فوری – سهام عدالت قابل فروش شد

وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد تمام دارندگان سهام عدالت که متقاضی فروش سهام خود هستند می‌توانند برای فروش ۳۰ درصد از سهامشان به شعب بانک‌ها مراجعه کنند.

به گزارش کاماپرس، سهام عدالت شامل 49 شرکت سرمایه پذیر است که 35 شرکت از این تعداد بورسی و 14 شرکت غیر بورسی هستند و این سهام بین 49 میلیون نفر تقسیم شده است که بسیاری از این افراد متقاضی فروش سهام خود هستند.

مهلت آزاد سازی و به عبارت دقیق تر انتخاب مدیریت مستقیم این سهام تا 8 خرداد ماه تعیین شده است اما از هم اکنون مشخص شده است که بسیاری از سهامداران عدالت روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده اند تا بتوانند این دارایی خود را بفروشند یا به سهام دیگر در بورس تبدیل کنند. بخش دیگری از سهامداران عدالت نیز با وجود تمایل به سپردن مدیریت سهام خود به شرکت های استانی بر فروش بخشی از این سهام تاکید داشتند.

برای دسترسی سریعتر به اخبار سهام عدالت عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

مراحل فروش 30 درصد سهام عدالت 

بر این اساس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی طی اطلاعیه ای با اشاره به مصوبه مورخ ۹۹/۲/۳۰ شورای عالی بورس اعلام کرد: همه دارندگان سهام عدالت که قصد فروش قسمتی از سهام خود را دارند می‌توانند از روز سه شنبه ۹۹/۳/۶ به شعب بانک‌هایی که قبلاً در آن دارای حساب بانکی بوده و شماره شبای آن حساب را به سازمان خصوصی سازی معرفی کرده اند، مراجعه و با تکمیل فرم‌های مربوط نسبت به تکمیل سفارش فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت خود و تعهد نامه مربوطه، اقدام کنند.

وزارت اقتصاد در این اطلاعیه می‌افزاید، پس از اتمام مهلت اعلام شده در سامانه سهام عدالت (۹۹/۳/۸) از تاریخ ۹۹/۳/۱۰ بانک‌ها از طریق کارگزاری‌های خود یا کارگزاری‌های طرف قرار داد، به تدریج نسبت به فروش سهام متقاضیان در بورس اقدام و وجوه حاصله را در قالب توافق شده به حساب آن‌ها واریز خواهند کرد.

انتهای پیام