سقوط 3 میلیاردی «بی ام و 730» و سایر خودروهای لوکس

زلزله ریزش قیمت ها در بازار خودروهای لوکس از مدتی پیش آغاز شده و در برخی از این خودروها همچون لکسوس و  بی ام و سقوط قیمت از 1/5 تا 3 میلیارد تومان است.

به گزارش کاماپرس، کاهش نرخ ارز در حال تخلیه حباب قیمت در بازار خودروهای لوکس خارجی است و سرعت و شدت تخلیه این حباب در خودروهایی که گران قیمت‌تر بودند بیشتر از سایر خودروها به چشم می خورد.

این روند همچنان ادامه دارد و پیش بینی می شود با کاهش تدریجی قیمت دلار، قیمت برخی خودروهای لوکس به زودی تا نصف کاهش یابد.

بی ام و 730 رکورد دار سقوط قیمت در بین لوکس ها

ایرنا در گزارشی در این باره نوشته است؛ سایت‌های خودرویی و آگهی‌های درج شده در کانال‌های واتساپی، تلگرامی و اینستاگرامی حاکی از این است که هر دستگاه بی. ام. و ۷۳۰ که در حدود ۲۰ روز گذشته و پیش از تعطیلات کرونایی تا ۹.۵ میلیارد تومان قیمت داشت، این روزها در قیمت ۶ میلیارد تومان نیز خریدار ندارد.

لکسوس ان. ایکس که حدود دو هفته پیش پنج میلیارد تومان قیمت خورده بود، این روزها بین ۳.۴ تا ۳.۵ میلیارد تومان قیمت دارد. همچنین فولکس واگن تیگوان که پیشتر تا ۳.۵ میلیارد تومان قیمت داشت، این روزها در قیمت ۲.۴ میلیارد تومان نیز خریدار ندارد.

سانتافه یک میلیارد ریزش کرد

قیمت مدل ۲۰۱۷ صفر کیلومتر سانتافه، شاسی‌بلند محبوب گروه خودروسازی هیوندای کره‌جنوبی نیز از سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در ۱۵ روز گذشته به ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در آگهی‌ها کاهش داشته و نمونه‌های کارکرده این خودرو که تا دو هفته پیش ۲.۵ میلیارد تومان قیمت داشت این روزها به حدود ۱.۶ میلیارد تومان کاهش یافته است.

همچنین هر دستگاه مزدا ۳ صفر کیلومتر که فروشندگان تا یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای آن مطالبه می‌کردند، این روزها با افتی چشمگیر به حدود ۸۶۰ میلیون تومان رسیده است.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار مهم بازار خودرو، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.