جولان قطعات دست دوم و معیوب در بازار لوازم یدکی

بعد از گران شدن خودرو و به دنبال آن بالا رفتن قیمت لوازم یدکی، حالا خیلی از خریداران دنبال قطعات دست دوم در بازار لوازم یدکی هستند.

به گزارش کاماپرس افزایش قیمت لوازم یدکی و البته تولید قطعات غیر استاندارد، حالا خیلی از مردم قطعه مورد نظرشان را بین اجناس دست دوم و معیوب خارجی پیدا می کنند. قطعاتی که به گفته بیشتر کارشناسان عمر خودشان را کرده اند، اما قیمت ارزانتری دارند.
علیرضا نیک آیین رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران با اشاره به اینکه با گران شدن خودرو قدرت خرید مردم برای تعمیر خودروها کم کرده گفت:« متاسفانه بازار قطعات یدکی به طرز قابل توجهی نابسامان است به نحوی که برخی اوراقچی ها از این فرصت استفاده کرده و قطعات دست دوم را به مردم می فروشند. البته مردم هم تمایل زیادی به خرید قطعات دست دوم دارند، قیمت پایین این قطعات که بعضاً غیر استاندارد هستند مشکلات زیادی را برای تعمیرکاران و مردم به وجود آورده است به نحوی که بعد از نصب این قطعات خودروها به سرعت خراب شده و مردم مجبورند باز برای تعمیر خودرو به تعمیرگاه مراجعه کنند. استفاده از قطعات دست دوم به هیچ عنوان قابل قبول نیست چرا که عمر خود را کرده‌اند اما بی سامانی بازار قطعات یدکی خودرو عاملی شده تا همه به نوعی برای سود بیشتر اقدام به فروش این قطعات به مردم کنند.»

به گزارش تسنیم رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران معتقد است حجم زیادی از قطعات یدکی غیر استاندارد در بازار وجود دارد و هر کس به هر نوع قطعه ای را تولید و بدون علامت خاص و یا نشانه استانداردی وارد بازار می‌کند مردم هم به دلیل کاهش قدرت خرید به سراغ قطعات ارزانتر می روند .او گفت:« چندین بار اعلام کرده ایم که بازار قطعات یدکی خودرو رها شده است و باید تصمیم مناسبی برای مدیریت آن اتخاذ شود، اما متاسفانه هیچ کس به این موضوع توجه نمی‌کند.»

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم  روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.