خسارت های قطعی برق چه زمانی پرداخت می شود؟

ژیوار

قطعی‌های مکرر برق طی سال گذشته آسیب‌ها و خسارت‌های زیادی به‌خصوص بر پیکره‌ی صنعت وارد کرد تا جایی که برخی از مشاغل به کل مختل و تعطیل شدند. 65 میلیارد تومان از میزان خسارت‌های وارده به مشترکان در سال گذشته پرداخته شده، اما خسارت‌های ثبت شده در سال جاری، هنوز پرداخت نشده است.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ صنعتی اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس، با قطعی‌های مکرر در سال گذشته خسارت‌های زیادی بر مشاغل مختلف اعم از پرورش شترمرغ، کارخانه شیر و بستنی و … وارد شد. آسیب وارد شده به مشترکان خانگی برق نیز کم نبوده و علاوه بر سوختن وسایل برقی، با مشکلات جسمی و جانی برای بیماران متصل به دستگاه‌های تنفسی و … روبرو شدند.

مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور با اشاره به پرداخت خسارت‌های ناشی از قطعی برق افزود: افراد می‌توانند با مراجعه به سایت توانیر، قبض و قطعه سوخت شده خود را ثبت کنند تا پس از بررسی بیمه خسارت این افراد را پرداخت می‌کند. همچنین مشترکانی که زیان جانی دیده‌اند، با بارگذاری مدارک مربوطه خسارت خود را دریافت کنند.

البته مشترکان خانگی هنوز خسارتی برای جبران سوختن ماشین ظرفشویی و دستگاه آیفون دریافت نکرده‌اند.

دریان سفر امید

حق بیمه قبوض چه می‌‌شود؟

ماهانه وزارت نیرو مبلغی برای خسارت دریافت کرده ولی به حساب مشترکین آسیب‌دیده واریز نمی‌کند؛ یعنی این مبلغ نجومی از جیب مشترکان به جیب وزارت نیرو می‌رود.

عبدالامیر یاقوتی مدیرکل مصرف امور مشترکان توانیر از قرارداد با شرکت بیمه می‌گوید و ادامه می‌دهد: اطلاعات دقیقی برای پرداخت خسارت‌ها وجود ندارد ولی اولویت ثبت خسارت نوسانات برق در نظر گرفته می‌شود. او گفت: از بیمه‌ای که از قبض‌های مشترکان کسر می‌شود نیز اطلاعی ندارد. اما تا آخر آبان تکلیف توانیر با شرکت‌های بیمه مشخص می‌شود.

به گفته ابوذر صالحی، مدیرکل امور بین‌الملل توانیر، بیمه نوسانات برق، اوایل آذر به مشترکان خسارت‌دیده پرداخت می‌شود؛ اما در ادامه صحبت‌های خود هیچ اشاره‌ای به نام شرکت بیمه‌ و مبلغ قرارداد نوسانات برق، نکرد.

هادی آخوندی، مسئول روابط عمومی بیمه مرکزی با اظهار بی‌اطلاعی از حق بیمه قبوض، ادعا کرد قراردادی توسط توانیر با شرکت بیمه منعقد نشده است.

مرتبط با : توانیر
نهال گشت
روکش مارال
آژانس هرمس 724
تهران آهن
سبیت
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

1 دیدگاه برای “خسارت های قطعی برق چه زمانی پرداخت می شود؟

  1. لیدا گفته:

    الان نزدیک یکساله ک من تلویزیونم با قطعی برق خسارت خورده کی پرداخت میشه پس با این قیمت های ک در پیش داریم خسارت چجوری براورد میشه و بعد چ مدت واریز میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز