عرضه اولیه یک شرکت هواپیمایی مشهور در فرابورس

تورهای مسافرتی لحظه آخر

یک مقام مسئول در سازمان خصوصی سازی از در حال انجام بودن مراحل پذیرش و عرضه اولیه سهام یک شرکت هواپیمایی مشهور در فرابورس خبر داد و اعلام کرد این عرضه احتمالا در شهریور ماه انجام می شود.

به گزارش کاماپرس، بحث واگذاری شرکت های هواپیمایی در سال های گذشته نیز داغ بود و صحبت هایی مبنی بر خصوصی سازی یا عرضه بخشی از سهام بزرگترین شرکت هواپیمایی ایران یعنی هما یا همان ایران ایر نیز به میان آمد اما به دلیل زیان ده بودن این شرکت و برخی دلایل دیگر این امر محقق نشد.

اما در تازه ترین تحول بورس خبر رسیده است که ایرلاین ها هم برای عقب نماندن از قافله رونق بازار سرمایه در تدارک ورود به این بازار هستند و یک  شرکت هواپیمایی مشهور در این راه پیش قدم شده است.

در این باره معاون شرکت‌ها و قیمت‌گذاری بنگاه‌های سازمان خصوصی سازی از ورود شرکت هواپیمایی کیش به فرابورس در آینده نزدیک خبر داده است.

عرضه اولیه بعد از افزایش سرمایه

راز آسمان پایتخت

ابوالقاسم شمسی جامخانه افزود: شرکت مزبور زیرمجموعه سازمان منطقه آزاد کیش است که پیشرفت خوبی برای واگذاری آن حاصل شده است. تاکنون نیز چهار جلسه بررسی پذیرش این شرکت در فرابورس برگزار شد و منتظر افزایش سرمایه این شرکت هستیم.

وی خاطرنشان کرد: افزایش سرمایه که اتفاق بیافتد با توجه به اینکه سایر اقدامات به موازات آن پیش رفته است در شهریور ماه پذیرش و عرضه اولیه صورت می گیرد.

معاون شرکت‌ها و قیمت‌گذاری بنگاه‌های سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی نیز در لیست واگذاری قرار دارد، توضیح داد: ۲۰ درصد این شرکت متعلق به دولت است و سهام‌دار عمده آن بانک‌های ملی و صادرات هستند.

شمسی ادامه داد: با هماهنگی این دو بانک، جلساتی درخصوص پذیرش این شرکت انجام شد که پیشرفت‌های خوبی داشت و امیدواریم در شهریور یا مهر  ‌پذیرش شود.

تازه ترین اخبار مرتبط  با عرضه های اولیه را بخوانید:

 

انتهای پیام

مرتبط با : کیش ایر
ایده سبز
دادپویان
اوج آرام
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز