عرضه اولیه کلطیف دوم تیرماه انجام می‌شود(جزئیات + نقدینگی مورد نیاز)

بر اساس اطلاعیه شرکت فرابورس، عرضه اولیه کلطیف روز چهارشنبه دوم تیرماه در بازار دوم فرابورس انجام می شود.

به گزارش کاماپرس، ششمین عرضه اولیه امسال به یکی از شرکت های با سابقه صنایع سلولوزی کشور اختصاص دارد. طی روزهای اخیر بورس وارد مدار صعودی شده و امیدواری به تداوم این روند افزایش یافته است. مستمر بودن عرضه ها در هفته های اخیر نیز جزو نکات مثبت بازار سهام در سال جدید به شمار می رود.

براین اساس، عرضه اولیه محصولات کاغذی لطیف با نماد لطیف چهارشنبه ۲ تیر۱۴۰۰ انجام می‌شود. شرکت محصولات کاغذی لطیف پس از احراز کلیه شرایط پذیرش از ۲۷ اسفند با نماد “لطیف” در گروه محصولات کاغذی به عنوان صد و چهل و چهارمین شرکت در بازار دوم فرابورس درج شد تا در صف عرضه اولیه ۱۵ درصدی سهام شامل عرضه به عموم و صندوق‌های سرمایه گذاری بایستد.

از ۳۰ میلیون سهم قابل عرضه، ۲۶ میلیون به حقیقی‌ها و حقوقی‌ها تخصیص می‌یابد و ۴ میلیون سهم هم روز شنبه به صندوق‌های درآمد ثابت اختصاص خواهد یافت.

نقدینگی مورد نیاز چقدر است؟

در عرضه اولیه لطیف حداکثر تعداد سهام قابل خریداری توسط حقیقی‌ها و حقوقی‌ها ۵۰ سهم خواهد بود که البته با فرض مشارکت ۲.۵ میلیون نفری می‌توان انتظار داشت به هر کد معاملاتی چیزی حدود ۱۰ یا ۱۱ سهم اختصاص یابد. با توجه به حداکثر قیمت ۳۲۵۰ تومانی هر سهم این شرکت، احتمالا چیزی حدود ۳۵ هزار تومان سهام به کدهای حقیقی و حقوقی تخصیص یابد. به این ترتیب شاهد عرضه یک نماد بسیار کوچک دیگر در فرابورس تهران هستیم.

ارتقا و حفظ ۲۰ درصد از سهم بازاز تیشوی ایران،‌ دسترسی به حاشیه سود ۲۵ درصدی، اختصاص ۳۰ درصد از کل ظرفیت تولید شرکت به صادرات، افزایش زنجیره تولید از طریق تولید محصولات نهایی بسته بندی و  ارتقا سطح  بهره  وری شرکت از طریق بهینه سازی ساختار هزینه از جمله راهبردی های کلطیف در ایران عصر ۱۴۰۰ است.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار مهم روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.