ثانیه شمار ارزانی موبایل به کار افتاد؛ پیش بینی کسبه علاء الدین از آینده بازار

سقوط مداوم قیمت دلار بازار موبایل را به رکود شدید سوق داده و مشتریان، خرید گوشی را به روزهای آینده موکول کرده اند. در این شرایط فعالان بازار موبایل از آغاز ثانیه شماری برای ارزان شدن گوشی خبر می دهند.

به گزارش کاماپرس، بررسی میدانی وضعیت معروف ترین بازار موبایل ایران حکایت از آن دارد که افت متقاضیان خرید گوشی موبایل در هفته جاری بیشتر شده و با وجود کاهش 10 تا 20 درصدی قیمت گوشی های پرتقاضا ، خریداران در انتظار کاهش بیشتر قیمت از خرید خودداری می کنند.

فروش در هفته جاری نصف شده است

یکی از کسبه پاساژ علاء الدین با بیان این که تعداد گوشی به فروش رفته وی در این هفته نسبت به هفته قبل نصف شده است می گوید: فروش در یک ماه اخیر کاهش داشت اما در هفته جاری کاهش فروش به اوج خود رسیده و با وضعیتی که ایجاد شده است، نگران پرداخت اجاره ماهانه مغازه هستیم چون واقعا کاسبی در بین نبوده است.

خودداری مشتریان از خرید با وجود کاهش قیمت ها

وی در پاسخ به این پرسش که چرا با وجود تعداد مشتریان قابل توجهی که در پاساژ مشاهده می شود، فروش نصف شده، می گوید: تمام این افراد قیمت را جویا می شوند اما خرید نمی کنند. این افراد فقط نقش استعلام قیمت را دارند و با وجود آن که قیمت ها نسبت به دو هفته پیش 20 درصد ارزان شده، در انتظار کاهش بیشتر هستند و از خرید خودداری می کنند.

نگرانی کسبه علاء الدین از آینده بازار موبایل

گشت و گذاری کوتاه در پاساژ علاء الدین نشان می دهد کسبه این بازار به صورت لحظه ای اخبار بازار ارز و قیمت دلار را دنبال می کنند. یکی از کسبه با بیان این که سقوط امروز قیمت دلار به 21 هزار تومان بازار ما را کسادتر می کند، گفت: دو هفته اخیر فروشی که حتی جوابگوی هزینه اجاره مغازه باشد نداشتیم و تا آخر این هفته هم هیچ امیدی به افزایش فروش نداریم. به گفته وی، تصور مردم این است که دلار به قیمت های پائین تر از 20 هزار تومان سقوط می کند و موبایل هم دیر یا زود تحت تاثیر ارزان تر شدن دلار قرار می گیرد.

مشکل فروش گوشی هایی که با دلار گران خریداری شده

فعالان این پاساژ در پاسخ به این که چرا قیمت ها را کاهش نمی دهند تا برای مشتریان جذاب شود، می گویند: ما وارد کننده گوشی نیستیم و شرکت های وارد کننده هنوز قیمت ها را کاهش قابل توجهی نداده اند. ضمنا گوشی هایی که اکنون در مغازه ها داریم با دلار 25 تا 27 هزار تومانی خریداری شده و فروش آنها به قیمت های پائین صرفه ندارد. اگر حالا که دلار ارزان تر شده، شرکت های واردکننده گوشی در فاکتورهای فروش قبلی خود به ما تخفیف بدهند و بدهی ما را کمتر حساب کنند، کاهش قیمت‌ها در بازار سرعت بیشتری می گیرد.

با این حال یکی از کسبه بازار با بیان این که پرداخت هزینه اجاره شوخی بردار نیست و ثانیه شمار ارزان شدن گوشی آغاز شده، می گوید: اگر دلار به زیر 20 هزار تومان برود بسیاری از کسبه چاره ای جز ارزان تر فروختن گوشی ، ولو به قیمت سر به سر با قیمت خرید یا حتی به ضرر ندارند چون اجاره مغازه ها سنگین است و سر موعد هم باید پرداخت شود.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم بازار موبایل، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

 

 

 

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 9
دوست نداشتم: 8
میانگین امتیازات: 1.13

5 دیدگاه در “ثانیه شمار ارزانی موبایل به کار افتاد؛ پیش بینی کسبه علاء الدین از آینده بازار

اون روزهایی که با ساز ثانیه به ثانیه گرانی دلار، ثانیه ای قیمت های موبایل را نجومی میبردید بالا و ظرف یک روز اجاره ی یک سال مغازه را در میآوردید، فکری به حال مشتری بدبخت نمیکردید.
حالا زورتون میآد یه کم ارزون تر بفروشید.
زیاد ناراحت نشید.

مگه اون زمانی که دلار میرفت بالا همین شماها به قیمت قبلی میفروختین مگه-خدا زد کمرتون

اون موقع که دلار بالا می رفت و شما هم سریع قیمت ها رو بالا می بردید و جنس هایی که با دلار ارزون خریده بودید رو با دلار گرون تر می فروختید مگر فکر خریدار بودید؟! امیدوارم همه ی شما کاسب های فاسد ورشکسته بشید

گور پدر هر چی دزد و بی شرف ، اگه ما کمی انسان بودیم وضع زندگیمون این نبود که با دلار بالا و پایین بره،
اینا بهانه است اگه رحم و انصاف از جامعه ما رخت بسته و رفته ،وگرنه یکی نیست اول بگه چرا اینقدر قیمت ملک و اجاره رو بردید
بالا که کاسب به خاطر پرداخت اجاره مجبور بشه ،جیب مشتری رو خالی کنه و الانم که قیمت دلار اومده پایین باز بهانه های دیگه دارن، ولی الحمدالله که ما رو دیر یا زود میپیچن توو کفن و راهی اون دنیا،،،ببینم اونجا هم میتونن این پول های حروم رو ببرن..
خدا همه رو به راه راست بیاره

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *