سه نرخی کردن بنزین اجرایی می شود؟

معاون سابق وزیر نفت با انتقاد از طرح پیشنهادی مجلس برای تغییر الگوی سهمیه ‌بندی بنزین که در آن یارانه بنزین به جای خودرو به خانوارها تعلق می گیرد، این طرح را سه نرخی کردن بنزین دانست و اظهار کرد: چطور می خواهیم بنزین سه نرخی ایجاد کنیم، در حالی که با این نرخ جدید قاچاق هم توسعه پیدا می‌کند؟

به گزارش کاماپرس، اخیرا اعلام شد نمایندگان مجلس در پی تصویب طرحی برای تغییر الگوی سهمیه بندی بنزین هستند که بر اساس آن یارانه بنزین به جای خودرو به خانواده ها تخصیص پیدا می کند.

بر اساس این طرح در سهمیه بنزین هر یک از اعضای خانواده به کارت سرپرست خانواده واریز می شود. اگر سرپرست خانوار از این سهمیه‌بنزین استفاده نکرد یا بخشی از آن را استفاده نکرد، سهمیه در انتهای ماه به دولت باز می گردد و دولت از محل درآمد صادراتی بنزین کارت بانکی سرپرست خانوار را شارژ می‌کند تا  کالای ایرانی بخرند.

این طرح هنوز در مراحل تصویب قرار دارد اما منتقدانی همچون معاون سابق وزیر نفت نیز در برابر آن صف آرایی کرده اند.

افزایش قاچاق‌بنزین با طرح جدید مجلس

عباس کاظمی ضمن مخالفت با طرح تغییر الگوی سهمیه‌بندی بنزین مدعی شد: از ۲۵ میلیون خانوار ایرانی ۲۱ میلیون آنها خودرو دارند و تعدادی هم موتور سیکلت دارند. البته خانواده ها تعداد خودروهایشان متفاوت است و در این زمینه می‌توان سیاست های دریافت مالیاتی اعمال کرد.

در این باره بیشتر بخوانید:

معاون سابق وزیر نفت با اشاره به اینکه سیاستگذاری‌های غیر قیمتی برای بنزین و حامل‌های انرژی وجود دارد گفت: نمایندگان مجلس چرا دنبال قوانینی که پیشتر در همین نهاد نوشته شده است نمی روند؟

وی گفت: مسأله انرژی با یک معادله قابل حل نیست بلکه با ماتریسی سر و کار داریم که به نا معادلات می‌رسیم. در چنین شرایطی چطور می خواهیم سه نرخی ایجاد کنیم، در حالی که با این نرخ جدید قاچاق هم توسعه پیدا می‌کند.

کاظمی گفت: اگر می خواهید، براساس ایجاد عدالت اجتماعی اقدام کنید، به افراد پول بدهید به کارت آنها پول واریز کنید و بسته های معیشتی و کالایی بدهید.

وی با بیان اینکه سه نرخی کردن یعنی نیاز به نظارت بیشتر، گفت: هزینه توزیع دولتی فراورده های نفتی در ایران ۴۰ برابر کشورهای خارجی است. این به این دلیل است که قانون وضع می‌کنیم و سیستم نظارتی را زیاد می‌کنیم. در حالی که وقتی قانون می‌نویسیم باید ببینیم آیا توان اجرای آن وجود دارد؟

 

انتهای پیام

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 122
دوست نداشتم: 141
میانگین امتیازات: 0.87

 

 

31 دیدگاه در “سه نرخی کردن بنزین اجرایی می شود؟

حالاکه یه طرح میخواددوزارپول کمک هزینه تواین شرایط برای مردم باشه رانت خورها شمشیرروازرومیبندند که چرا سهمیه قروفربچه هاشون کم ميشه اتفاقا یکی از عادلانه ترین طرحهای این چهل ساله هست که شهرام وبهرام نمیکنه دمتون گرم مجلسی هاادامه بدین به این اراجیف توجه نکنید

دمت گرم به (…….)زاده هاشون کم میرسه فقط میگی ازحساب خود(……) میخوادهزینه کنه

اون کسی که خودرو داره مالیات و عوارض و بیمه و … سایر هزینه های ماشین هم داره.دلیل نمیشه خوانواری ماشین نداشته باشه را نداشتن معیشت گذاشت.بعضی ها نمیخوان.هیچ ربطی نداره که بنزین تو خوانوار بره.بروید پول و هزینه زندگی اونا را بدید.

منابع ملی حق هر ایرانی است باید به عدالت تقسیم شود اگر شخصی ۴ خودرو دارد ماهیانه ۲۴۰ لیتر بنزین دریافت می کند فردی که ندارد حق او جه میشود؟

بعنی اینقدر متوجه نیستین که هر کی بنزینشو استفاده نکنه سر ماه میفروشه و بازار سیاه به راه میوفته و غیر ارادی مصرف سوخت بواسطه فروش مازاد میره بالا..همین الانشم اپراتورهای پمپ بنزین دارن میلیاردر میشن ..بیخود کرسی های مجلسو اشغال کردین با این نا کارامدیتون..عین کلاف سر در گم شدین نمیدونین باید چیکار کنین هی از این شاخه به اون شاخه میپرین..نمیتونین کار کنین جاتونو بدین به کسانی که کاردونن و دلسوز مردم ..

اگر مجلس بخواهد وجاهت ازدست رفته را برگرداند و انقلابی عمل کند و دوباره اعتماد مردم به نظام را تجدید کند پا پیش نکشد دست مریزاد مجلسی ها ما مردم فدایی شما میشویم

یه زمان میگید بیش از۵۰درصد خانوارها فاقدخودرو هستند الان میگید از۲۵ میلیون خانوارایرانی ۲۱ میلیون خانواردارای خودرو هستند کدومو باورکنیم .

مگه هرکی خودرونداره دیگه سوارنمیشه؟ازخودرودیگران استفاده میکنه دیگه

نه اینکه بقیه منابع طبیعی وثروت بین همه عادلانه تقسیم شدند. فقط بنزین مونده بود که عدالت اجتماعیه همه ما در یک تراز قرار بگیره. روحانی مچکریم

طرح خوبیه بااین طرح کسانی که بیش از یک ماشین دارن دیگه نمیتونن از بنزین یارانه ای ماشین‌ های دیگه شون استفاده کنن شاید ماشین هم کمی افت قیمت پیدا کنه

اگر طرح بود چرا هر چند ماه از سهمیه کم میکنن..
فقط برای پدر مادرشون لعنت میخرن
لعنت بر پدر و مادر دردهای اقتصادی
سهمیه بندی با لبخند و کار خیلی خیلی عالی ولی هر ماه کم میکنن ..
دقیقا خودشون میگن ما غلط کردیم

انشاءالله که هرتصمیمی میگیرید به نفع قشرضیعف جامعه باشه به قول دوستامون که میگن بازارسیاه راه می افته درسته اونم بایددرنظرگرفت خدابه تمام کسانی که درراه خدمت به محرومان و مستضعفان هستنداجرخیرعنایت فرماید

سلام …واقعادمشون گرم اگراین طرح اجرابشه چی میشه واقعاطرح بسیاربسیارخوبیه

روزی که داشتن یارانه رو تصویب میکردن گفتند تمام حامل‌های انرژی و هر آنچه که تاکنون دولت یارانه آن را پرداخت می‌کرد . پس قبلاً گنجانیده شده دنبال طرحی نیستن که تو از عدالت بر خوردار شوی چون از حال روز مردم مشخصه عدالتی وجود نداره فقط می خوان به هر طریقی شده به جای پائین آوردن بنزین قیمت آن را به بهانه های مختلف بالا برده تا داخل کشور عرضه کم شده و مازاد آن را به …تقدیم و به جای آن …تحویل بگیرن . تا زمانی که آدمای ساده لوح و کوچک اندیش در این کشور وجود دارد وضع همین است.

سلام تو رو خدا خجالت بکشید هم شما مفت خورها هستین که ملت رو .. میگی طرف چهار تا ماشین داره خب داره زحمت خودش بی لایقتی تو و میگین اونهای که می مون میرن میفروشن بازار سیاه میشه خب مگه .. چقدر می مون نود درصد مردم کمیارن خداییش چرا این قدر بخیل هستین. بسه دیگه اونی هم که می فروش ماشین خرید فروش میکن یا میخوادش ماشین بفروش نه بزار سه نرخی بشه سلام میکنم بزنی بیشتر از 60تا لیری که داری بزنی لیری 3بعدش جا افتادش میشه لیتر 3هزار خجالت بکشید ملت رو بدبخت کردین هم شما ها

اگه واقعا شما دلسوز مردم بودید …الان وضع ملت اینجوری نبود….بااین طرحاتون…..هیچکدوم ازاین طرحها به نفع مردم نیست ونخواهد بود…مردم هوشیار باشید..اینا فقط به فکر خالی کردن جیب مردمند.

هزینه این طرح رو بدید به خانوارهای فاقد ماشین تاخودرو بخرن
بعدم میتونید به خانواده هایی کهدبیش از یک خودرو دارن فقط سهمیه یک خودرو بنزین بدید

با هزینه اون دوچرخه هم نمیتونی بخری خوش خیال مخای ماشین بقری😂😂داداش زحمت بکش ده تا ماشین بخر.هر یک نفر اگه چند تا ماشین ب اسمش بود باید سهمش کم بشه نه خانواده ای.میبینی تو خانواده ای سه نفر هستن ک کارشون جداس هر کدوم با وسیله خودشون میرن.در کل زحمت کشیدن ک ماشین گرفتن.توام منتظر سود این نشو ک باهاش ماشین بخری چون بدستت نمیرسه هیچی.برسه هم دوچرخه هم نمیتونی باهاش بگیری

ای وای بر ما،،آخه چرا ساکت هستین ملت؟؟!آخه کجای دنیا به کسیکه ماشین و خودرو نداره،سهمیه بنزین میدن؟!!اگر میخان واقعن به اقشار فقیر کمک کنند،خب بهشون حواله نفت خام بدهند تا در بورسهای جهانی و داخلی بفروشند و دلار بدست بیاورند ،یا از گردن کلفتهایی مثل… مالیاتعادلانه بگیرند و بهشون بازتوزیع کنند…آخه آدم گرسنه که خودرو نداره،بنزین میخاد چکار؟!!اگر مجلس راست میگه جلوی افزایش قیمت مرغ و برنج هندی رو بگیره که قوت غالب این ملت گرسنه است..این طرح دادن بنزین به ملت عوامفریبی بیش نیست ملت.

طرح رو نفهمیدی .خجالت نکش . بگو برات توضیح بدیم .

شما ها مثل روحانی و ظریف برجام رو نخونده یا قبول میکنید یا رد . حماقت مردم پایانی ندارد تا زمانی که خود را عالم دهر و عاقلترین فرد بدانند.

من کارگر هستم حتی بیمه برام رد نمیشه یارانه ومعیشتی من قطع کردن این چه عدالتی که در این کشور اجرا میشه .بخدا همه فکر پرکردن جیب خودشون هستن. فقط از خدا میخوام حقم از اون دزدا بگیره.

اگه خیلی زرنگ هستن میتونن بنزین صادر کنن برن همه تولید داخل صادر کنن پولش بریزن به حساب مردم بعد تا ۱هفته هیچکس بنزین نمیزنه تا پولش بیاد به حساب بعد بنزین با قیمت آزاد خواست میزنه نخواستم پولش هست توی حسابش مطمئن باشید با این روش همه از حمل و نقل عمومی استفاده میکنن تا صادرات بیشتر بشه پول بیشتری توی جیبش بره . طرحم بلد نیستن بدهند

دولتیان کان و درم یافتند دولت باقی ز کرم یافتند تخم کرم کشت سلامت بود چون برسد زاد قیامت بود این گرگ گرسنه بی ترحم ( منظور دولت غیر مردمی) خود سیر نمی شود ز مردم ابنای زمان چو خوشه گندم دور فلک چو آسیاب است

عمر دولت به مردمش بستگی داره همانطور که عمر یک فرد و راز طول عمرش به سلامتی و سینه بدون دود و دخان بستگی داره . بگذار دولت عمر خودش رو تعیین کنه . ببین میخواد سالم بمونه و زندگی کنه یا نه . مردم که مثل برده گرفتارند . فقط تن خسته و لش خودشون رو میکشن و به سختی نفس میکشه و زنده مونده تا چه برسد به زندگی مثل حیوانات جنگل که آزاد و شادند . بس از اینجا معلومه که این کشور برده است . برده داری مدرنیته . فرعونش کیه معلوم نیست . فقط میدونم عاقبت فرعون چیه . چون دارن مثل فرعون مدام برج میسازن و برج نشین شدن . و مردم بول اجاره هم ندارن . میترسم قلب زمین زیاد از حد بتبه اونوقت یا زلزله شدید یا سیل خروشان نوح یا سوره تابناک رعد یا مثل اینها عاید دولت بشه …..هر که عملش خوبه سید وآقاست نزد خدا ودیگه نیازی سید وآقابالاسر نداره . مگه حضرت مسیح و نوح وعزیز و دانیال و داوود وغیره و غیره سید بودند و عمامه نشانگر خوبیت بود و نه آقا تو عربستان که هوا شنی و گرم بود حضرت علی ( ع) برای اینکه آفتاب سرو صورتشون رو نسوزونه یا به چشمشون نره از این چیزا استفاده میکردن که الان با بیشرفت علم اونهم بیشرفت کرده و اسمشو گذاشتن عمامه علامه دهر . اما در جواب اینکه این علم رو کی یادتون داده میگن خدا . بس خدا علامه دهره و نه کس دیگه . علم ما هم از وجود خدا نشات میگیره . و خودشون هم این رو به خوبی میدونن . کلهم علم نوره .و نور خداست . مالک تمامی فرشته هاست ومالک تمامی ارواح و………..ای مردم بریند برای خودتون زندگی کنین . مگه آدم چند بار میتونه از شکم مادر متولد بشه . معلومه یک بار . بس برای یک بار هم که شده درست زندگی کن . دنیا رو بگرد . سیاحت کن . خدا رو همه میتونی ببینی . مثل آقازاده ها برو دنیا رو بگرد . مگه تو چی از اونها کم داری . اونها عیاشن و سهم شما رو تو راه خودشون هدر میدن . بس اصرافکار هم هستن . چون فلک میگرده و همیشه گردونه . یعنی همه چیز تو این دنیا نوبتیه . چرا نوبتت رو میدی به اونها. یعنی نوبت خودت رو میسوزونی که چی بشه . اونها برن کیف کنن. حیف از اونهمه شهید . ولی تو مثل اونها نباش . برو کوه و دشت و دریا و با طبیعت زندگی کن .

دورودو سلام برتمام ملت فقیر ایران عدالت فقط عدالت حضرت امیرالمؤمنین (ع) که هرچه داشت به فقرا میدادند مجلسی ها اگر دلسوز مردم فقیر هستند طرح کلیه سود درآمدهای حاصل ازفروش کشور رابین همه شهروندان ایران بصورت مساوی تقسیم کنندوازهمه مالیات بگیرندویارانه هارا بردارندوقیمتها به روز دنیا شود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *