سود سپرده برخی بانک ها به 24 درصد رسیده است؟!

بانک‌ها به منظور جذب سپرده بیشتر و افزایش منابع مالی خود، سود سپرده‌ها را بالا برده‌اند. تا جایی که طبق اطلاعات موجود، برخی بانک‌ها سود 24 درصد هم به سپرده‌ها می‌پردازند.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ بانکی، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس، علت اصلی این افزایش میزان سود سپرده‌های بانکی، به زیاد شدن میزان مطالبات بانک‌ها از مجموعه‌های دولتی و افزایش تورم بازمی‌گردد. قبلا برخی بانک‌ها به بعضی مشتریان ویژه خود که دارای سپرده‌های میلیاردی بودند، سود 25 درصدی می‌پرداختند. اما در شرایط حاضر تعدادی از بانک‌ها افزایش نرخ سود برای سپرده‌ها را به صراحت اعلام کرده و بیشتر از 20 درصد به سپرده‌ها سود می‌دهند.

اخبار مرتبط را بخوانید:

طبق آخرین گزارش تجارت نیوز، بانک مسکن به سپرده‌های 500 میلیون تومانی، سود 24 درصدی پرداخت می‌کند. افرادی هم که در بانک گردشگری سپرده 200 میلیون تا 800 میلیون تومانی داشته باشند سود 23 درصدی دریافت خواهند کرد.

اما بانک پارسیان به سپرده‌های کمتر از 100 میلیون تومان هم سود 20 درصدی پرداخت می‌کند. بانک ملت و شهر نیز از جمله بانک‌هایی هستند که به سپرده‌های موجود سود 20 درصدی می‌پردازند.

کدام بانک‌ها کمتر از 20 درصد به سپرده‌ها سود می‌دهند؟

براساس اطلاعات موجود، میزان سود سپرده‌های بانک اقتصاد نوین 19 درصد و بانک ملی هم 18 درصد اعلام شده است. قاعدتا به خاطر افزایش بیش از حد نرخ تورم، نرخ سود پایین سپرده‌ها برای مردم چندان به صرفه نبود و باعث خروج سرمایه از بانک‌ها می‌شد.

اما اکنون بسیاری از بانک‌ها برخلاف مصوبات شورای پول واعتبار، سود 18 درصدی و کمتر به سپرده‌ها نمی‌پردازند. این اقدام ممکن است باعث اتفاقاتی مانند سال 97 شود. اما از طرفی هم پایین بودن سود، باعث کاهش حجم فعالیت‌های بانک‌ها می‌شود و با توجه به رشد افسار گسیخته تورم در شرایط فعلی پایین بودن نرخ سود نه به نفع بانک و نه به نفع مشتریان است.

مرتبط با : بانک اقتصاد نوینبانک پارسیانبانک شهربانک گردشگریبانک مسکنبانک ملتبانک ملی
بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

8 دیدگاه برای “سود سپرده برخی بانک ها به 24 درصد رسیده است؟!

  1. سامان گفته:

    بانک پارسیان به هیچ سپرده ی جدیدی سودی بالاتر از ۲۰ درصد پرداخت نمی کنه، لطفا شایعه پراکنی نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *