عرضه اولیه زر ماکارون هت تریک کرد!

تورهای مسافرتی لحظه آخر

آگهی عرضه اولیه سهام شرکت زر ماکارون در حالی ساعتی پیش منتشر شده است که این شرکت برای سومین بار آماده عرضه سهام خود به متقاضیان شده ولی آنچه در عرضه های قبلی انتقاد فعالان بورسی را برانگیخته بود، کماکان به قوت خود باقیست!

به گزارش کاماپرس، از ساعتی پیش که آگهی عرضه اولیه زر ماکارون منتشر شد، در شبکه های اجتماعی و کانال های تلگرامی بورسی تنور بحث درباره این عرضه مجددا داغ شده است.

این سومین بار است که زر ماکارون آماده عرضه اولیه می شود و اگر بورسی ها هم برنامه ای مثل نود با اجرای مجری کاربلدی مثل فردوسی پور داشتند، احتمالا  زر ماکارون عنوان تنها شرکت بورسی که در عرضه اولیه هت تریک کرده است را از آن خود می کرد!

انتقاداتی که بی پاسخ مانده است

آنچه بیش از هر چیز در آگهی سومین عرضه سهام زر ماکارون خودنمایی می کند قیمت گذاری این سهم است که تغییری نسبت به آگهی دوم نداشته و سقف قیمت همان 39750 ریال تعیین شده است.

در واقع بی اعتنایی مسئولان سازمان بورس به درخواست های متعدد فعالان بورسی در مورد شفاف سازی و بازنگری در فرآیند قیمت گذاری سهام زر ماکارون بسیار قابل تامل است.

در این باره بخوانید:

ارزش گذاری سهام زر ماکارون توسط شرکت تامین سرمایه تمدن انجام شده و نسبت P/E  که تامین سرمایه تمدن برای غزر در نظر گرفته از نظر بسیاری از کارشناسان بورس غیرمنطقی است.

سوالی که اکنون توسط فعالان بورسی به کرات در کامنت هایی که در شبکه های اجتماعی و کانال های بورسی منتشر می کنند، تکرار می شود این است که اگر قرار بود عرضه زر ماکارون با همان قیمت قبلی انجام شود، اصولا چه نیازی به تعویق عرضه این سهام بود ؟

به علاوه اگر در فرصتی که بین عرضه قبلی و عرضه جدید ایجاد شد، شفاف سازی خاصی درباره شیوه قیمت گذاری این سهم انجام شده چرا مستندات آن در اختیار کارشناسان و رسانه ها قرار داده نمی شود؟

به هر شکل باید در انتظار بمانیم و ببینیم طلسم عرضه سهام زر ماکارون این بار می شکند یا این سهم همان مسیری را که در دو بار قبلی طی کرد، می‌پیماید و  عرضه این سهم از قوه به فعل نمی رسد.

جزئیات عرضه:

حداکثر میزان سهمیه هر فرد: 150 سهم

دامنه قیمت: 37750 تا 39750 ریال

تاریخ عرضه  چهارشنبه 8 مردادماه 1399 به روش ثبت سفارش (بوک بیلدینگ)

مدیرعرضه : کارگزاری بانک پاسارگاد

متعهد عرضه: سهامدار عمده

متعهد خرید: شرکت تامین سرمایه تمدن

تازه ترین اخبار عرضه اولیه را بخوانید:

 

انتهای پیام

مرتبط با : زرماکارون
آهن رویال
آریاپی
روکش مارال
رایانه کمک
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

1 دیدگاه برای “عرضه اولیه زر ماکارون هت تریک کرد!

  1. Ahmad khalaj گفته:

    باسلام بنظر بنده بعضی از کارشناسان دربورس کمی بازار گرمی این عرضه ها اولیه میکنند وقتی شرکتی هربار بازی درمیاورد.اصلا وکلا نیاید خریداری کرد.این نوع حرکت بازی باکلمات است.من که از خیر این عرضه گرون گذشتم.#نه بخر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز