شایعهٔ داغ پذیرش بدون کنکور در روزهای کرونا

در روزهای اخیر شایعاتی درباره پذیرش بدون کنکور رشته‌های علوم پزشکی در برخی سایت ها و فضای مجازی منتشر شده که واکنش معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را درپی داشته است.

به گزارش کاماپرس، شایعه سازان از فضای غبار آلود شکل گرفته پیرامون برگزاری یا تعویق آزمون هاس امسال بهره برداری کرده و اخبار و شایعات جعلی درباره برگزاری این آزمون ها یا تعویق و لغو آنها منتشر می کنند. در آخرین شایعات نیز خبرهایی مبنی بر پذیرش بدون کنکور رشته‌های پرستاری، پیراپزشکی، مامایی، بهداشت محیط، بهداشت دهان و دندان و … در سایت ها و شبکه های اجتماعی منتشر شده است که این شایعات با تکذیب شدید مسئولان وزارت بهداشت روبرو شد.

معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تکذیب هرگونه پذیرش بدون آزمون در رشته‌های علوم پزشکی، بر پیگرد قانونی منتشرکنندگان این اخبار سراسر کذب تأکید کرد.

بنا به اعلام ایسنا در اطلاعیه معاونت آموزشی وزارت بهداشت آمده است: پیرو درج اخبار در رسانه‌ها و فضای مجازی مبنی بر پذیرش بدون آزمون رشته‌های مختلف علوم پزشکی اعم از پرستاری، پیراپزشکی و دندانپزشکی به اطلاع می‌رساند این اخبار از اساس کذب بوده و پذیرش دانشجویان در رشته‌های علوم پزشکی تنها از طریق شرکت در آزمون امکانپذیر است.

آریاک سفر

معاونت آموزشی وزارت بهداشت با تاکید به اینکه متقاضیان ورود به رشته‌های علوم پزشکی اخبار مربوطه را می‌بایست از طریق کانالهای رسمی در وزارت بهداشت و مرکز سنجش آموزش پزشکی پیگیری نمایند، تصریح کرده است که این وزارتخانه حق برخورد با منتشرکنندگان این اخبار کذب را برای خود محفوظ می‌دارد.

 

انتهای پیام

نرم افزار حسابداری
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز