دلار کانال 28 هزارتومان را حفظ کرد/ گرانی 200 تومانی در روز تعطیل بازار ارز هرات

قیمت دلار در بازار غیررسمی ارز تهران امروز پنجشنبه سوم مهرماه 1399 در کانال 28 هزارتومانی باقی ماند و حتی در این کانال 200 تومان پیشروی کرد.

به گزارش کاماپرس، سیاست گذار بازار ارزی کشور یعنی بانک مرکزی – اگر دخالت های دولت را در امور و وظایف این بانک نادیده بگیریم – روزهای سختی در پیش دارد چرا که دلار دیگر مدتیست هیچ مرزی را با سختی پشت سر نمی گذارد.

امروز نیز با وجود تعطیلی بازار ارز هرات ، دلار در تهران با اهرم افزایش حواله نرخ درهم شیب صعودی داشت و تقاضا نیز در بازار کم و بیش با افزایش مواجه بود.رئیس کل بانک مرکزی از تلاش این بانک برای مهار تورم سخن گفته اما این سخنان دیگر تاثیر فوری و معناداری بر بازار ارز ندارد.

گرانی 200 تومانی دلار

بنا به اعلام دنیای اقتصاد قیمت دلار امروز با افزایش ۲۰۰ تومانی همراه شد و به ۲۸,۱۵۰ (بیست و هشت هزار و یکصد و پنجاه) تومان رسید بنابراین نرخ اسکناس آمریکایی نسبت به روز قبل ، ۰.۷۱ درصد رشد داشته است.

یورو هم امروز با کاهش ۰.۰۶ درصدی، از ۳۲,۶۳۱ (سی و دو هزار و ششصد و سی و یک) تومان به ۳۲,۶۱۲ (سی و دو هزار و ششصد و دوازده) تومان رسید.

در بازار امروز پوند نسبت به روز قبل ، با ۸ تومان کاهش، ۳۵,۵۶۶ (سی و پنج هزار و پانصد و شصت و شش ) تومان نرخ گذاری شد. همچنین درهم امارات (حواله) با افزایش ۱.۰۲ درصدی نسبت به روز قبل ، ۷,۸۰۰ (هفت هزار و هشتصد ) تومان معامله شد.

لیر ترکیه امروز با افزایش ۰.۸۹ درصدی، از ۳,۶۶۱ (سه هزار و ششصد و شصت و یک ) تومان به ۳,۶۹۴ (سه هزار و ششصد و نود و چهار ) تومان رسید.در بازار امروز دلار کانادا نسبت به روز قبل ، با ۳۶ تومان کاهش، ۲۰,۸۸۱ (بیست هزار و هشتصد و هشتاد و یک ) تومان نرخ گذاری شد.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم  روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام