تکلیف پژو 2008 ایران خودرو چه شد؟

چند روز پیش خبری در سطح رسانه‌ها منتشر شد که از توقف تولید پژو 2008 خبر می‌داد اما بررسی‌ها نشان می‌دهد این موضوع شایعه‌ای بیش نبوده و تولید این خودرو از اوایل هفته از سرگرفته شده است.

به گزارش کاماپرس، با امضای توافقنامه هسته‌ای (برجام)، پژو – سیتروئن یکی از شرکت‌هایی بود که بلافاصله وارد کشور شد و قراردادهای جذابی را برای تولید چند مدل خودرو در ایران امضا کرد اما با کمرنگ شدن این توافق و سنگ‌اندازی‌های ترامپ، پژو هم ایران را ترک کرد تا تولید خودروهایی مانند پژو 2008 که بسیاری از ثبت‌نام‌کنندگان و علاقه‌مندان در انتظار حضور گسترده آن در سطح خیابان‌ها و جاده‌ها بودند، در هاله‌ای از ابهام فرو رود.

بر همین اساس، در گزارشی که چند روش پیش به طور گسترده توسط رسانه‌ها منتشر شد از این خودرو در لیست مدل‌هایی که تولید آن‌ها متوقف شده است نام برده شد. این موضوع  موجب نگرانی ثبت‌نام‌کنندگان شد اما خبرهایی که از ایران خودرو به بیرون درز کرد از ادامه فعالیت خط تولید پژو 2008 از اوایل هفته و عرضه آن در سال 99 حکایت داشتند تا شایعه توقف تولید این کراس‌اوور در «ایکاپ» با پاسخی محکم مواجه شود.

بنابر اعلام ایران خودرو، پژو 2008 در مرحله مونتاژ نهایی قرار داشته و به‌زودی دعوتنامه‌های آن برای مشتریان ارسال خواهد شد. با توجه به آمار وبسایت کدال، بخش قابل توجهی از تعهدات مربوط به پژو ۲۰۰۸ از جانب ایکاپ و ایران خودرو پاسخ داده شده و در هفته های آتی، تولید بخش باقی مانده تعهدات انجام خواهد شد و آمار تحویل این خودرو که در فروردین‌ماه عدد صفر را روبه‌روی خود می‌بیند به معنای توقف تولید این خودرو نیست.

گفتنیست، پژو 2008 از آن دسته خودروهای پسابرجامی بود که با استقبال رسانه‌ها و خریداران مواجه شد و پیش‌فروش آن ظرف چند دقیقه به پایان رسید اما با مشکلاتی که بر سر راه برجام به وجود آمد، تولید این خودرو با کندی بسیاری مواجه شد تا خریداران با ناامیدی در انتظار طرح‌های جایگزینی ایران خودرو باشند.

مرتبط با : ایران خودرو
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 18
دوست نداشتم: 20
میانگین امتیازات: 0.9

2 دیدگاه در “تکلیف پژو 2008 ایران خودرو چه شد؟

علی برکت الله….اونوقت قطعاتشوازکجامیارن وقتی که خط تولیدبدون قطعاته!!!!؟؟؟؟اگه این خبرواقعیت داشته باشه حتماایرانخودرودست به ابتکارواختراع تازه ای زده ومیخوادازقطعاتی که درپژو405 وپرشیابکاربرده یه چیزی دربیاره که اونم باعقل جوردرنمیاد!!!فقط یک راه هست واونم احتمالا یک سری قطعات توی گمرک خاک میخوردوبلااستفاده بودشایدبااونامونتاژکنن که اونم تعدادمحدودی خودرومی تونن تولیدبکنن ومابقی روحتمایه طرح میذارن بعدچندسال وبگن بیایین باپژوپرشیاویادنا(اگه باشه)مبادله ومعاوضه کنین!!!؟؟؟این پیامموبخاطربسپارین اگه بعدیه مدت نگفتن بیایین معاوضه کنین!!!!چون پتانسیل تولیدخودروی 2008 توایران نیست …یعنی قطعه لازمونداریم

2008یک خودرو معمولی در فرانسه است مثل پراید در ایران پژو هم نوکر آمریکاست فعلا تا وضع برجام مشخص نشه این خودرو تولید ندارد مگر تعدادی قطعه که از قبل در گمرک بوده تعدادی تولید کنند . ولی بعد از برجام اگر عقل داشته باشند باید خودرو سازهای کنار ایران رفتند نقره داغ بشند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *