حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می شود؟

طبق گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور قرار بود متوسط حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی حدود ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان باشد، اما به دلیل یک مشکل قانونی این اتفاق نیفتاد.

به گزارش کاماپرس، همسان سازی حقوق بازنشستگان با اینکه ۲۵ تا ۳۰ درصد دریافتی بازنشستگان تامین اجتماعی را بیشتر کرده است، اما به گفته بیشتر آنها در مقایسه با افزایش حقوق ۶۰ تا ۷۰ درصدی بازنشستگان لشکری و کشوری خیلی کم و ناچیز است.

حقوق پایین و تبعیض در همسان سازی حقوقها،‌ باعث شد خیلی از بازنشستگان تامین اجتماعی در هفته های گذشته در تجمعاتی که در بیشتر شهرهای ایران برگزار شد، اعتراضشان را به گوشی مسئولین برسانند.

اخبار مهم مرتبط را بخوانید

بازنشستگان تامین اجتماعی در این تجمعات اعلام کردند با این حقوق های پایین نمی توانند از پس هزینه های زندگی بر بیایند و خواهان رعایت عدالت در همسان سازی حقوق ها شدند. اما حالا محمد باقر نوبخت از متوسط سرانه حقوق بازنشستگان می گوید که قرار بوده حدود ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان باشد،‌ اما به دلایلی این افزایش حقوق رخ نداده است.

آریاک سفر

مشکل حل شود حقوق بازنشستگان هم بیشتر می شود

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در یک گفت و گوی اینستاگرامی درباره متناسب سازی حقوق بازنشستگان گفت:« مدل اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری و تامین اجتماعی متفاوت بود.در ابتدا 50 هزار میلیارد تومان برای این منظور اختصاص دادیم .

18 هزار میلیارد تومان آن برای 2 میلیون و 400 هزار نفر بازنشستگان لشکری و کشوری بود و 32 هزار میلیارد تومان برای 3 میلیون و 600 هزار نفراز بازنشستگان تامین اجتماعی در نظر گرفته شد.

همه مبلغ 18 هزار میلیارد تومان برای این منظور اختصاص داده شد؛ اما به دلیل یک مشکل قانونی فقط 30 درصد مبلغ 32 هزار میلیارد تومان به بازنشستگان تامین اجتماعی پرداخت شد. اگرچه متوسط سرانه بازنشستگان تامین اجتماعی باید 8,8 میلیون تومان می‎شد اما به دلیل این منع قانونی محقق نشد.»

به گفته نوبخت برای رفع این مشکل قانونی جلسات مختلفی با وزیر رفاه و تامین اجتماعی برگزار شده است. لایحه‌ای هم به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است. رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در ادامه گفت:« این اطمینان را می دهم که بودجه لازم برای این منظور در لایحه بودجه 1400 دیده شده است.»

معاون رئیس جمهور در ادامه این گفت و گوی اینستاگرامی اعلام کرد:« اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان لشگری و کشوری در سال آینده همچنان ادامه پیدا می کند. برای بازنشستگان تامین اجتماعی هم با این سازمان در حال گفت و گو هستیم تا یک مرحله دیگر این طرح را در سال جاری اجرایی کنند.»

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

نرم افزار حسابداری
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

5 دیدگاه برای “حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می شود؟

  1. یه بازنشسته تامین اجتماعی حداقل بگبر گفته:

    چرا خبر رو تحریف میکنید؟ یعنی درست متوجه نشدید؟!!…سرانه 8800هزار تومن همسان سازی یعنی باید این عدد به 12(ماه) تقسیم بشه که میشه حدود 730 هزار تومن درماه که باید به حقوقها اضافه میشد حالا اینکه اینها از مرداد اجرا کردند و 4 ماه رو قلم گرفتند و به بالا بگیرها 2-3 میلیون و حداقل بگیرها بین 90 تا 250 هزار اضافه شد …اون دیگه بحث جداگانه است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز