رشد اندک شاخص هم وزن بورس شیرین‌تر از رشد 59 هزار واحدی شاخص کل

ژیوار

بورس امروز در حالی برای دومین روز متوالی سبزپوش شد که رشد 5 هزار و 900 واحدی شاخص هم وزن به مراتب برای سهامداران شیرین تر از رشد 59 هزار واحدی شاخص کل بورس بود.

به گزارش کاماپرس، امروز سه شنبه 25 شهریورماه 1399 بورس تهران علائم بازگشت و رسیدن به نقطه تعادل را از خود بروز داد و نگرانی ها از تکرار ریزش های متوالی به کمترین حد در چند هفته اخیر رسید. عده ای افزایش سقف قیمت دلار نیمایی را علت رشد امروز بورس می دانند و عده ای معتقدند اصلاح بورس در هفته های اخیر به نقطه تعادل رسیده و بازار سرمایه در حال اوج گیری مجدد است.

آنچه امروز بیش از رشد 59 هزار واحدی شاخص کل به چشم آمد رشد 5 هزار و 900 واحدی شاخص هم وزن بود که معیاری برای وضعیت سهام های کوچک بورس به شمار می رود و بسیاری از سهامداران نیز جزو سهامداران همین شرکت های کوچک مقیاس تر بورس به شمار می روند.

بنا به اعلام ایرنا شاخص کل بورس امروز ۵۹ هزار و ۶۷۲ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۶۶۷ هزار واحد رسید.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با پنج هزار و ۹۴۷ واحد افزایش به ۴۲۸ هزار و۸۳۷ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با سه هزار و ۸۹۸ واحد رشد به ۲۸۱ هزار و ۹۳ واحد رسیدند.

دریان سفر امید

شاخص بازار اول ۴۲ هزار و ۹۵۷ واحد و شاخص بازار دوم ۱۲۳ هزار و  ۳۱۹ واحد افزایش داشتند.

در بازار امروز نماد شرکت های  (تاپیکو) با ۶ هزار و ۶۱۳ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با پنج هزار و ۳۳۴ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با پنج هزار و ۸۸ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با چهار هزار و ۳۵۳ واحد سهم عمده ای در افزایش شاخص کل بورس ایفا کردند.

به علاوه، گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان (پترول) با دو هزار و ۶۵۰ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۸۸۹ واحد، بانک ملت (وبملت) با یک هزار و ۵۱۷ واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با یک هزار و ۵۰۷ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با یک هزار و ۴۹۲ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با یک هزار و ۴۷۶ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هزار و ۳۵۱ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با یک هزار و ۲۹۳ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با یک هزار و ۲۴۰ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با یک هزار و ۲۰۷ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) نیز با یک هزار و ۱۲۶ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم بازار کالا، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

نهال گشت
آژانس هرمس 724
روکش مارال
تهران آهن
سبیت
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز