طلا با شورش های آمریکا گران شد

همراه با آغاز اعتراضات به مرگ یک سیاه پوست در آمریکا، قیمت جهانی طلا به روند صعودی خود ادامه داد .
به گزارش کاما پرس، با افزایش تنش در روابط میان چین و آمریکا و همچنین بالاگرفتن اعتراضات خشونت آمیز به کشته شدن جرج فلوید در ایالات متحده، طلا به این محرک های سیاسی واکنش نشان داد و رشد قیمتی این فلز گرانبها که در روزهای اخیر آغاز شده بود، در معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی ادامه یافت و به بالاترین قیمت یک هفته گذشته نزدیک شد.
در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد افزایش، در ۱۷۵۲ دلار و ۱۰ سنت ایستاد. در واقع با وجود خوش بینی به بازگشایی تدریجی اقتصادهای جهان، قیمت طلا در معاملات سه روز گذشته سیر صعودی داشته و روز دوشنبه به بالاترین قیمت در بیش از یک هفته اخیر صعود کرد.
جان شارما، اقتصاددان بانک ملی استرالیا، معتقد است عواملی وجود دارند که از رشد قیمت طلا حمایت کرده و هم رشد قیمت این فلز ارزشمند را محدود می‌کنند.
به گفته شارما، آمریکا احتمالا وضعیت ویژه هنگ کنگ را در واکنش به تصویب قانون امنیت ملی چین برای این منطقه حذف می‌کند و چین به تلافی این اقدام، خرید محصولات آمریکایی را محدود خواهد کرد و توافق تجاری میان دو کشور مورد تردید قرار می‌گیرد و این موضوع از رشد قیمت طلا پشتیبانی می‌کند.
از سوی دیگر بازگشایی اقتصادها و کاهش محدودیتهای قرنطینه، رشد قیمت ها را محدود کرده است.

طلا، مطمئن ترین دارایی در ابهامات سیاسی

بنا به اعلام ایسنا، طلا در شرایط ابهامات سیاسی و مالی به پناهگاه مطمئن دارایی تبدیل می‌شود. موجودی طلای “اس پی دی آر گلد تراست” که بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز دوشنبه با ۰.۵ درصد افزایش، به ۱۱۲۸.۴۰ تن افزایش یافت که بالاترین میزان در هفت سال اخیر بود.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد کاهش، به ۱۸ دلار و ۱۷ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۹۶۲ دلار و ۶۱ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۵ درصد کاهش یافت و در ۸۴۳ دلار و ۷۰ سنت ایستاد.

انتهای پیام

بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *