دلار 20 هزار تومانی صرافی بانک‌ها در تعقیب دلار آزاد!

ژیوار

بررسی ها نشان می دهد که طی هفته های اخیر، نرخ دلار صرافی های بانکی، نزدیک به قیمت دلار در بازار آزاد بوده و امروز نیز برای نخستین بار دلار صرافی ها بیش از 20 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

به گزارش کاماپرس، بانک مرکزی به عنوان بازار ساز و متعادل کننده بازار ارز، موظف است که با تحلیل قیمت‌دلار در بازار آزاد، نرخ هایی را برای ارز در نظر بگیرد که متعادل کننده وضع موجود باشد، اما در هفته های گذشته، نرخ هایی تعیین شده از سوی بانک مرکزی در صرافی های بانکی، بسیار نزدیک به قیمت ارز در بازار آزاد بوده ، در واقع نرخ‌دلار صرافی ها همگام با دلار آزاد حرکت کرده است.
قیمت‌دلار در صرافی‌های بانک‌ها امروز ۲۰ هزار و ۷۰۰ تومان و قیمت یورو ۲۳ هزار و ۱۰۰ تومان تعیین شده است.
صرافی‌های بانک‌ها امروز شنبه قیمت‌دلار را برای فروش به مردم با افزایش 1750 تومانی نسبت به روز کاری قبل 20 هزار و 700 تومان اعلام کرده‌اند، این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 20 هزار و 400 تومان خریداری می‌کنند.
بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها با افزایش 2 هزار تومانی نسبت به روزکاری قبل 23 هزار و 100 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 22 هزار و 800 تومان است.

افزایش قیمت‌دلار نسبت به هفته گذشته

به گزارش تسنیم، درحالی که امروز قیمت‌دلار به بیش از 20 هزار تومان رسیده است، چهارشنبه هفته گذشته قیمت‌دلار در صرافی‌های بانک‌ها ۱۸ هزار و ۹۵۰ تومان و قیمت یورو ۲۱ هزار و ۱۰۰ تومان تعیین شده بود.
صرافی‌های بانک‌ها چهارشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با ثبات نسبت به روز کاری قبل 18 هزار و 950 تومان اعلام کرده‌، این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 18 هزار و 900 تومان خریداری می‌کردند.
گفتنی است؛ ۵ صرافی بانکی در خیابان فردوسی با داشتن کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی از ساعت ۱۰ تا ۱۵ تا ۲۰۰۰ دلار آمریکا به متقاضیان واجد شرایط عرضه می‌کنند.

دریان سفر امید

 

انتهای پیام

نهال گشت
آژانس هرمس 724
سبیت
روکش مارال
تهران آهن
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز