رشد و افت بورس یک روز درمیان شد!

ژیوار

بورس امروز دوشنبه 21 مهرماه 1399 با افت 17 هزار واحدی به کار خود خاتمه داد و به این ترتیب پیش بینی ها در مورد ادامه دار بودن رشد شاخص زیر سوال رفت.

به گزارش کاماپرس، عقب نشینی 17 هزار واحدی شاخص بورس در روزی که دلار و طلا نیز از رکوردشکنی دست کشیده بودند برای معامله گرانی که جهش دیروز بورس را به پایان دوران اصلاح بورس تعبیر کرده بودند، کمی غافلگیر کننده بود. حقیقی ها افت امروز بورس را به رفتار حقوقی ها نسبت می دهند اما این که حقوقی ها در کاهش قیمت سهام نفعی داشته باشند چندان قابل توجیه نیست. این که بورس یک روز درمیان مثبت و منفی باشد هم در نوع خود اتفاق جالب توجهی است که در بازار سرمایه ایران شاهد آن هستیم.

به هر شکل شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش ۱۷ هزار و ۵۵۸ واحدی به رقم یک میلیون و ۵۷۹ هزار و ۵۶۶ واحد رسید. این مورد نشان از افت ۱.۱ درصدی شاخص کل داشت. در کنار این موضوع، شاخص هم‌وزن کاهش ۶۱ صدم درصدی را پشت سر گذاشت. این موضوع نشان می‌دهد شرکت‌های بزرگ وضیت بدتری نسبت به شرکت‌های کوچک داشتند. در بازار امروز نماد‌های شپنا و شبندر جلوی کاهش شاخص مقاومت کردند و در طرف مقابل نماد‌های فولاد، فملی، تاپیکو، کگل و کچاد بیشترین تاثیر را در کاهش شاخص کل داشتند.

بنا به اعلام فرارو، بررسی نقشه بازار در پایان معاملات امروز نشان می‌دهد گروه خودرویی صف خرید خود را تا پایان ساعات معاملات حفظ کردند. بانکی‌ها که امروز عموما در محدوده قرمزرنگ معامله می‌شدند، در ساعات پایانی افزایش قیمت داشتند اما نتوانستند رنگ سبز به تابلو اضافه کنند. سرمایه‌گذاری‌ها به لطف حجم معاملات چشمگیر وسپهر در مقام سوم برترین گروه‌های صنعت قرار گرفتند. صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهامی ETF اغلب روند نزولی داشتند و فلزات اساسی هم شرایطی مشابهی را تجربه کردند. محصولات شیمیایی در بازار امروز متعادل ظاهر شدند. پالایشگاه‌ها هم به جز شپنا و شبریز عموما کاهش قیمت داشتند.

دریان سفر امید

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم بازار ، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

نهال گشت
تهران آهن
روکش مارال
سبیت
آژانس هرمس 724
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز