شارژ سهمیه سوخت خردادماه کی واریز می‌شود؟

تورهای مسافرتی لحظه آخر

براساس اعلام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، سهمیه سوخت خردادماه امشب (یکم خرداد) راس ساعت 00:00 شارژ خواهد شد.

به گزارش کاماپرس، سهمیه سوخت خردادماه در حالی به کارت سوخت دارندگان خودرو واریز می‌شود که به گفته سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، سقف ذخیره بنزین در کارت سوخت ۵۴۰ لیتر و سقف ذخیره بنزین در کارت، 9 ماه عنوان شده است.

فاطمه کاهی سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، با بیان اینکه اول هر ماه کارت سوخت افراد شارژ می‌شود، گفت: این ماه نیز طبق روال، بامداد کارت سوخت تمام وسائل نقلیه شارژ می‌شود.

وضعیت ذخیره بنزین کارت‌ها

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی توضیح داد: برای خودروهای شخصی سواری، سهمیه بنزین به شرط عبور نکردن از ۵۴۰ لیتر در کارت ذخیره می‌شود و قابل انتقال به ماه‌های بعد است، بدین معنا که سهمیه ۶۰ لیتری ماهانه بنزین افراد در صورت عدم استفاده به صورت خودکار به ماه بعد منتقل می‌شود.

اگر سهمیه داخل کارت سرریز شود…

کاهی گفت: پس از ۹ ماه، مازاد ۵۴۰ لیتر به کارت سوخت شخصی افراد اضافه نمی‌شود؛ بدین معنا که پس از این زمان، بیش از ۵۴۰ لیتر در کارت سوخت افراد ذخیره نخواهد شد. به عبارت دیگر اگر فردی در طول این ۹ ماه مثلا ۳۰ لیتر از سهمیه خود استفاده کند، در ماه دهم، سهمیه ۶۰ لیتر به او تعلق نخواهد گرفت، بلکه این عدد به ۳۰ لیتر می‌رسد.

راز آسمان پایتخت

وی افزود: ممکن است فردی تا پایان ماه دهم از سهمیه سوخت موجود در کارت سوخت شخصی خود استفاده نکند که در این شرایط ذخیره کارت وی همان ۵۴۰ لیتر باقی می‌ماند و موجودی کارت او افزایش پیدا نمی‌کند.

گفتنی است، از بامداد روز جمعه ۲۴ آبان، بنزین سهمیه‌بندی شد و بر این اساس قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای (ماهانه ۶۰ لیتر برای خودروهای شخصی) از قرار هر لیتر ۱۵۰۰ تومان، قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای از قرار هر لیتر ۳۰۰۰ تومان و قیمت بنزین سوپر نیز از قرار هر لیتر ۳۵۰۰ تومان تعیین شد.

پایان پیام

 

مرتبط با : شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی
دادپویان
رایانه کمک
اوج آرام
ایده سبز
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز