سرقت اطلاعات واکسن کرونا از سوی هکرها

تورهای مسافرتی لحظه آخر

شرکت داروسازی آمریکایی فایزر اعلام کرده که اسناد مربوط به ساخت واکسن کرونا این شرکت در جریان یک حمله سایبری به سرقت رفته است.

به گزارش کاماپرس، حملات هکرها علیه سازمان های بهداشتی و دارویی در دوران شیوع ویروس کرونا افزایش پیدا کرده و هکرها در تلاش به دستیابی به اطلاعات مربوط به درمانهای احتمالی بیماری هستند.

آژانس دارویی اروپا که بر داروها و واکسنها برای اتحادیه اروپا نظارت دارد، ساعاتی پیش اعلام کرده بود هدف حمله سایبری قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، فایزر و بایو ان تک اعلام کردند که این آژانس به آنها اطمینان داده که حمله سایبری هیچ تاثیری روی مدت زمان بررسی داروی این شرکت ها نخواهد داشت.

هنوز معلوم نیست این حمله سایبری چگونه و چه زمانی انجام گرفته یا افراد پشت پرده این حمله چه کسانی هستند.

این دو شرکت اعلام کردند که آژانس دارویی اروپا به آنها اطلاع داده که هدف حمله سایبری قرار گرفته و هکرها به برخی از اسناد مربوط به تاییدیه رگولاتوری برای واکسن کووید ۱۹ فایزر و بایو ان تک دست یافته اند.

احتمال تغییر در زمان توزیع واکسن فایزر

به گفته کارشناسان، چنین اسنادی برای سایر کشورها و شرکت هایی که به دنبال ساخت واکسن کرونا هستند بی نهایت ارزشمند است.

واکسن فایزر و بایو ان تک در رقابت جهانی برای مغلوب کردن کووید ۱۹ نخستین داروی پیشتاز است و آژانس دارویی اروپا اعلام کرده که بررسی آن را تا ۲۹ دسامبر تکمیل می کند اما این برنامه ممکن است تغییر کند.

بر اساس گزارش رویترز، حملات هک علیه سازمان های بهداشتی و دارویی در دوران پاندمی کووید ۱۹ افزایش پیدا کرده و هکرها در تلاش به دستیابی به اطلاعات مربوط به درمان های احتمالی بیماری هستند.

ویروس کرونای جدید که خاستگاه آن در چین بوده است تاکنون بیش از ۶۸ میلیون نفر را در جهان مبتلا کرده و بیش از ۱.۵ میلیون نفر قربانی داشته است.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

روکش مارال
رایانه کمک
آهن رویال
آریاپی
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز