شاهین های پیش فروش تحویل دی ماه هنوز تولید نشده است

اولین موعد تحویل خودرو شاهین مربوط به دی ماه است، اما طبق آمار وزارت صنعت تا پایان آذرماه خودروی شاهین تولید نشده است.

به گزارش کاماپرس، خودرو شاهین که چند روز پیش قیمت قطعی آن اعلام شد، ممکن است در لیست معوقه های سایپا قرار بگیرد. آمار تولید خودرو که توسط وزارت صنعت تهیه می شود، نشان می‌دهد تا پایان آذرماه هیچ خودروی شاهین توسط سایپا تولید نشده است. این در حالی است که سلیمانی مدیرعامل سایپا اعلام کرده بود که خط تولید انبوه شاهین سایپا از ۱۵ آذرماه آغاز شده است.

خودروی شاهین که پیش فروش و قرعه کشی و اعلام قیمت نهایی آن در چند روز گذشته حواشی زیادی داشته است، به عنوان محصول جدید سایپا با قرعه کشی به متقاضیان عرضه شده و طبق اعلام مسئولان این شرکت خودرو سازی موعد تحویل این خودرو مربوط به دی ماه است.

اخبار مهم مرتبط را بخوانید 

تولید خودروهای سواری بیشتر شده است

آمارهای رسمی وزارت صمت نشان می دهد از ابتدای سال‌جاری تا پایان آذرماه حدود۶۲۵ هزار خودروی سواری تولید شده است. همچنین از ابتدای فروردین تا پایان آذر‌ماه سال‌جاری در تولید انواع خودروها (به‌جز خودروهای سنگین مسافری) نسبت به میزان تولید آنها در ۹‌ماه سال گذشته، رشد تولید دیده می‌شود.

تولید انواع سواری طی این مدت رشد بیش از ۸/ ۱۸درصدی نسبت به ۹‌ماه‌ سال ۱۳۹۸ داشته است. همچنین آمار تولید انواع خودروها طی ۹ماه سال‌جاری نشان می‌دهد که به ترتیب کمباین، انواع سواری، وانت و تراکتور رشد تولید ۶/ ۱۲ درصدی تا ۵/ ۳۹درصدی داشته و در این میان فقط اتوبوس، مینی‌بوس و ون، آن‌هم زیر ۱۰درصد کاهش تولید داشته‌اند.

به گزارش دنیای اقتصاد، از ابتدای سال‌جاری تا پایان آذرماه، ۶۲۵ هزار و ۳۰۰ دستگاه خودروی سواری تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۵۲۶ هزار و ۳۰۰ دستگاه بوده، رشد ۸/ ۱۸‌درصدی را ثبت کرده است. آمار تولید وانت‌ها نیز نشان می‌دهد که تعداد وانت‌های تولیدی از ابتدای سال‌جاری تا پایان آذرماه امسال نیز با افزایش ۵/ ۱۸درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۶۰ هزار و ۹۸۳ دستگاه رسیده است.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم بازار خودرو، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.