سود سکه بیشتر است یا مسکن؟

تورهای مسافرتی لحظه آخر

با اینکه در یک سال گذشته قیمت سکه و قیمت مسکن افزایش زیادی داشته است، اما سرمایه گذاران جدید می خواهند بدانند سود بازار سکه بیشتر بوده یا بازار مسکن؟
به گزارش کاماپرس، قیمت سکه و البته قیمت مسکن در یک سال گذشته افزایش زیادی داشته است. با اینکه هر دو نوسانات زیادی را پشت سر گذاشتند اما روند صعود و سود آوری به هیچ وجه قطع نشد. اما کدام یک سود بیشتری به حساب سرمایه گذاران واریز کرد؟ کارشناسان اقتصادی معتقدند مقایسه قیمت مسکن بر اساس سکه ثابت می کند، سود سرمایه گذاری در بازار سکه بیشتر بوده است. اما کسانی که در بازار مسکن سرمایه گذاری کرده اند سود کم تری نسبت به کسانی که در بازار سکه سرمایه گذاری کرده اند، برده اند .

چرا سکه سودآورتر است؟

به گزارش اقتصاد نیوز در 31شهریور ماه سال 88 که قیمت سکه 4 میلیون و 80 هزار تومان بود و قیمت متوسط هر مترمربع آپارتمان در تهران 12 میلیون و 670 هزار تومان برای خرید یک آپارتمان 80 متری باید یک میلیارد و 13 میلیون و 600 هزار تومان می پرداختیم که معادل 248 سکه تمام و یک نیم سکه می شد .
در آذرماه همین سال میانگین قیمت یک متر مربع آپارتمان در تهران 13 میلیون 530 هزار تومان بود که با یک میلیارد و 82 میلیون و 400هزار تومان می توانستیم یک آپارتمان 80 متری بخریم در این ماه قیمت سکه 4 میلیون 465 هزار تومان بوده و با 242 سکه تمام و یک نیم سکه می توانستیم همان خانه را بخریم .

راز آسمان پایتخت

در اسفند ماه قیمت سکه به 6 میلیون 100 هزار تومان رسیده و قیمت متوسط هر متر مربع آپارتمان در تهران نیز 15 میلیون و 630 هزار تومان بوده و با 205 سکه می توانستیم یک خانه 80 متری بخریم .
درخرداد ماه قیمت سکه به 7 میلیون و 750 هزار تومان می رسد و قیمت متوسط آپارتمان در تهران نیز 18 میلیون و 950 هزار تومان است . در این ماه برای خرید همان آپارتمان 80 متری به 195 سکه تمام و یک نیم سکه نیاز داشتیم .
اما در شهریور تعداد سکه ای برای این خانه 80 متری لازم بود به 147 سکه تمام و یک ربع سکه می رسد . در این ماه قیمت سکه 13 میلیون و 200 هزار تومان است و قیمت میانگین مسکن نیز 24 میلیون 290 هزار تومان .
در شهریور ماه سال گذشته برای یک خانه 80 متری که قیمت هر متر مربع آن مساوی با میانگین منطقه ای تهران بوده 248 سکه باید پرداخت می شده اما در شهریور امسال همان آپارتمان را می توانستیم با 147 سکه بخریم یعنی کسانی که سال گذشته ،به همین میزان در بازار سکه سرمایه گذاری کرده می توانند این خانه را خریداری و 101 سکه داشته باشند .بنابراین رشد قیمت سکه از شهریور سال گذشته تا شهریور ماه امسال شتاب بیشتری داشته است .

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم بازار سکه و طلا، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

آهن رویال
ایده سبز
آریاپی
اوج آرام
رایانه کمک
دادپویان
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز