سقوط دلار ادامه دار شد

سقوط دلار در فاصله چند روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا همچنان ادامه دارد.
به گزارش کاماپرس، هیچ خبری از واکسن کرونا نیست. با اینکه دانشگاه اکسفورد از موفقیتهای واکسن در مراحل اولیه خبر داده اما هنوز هیچ چیز مشخص نیست و آزمایشهای بیشتری انجام بدهند. به نتیجه نرسیدن واکسن کرونا با وجود ادعاهای ترامپ و بحران اقتصادی ناشی از شیوع این بیماری در کشورهای اروپایی مثل جمهوری چک، لهستان و مجارستان باعث نگرانی فعالان اقتصادی شده است.

همین موضوع باعث شده فضای ریسک بر سر بازارهای ارز بیش از پیش تشدید شود. حالا خیلی از معامله گران نگران تنش بین آمریکا و شرکای تجاری بزرگش هستند . همین مساله باعث شده معامله گران فعلا و تا تعیین برنده انتخابات آمریکا صبر کنند، موضوعی که باعث می شود سقوط دلار ادامه پیدا کند.

چین و نقش مهمی که در سقوط دلار دارد

آمارهای منتشرشده توسط وزارت خزانه داری آمریکا نیز نشان می دهد روند کاهش وابستگی چین به دلار کماکان ادامه دارد و میزان اوراق قرضه دلاری در اختیار این کشور تا پایان ماه آگوست به ۱.۰۷ تریلیون دلار رسیده که این رقم از سال ۲۰۱۷ تاکنون بی سابقه بوده است.

اخبار مهم مرتبط را بخوانید

به گزارش ایسنا روزهای پرنوسان دلار در بازارهای ارزی ادامه دارد و انتظار می رود دست کم تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا این وضعیت ادامه داشته باشد. باتوجه به اختلاف کم آرای جو بایدن و دونالد ترامپ در نظرسنجی های مختلف، پیش بینی پیروز انتخابات و مسیر دلار چندان کار راحتی نیست و معامله گران در خصوص زمان مناسب برای خرید یا فروش دلار با یکدیگر هم عقیده نیستند.

شاخص دلار

شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۲۲ درصد کاهش نسبت به روز گذشته در سطح ۹۲.۸۳۸ واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانک سوئیس نیز معادل ۱.۰۲۹ دلار اعلام شد (نرخ های فوق بر حسب ساعت پایانی معاملات بازارهای ارزی نیویورک محاسبه شده است).

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار مهم طلا و ارز ، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.