تولیدکننده آیفون ماهواره خود را به فضا فرستاد

دو نمونه اولیه از ماهواره‌های مدار پایین زمین ساخت شرکت فاکسکان به فضا رفتند.

به گزارش کاماپرس، نمونه‌های اولیه بروی موشک اسپیس ایکس و از پایگاه نیروی فضایی واندربرگ در جنوب کالیفرنیا به فضا ارسال شدند. فاکسکان؛ تولیدکننده تایوانی محصولات الکترونیک؛ با این اقدام می‌خواهد ثابت کند که فناوری ماهواره‌ای لازم برای بهره‌برداری از تقاضای روبه‌رشد ارتباطات از فضا را در اختیار دارد.

بیشتر بخوانید:

از آنجاکه اسپیس ایکس بیش از 5 هزار ماهواره  LEO برای سرویس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک خود تولید و به فضا پرتاب کرده، فاکسکان نیز انتظار دارد که ماهواره‌هایی را برای مشتریان شرکتی و دولتی بسازد.

کرمان موتور شیراز

نمونه‌های اولیه که با همکاری دانشگاه ملی تایوان ساخته شده‌، به اندازه یک کوله پشتی بوده و هریک ۹ کیلو  وزن دارد. این ماهواره‌ها حامل دوربین‌، دستگاه‌های ارتباطی و تجهیزات دیگر بوده و به گونه‌ای طراحی شده که هر ۹۶ دقیقه یک بار و در ارتفاع ۵۲۰ کیلومتری به دور زمین می‌چرخد.

به گزارش بلومبرگ و به نقل از ایسنا، یانگ لیو رئیس فاکسکان از زمان قبول مسئولیت، به دنبال راه‌هایی برای توسعه کسب و کار شرکت بوده و در این راستا بر وسایل نقلیه برقی، سلامت دیجیتال، روباتیک، فناوری‌های هوش مصنوعی و ماهواره‌های ارتباطی تمرکز داشته است.

انتهای پیام

نرم افزار حسابداری
ایمالز
دومینیکا پارادایس
آسیاتک
آریا کیا سفر
آیرومارت-کاماپرس
قیمت روز لپ تاپ
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قصران گشت