عرضه اولیه هیجان انگیز فرابورس اواخر آذرماه ۹۹ انجام می شود

با اینکه وزیر ورزش از عرضه اولیه سهام استقلال و پرسپولیس در مرداد ماه خبر داده بود، گویا قرار است این عرضه اولیه تا آخر پاییز انجام شود.
به گزارش کاماپرس، جمشید تقی زاده معاون حقوق امور مجلس و استانهای وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد عرضه اولیه سهام پرسپولیس و استقلال در فرابورس تا پایان پاییز قطعی می شود.

مسعود سلطانی وزیر ورزش و جوانان هم در مصاحبه ای درباره این واگذاری ها توضیح داد:« از روزی که مجوز واگذاری قطعی این دو تا باشگاه را از تاریخ ۱۸ فروردین ماه گذشته از هیئت عالی واگذاری شرکتهای دولتی گرفتیم، یک برنامه زمان بندی داشتیم که طبق آن برنامه تا الان کارها پیش رفته است. تمام تلاش این بود تا پایان سال این واگذاری به بهره برسد ولی زودتر انجام می شود و تا آخر پاییز ۹۹ فرابورس این دو تا باشگاه به علاقمندان واگذار می شود.»

۱۰۰ درصد سهام سرخابی ها واگذار می شود

معاون حقوق امور مجلس و استانهای وزارت ورزش و جوانان درباره چگونگی روند واگذاری ها به ایرنا گفت:« در این مدت افزون ‌بر ۶۰ جلسه برگزار شد و نسبت به شفاف‌سازی مالی و حقوقی اقدام شد و به ‌دنبال آن هر کدام از این تیم‌ها یک مِلک با سند تک برگی گرفتند. در صورت برگزاری هر ۲ مجمع در ۲۰ روز آینده، تا پایان پاییز سال‌جاری واگذاری سهام این ۲ شرکت فرهنگی ورزشی به بخش غیردولتی قابل عرضه در فرابورس خواهد بود.»

به گفته مسئولان سازمان خصوصی سازی در واگذاری سهام سرخابی ها قرار است ۱۰ درصد از سهام این دو باشگاه‌ برای کشف قیمت در بورس و ۵۰ درصد به شرکت‌های سهامی عام با حداقل ۱۰ هزار سهامدار و ۴۰ درصد دیگر به تعاونی‌های سهامی و فراگیر کل کشور واگذار ‌شود، یعنی همه سهام این دو باشگاه عرضه می شود و دیگر وزارت ورزش و جوانان درصدی از سهام سرخابی ها را نخواهد داشت.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار مهم ، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.