رانندگان قاچاق‌بر چقدر دستمزد می گیرند؟

رانندگان قاچاق‌بر یا همان شوتی ها در ازای جابجایی محموله های کالا یا مسافر قاچاق روزانه 1 تا 4 میلیون تومان دستمزد می گیرند.

به گزارش کاماپرس، وفور انواع کالای قاچاق از اقلام خوراکی گرفته تا پوشاک و غیره در بازار کشور علاوه بر واردکنندگان و شرکت های متخلف، گروهی از بازیگران عمده دیگر نیز دارد که به عنوان بازوی حمل و نقل سریع قاچاق عمل می کنند.

این افراد رانندگان قاچاق بر یا همان شوتی ها هستند که با سرعت های سرسام آور در جاده های فرعی و بیراهه ها کالا و انسان قاچاق می کنند و هراس چندانی از جریمه و برخوردهای نرم قانونی ندارند.

مشرق نیوز در گزارشی به کسب وکار سیاه این افراد پرداخته و در این گزارش آمده است: این روزها اصطلاح شوتی برای مردم استان‌های جنوب غرب و شرق کشور همچون بوشهر (خصوصاً بندر گناوه)، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد (خصوصاً شهر گچساران)، لرستان، فارس، کرمان و سیستان و بلوچستان هم آشنا بوده و هم برایشان دلهره‌آور است.

خودروهای شوتی به خودروهایی گفته می شود که حامل کالای قاچاق یا انسان هستند و عمدتاً به صورت گروهی در نیمه‌های شب بدون هیچ‌گونه استراحت و توقفی و با سرعت حتی تا ۲۰۰ کیلومتر در ساعت حرکت می کنند و جاده‌ها را طی کرده تا به مقصد خود برسند.

405 و سمند و پرشیا ؛ خودروی اغلب شوتی ها

خودروهای شوتی بیشتر شامل سمند، پژو ۴۰۵ و پرشیا است. موتور این خودروها تقویت شده است. یکی دیگر از مشخصات آنها، این است که کمک فنرهای عقب آنها، از حد استاندارد، بالاتر است زیرا پس از بار زدن محموله، سنگینی بار، شاسی خودرو را از حد مجاز پایین نیاورد. بار هم می‌تواند مجاز باشد هم غیرمجاز، یعنی همه چیز می‌تواند باشد. به همین خاطر، به خودروهای شوتی، قاچاق‌بر هم گفته می‌شود.

بار شوتی ها؛ از پوشاک و کفش گرفته تا موبایل و مشروبات الکلی و انسان!

در نواحی جنوبی و جنوب غربی کشور بار رانندگان خودروهای شوتی عمدتاً پوشاک و کفش خارجی، گوشی موبایل و نوشیدنی‌های الکلی است؛ اما در مرزها و نواحی شرقی نقل و انتقال اتباع خارجی که غیرقانونی وارد کشور شده‌اند و همچنین و حمل مواد مخدر مأموریتی بوده که شوتی‌ها انجام می‌دهند و در مقابلش، پول‌های هنگفتی به جیب می‌زنند.

جالب است بدانید که بسیاری از فروشگاه‌های پوشاک، در سراسر کشور، اجناس خود را از همین شوتی‌ها تأمین می‌کنند. اجناسی که قیمت آنها را بسیار پایین‌تر از مبلغی است که باید از راه قانونی وارد شود. به خاطر همین هم پول خیلی خوبی، به شوتی‌ها می‌دهند.

 

انتهای پیام

بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

3 دیدگاه برای “رانندگان قاچاق‌بر چقدر دستمزد می گیرند؟

  1. مهدی ELX گفته:

    داداش چرا شر میگی انسان ! برو بابا تو دیگه چه اوسکلی هستی اینقدر بزرگ نکن چیزی رو اصا این طوری نیست بعد هم فقط پلیس به شوتی تیر میزنه شوتی هیچ وقت نزد فقط برای ترسوندنشون می زنه تو هوا و این که اونا کار پیدا نمی کنن وگرنه درسشون رو هم خوندن

  2. بیکس گفته:

    داداش بخدا من خودم بار برم نه شوتیم نه عشق قاچاقو خلاف به هرکس میپرسی از بندر گناوه تا تهران رفتو بگشت ۲هزارو صدکیلومتر میامو میرم به شرفم به انسانیت قسم خبری از ۴میلیون نیست شاید ی تومن بمونه شاید ماشین خراب بشه خرج ماشین بره ۵ساله دارم کار میکنم چندماه یبار میگیرنم جنسام میبرن ماشینم مصادره میکنن تو این ۵سال ۳۰میلیون تونستم جم کنم به انسانیت قسم ما فقط نمیتونیم جلو زنو بچمون شرمنده بشیم کارگری هم نیست برامون

  3. بینام گفته:

    والا خبری از این پولا نیست خودم شوتیی نیستم رفیق. شوتی دارم به قرآن جونش گرفتن کف دستشون بازم خوبه شوتی ها جنس و ارزون میرسونن دست مردم حالا یک پول خیلی ناچیز هم این وسط میگیرن که اصلا هیچیه هیججج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.