جزئیات جدید از محدودیت‌های کرونایی و تعطیلی اداره‌ها

به گفته فرمانده عملیات مدیریت مقابله با بیماری کرونا از روز شنبه وضعیت تهران نارنجی است، اما برخی از محدودیتها همچنان ادامه دارد.

به گزارش کاماپرس، تعطیلی‌های دو هفته ای کرونایی و البته تعطیلی یک هفته ایی اداره‌های دولتی تهران ، شنبه به پایان می رسد. علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت مقابله با بیماری کرونا اعلام کرد تهران از روز شنبه در وضعیت نارنجی است، اما این وضعیت به معنای برداشته شدن محدودیت ها نیست. برخی محدودیت‌ها مثل جلوگیری از برگزاری مراسم آئینی و محدودیت حضور کارمندان در ادارات و همچنین منع تردد شبانه همچنان ادامه دارد.

اخبار مهم مرتبط را بخوانید

علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران، در این باره گفت:« باید از همه مردم تهران که همکاری و تعامل شهروندی بسیار مناسبی در اجرای این طرح داشتند قدردانی کنم. آثار محدودیت‌های اعمال شده در ریتم شهری قابل مشاهده است. به شکلی که تا حدود ۳۰ درصد تراکم در شهر کاهش پیدا کرده و ۳۰ درصد نیز شاهد کاهش تراکم در حمل و نقل عمومی هستیم.»

دورهمی و تجمعات شبانه برگزار نشود

زالی با تاکید بر اینکه شرایط استان تهران ناپایدار و شکننده است، گفت:« باید با متانت حساب شده و با برنامه لایه بندی شده حرکت کنیم. تهران از روز شنبه در وضعیت نارنجی است اما برخی محدودیت‌ها همچون جلوگیری از برگزاری مراسم آئینی و محدودیت حضور کارمندان در ادارات و همچنین منع تردد شبانه ادامه خواهد داشت. البته تعدادی از محدودیت‌ها کاسته خواهند شد.

بسیاری از مقالات بین‌المللی تاکید دارند که تجمعات خانگی یکی از بالاترین موارد سرایت بیماری است. فصل سرما و افزایش شب‌نشینی‌ها را داریم. بی‌تردید این مورد نقش مهمی در وضعیت شهر تهران دارد. لذا از همه شهروندان درخواست می‌کنیم که در خصوص برگزاری دورهمی‌ها و تجمعات شبانه دقت کافی داشته باشند.»

  • برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم  ،عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

پاساژها فعلا تعطیل هستند

به گزارش تجارت نیوز، همچنین در تهران نارنجی ، فعالیت مراکز تجمعی مانند پاساژ‌های سربسته و برخی اماکن فرهنگی و مذهبی ممنوع است.اما دور کاری همچنان ادامه دارد. بنا به گفته زالی ادارات ارائه دهنده خدمات ضروری و دستگاه‌های مرتبط با مأموریت‌های اساسی و مدیریت شهری می‌توانند با تشخیص بالاترین مقام مسئول (در سطح ملی یا استان) نسبت به کاهش حضور تا ۱/۳ (یک سوم) کارکنان خود اقدام کنند و در سایر ادارات شهر ارائه خدمات با حضور ۵۰ درصد کارکنان انجام می شود.