تعویق کنکور 99 برخلاف منافع 8 هزار میلیاردی مافیای کنکور است

یک نماینده مجلس با تاکید بر جدیت در پیگیری تعویق کنکور 99 به دلیل مخاطره آمیز بودن برگزاری آن در شرایط کرونایی، اظهار کرد: مافیای کنکور به دلیل منافع کلانی که در برگزاری این آزمون ها دارد در حال فشار وارد کردن به مجلس، وزارت علوم و سازمان سنجش برای برگزاری کنکور است.

به گزارش کاماپرس، یکی از منتقدان سرسخت برگزاری کنکور 99 احمد نادری نماینده تهران و عضو کمیسیون آموزش مجلس است. وی در این زمینه با رئیس جمهور نیز نامه نگاری کرده و جلساتی با مسئولان وزارت آموزش برای قانع کردن آنها به تعویق کنکور 99 داشته است. نادری در آخرین موضع گیری خود بر جدیت نمایندگان مجلس در حفاظت از جان داوطلبان کنکور تاکید ورزیده و منافع کلان مافیای کنکور را یکی از عوامل اصلی فشار به مجریان آزمون برای برگزاری این کنکورهای امسال برشمرده است.

بنا به اعلام تسنیم نادری در گفتگوی اینستاگرامی اظهار کرده است: با هماهنگی و همکاری‌ای که با وزیر بهداشت صورت گرفت، رایزنی‌ها با وزارت علوم و سازمان سنجش برای تعویق کنکور پیگیری شد ولی مسئولان برگزاری کنکور زیر بار تعویق مجدد نمی‌رفتند. بنده در همین رابطه نامه‌ای خطاب به آقای روحانی نوشتم و در این نامه تاکید داشتم که باید به نظر وزیر بهداشت به عنوان یک مرجع تخصص احترام گذاشته شود.

مافیای کنکور اصرار به برگزاری کنکور دارد

نماینده تهران در مجلس گفت: اگر یک انسان مبتلا به کرونا شود و فوت کند آیا با تمام هزینه‌های سازمان سنجش برابری می‌کند؟ من امروز در گفت‌وگوی دیگری در خصوص مافیای کنکور در خصوص فشاری که به این مساله وارد می‌کند صحبت کردم. این مافیا به همکاران من، وزارت علوم و سازمان سنجش فشار می‌آورد که کنکور برگزار شود.

آریاک سفر

مطالب مرتبط را بخوانید:

وی تصریح کرد: نفع 8 هزار میلیارد تومانی سالانه برای مافیای کنکور، یک رقم عجیب و غریب است. خیلی جالب است، کنکور 99 هنوز برگزار نشده اما اگر شما به کلاس‌های کنکور مراجعه کنید می‌بینید در حال ثبت نام‌های خود برای کنکور 1400 هستند.

مجلس با ابزارهای قانونی مانع برگزاری کنکور می شود

نادری در پایان گفت: اگر وزارت علوم و سازمان سنجش یا دیگر دستگاه‌هایی که در این قصه نقش اجرایی دارند بخواهند مقاومت یا سرپیچی کنند ما در مجلس تصمیم جدی در موردشان خواهیم گرفت آن هم با ابزارهایی که قانون در اختیار ما قرار دارد.

 

انتهای پیام

نرم افزار حسابداری
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

13 دیدگاه برای “تعویق کنکور 99 برخلاف منافع 8 هزار میلیاردی مافیای کنکور است

 1. زهرا گفته:

  بابا بخدا بیشتر کسایی که میگن زودتر کنکور بگیرن برااینکه نخوندن میگن تموم شه بره پی کارش مگه من خودم از این دوستان گرام ندارم ولی منه بدبخت چی این همه زحمت کشیدم متاهلم بچمو چکار کنم یه کودک پنج ماهه اگه من مبتلا شدم و دخترمم گرفت من شاید بتونم جون سالم به در ببرم ولی دخترم چی

 2. بهاره گفته:

  ما خوب خوندیم . ولی چند داوطلب می شناسم که کرونا گرفتند . می ترسم کنکور بدم . استرسش وحشتناکه . به تعویق بندازین تا شرایط بهتر بشه. فوقش ورودی های جدید یک ترم دیرتر میرن . مادر پدرم هردو بیماری زمینه ای دارن. رحم کنید .

 3. فلاحیان گفته:

  با احترام
  بنده به عنوان یک مادرومعلم فرزندم امتحان کنکور داره و تعداد زیادی ازدانش آموزانم که امسال داوطلب کنکور هستن و ارتباط نزدیک و قابل درکی هم از شرایط خانواده هاشون دارم و هم از میزان تشویش بچه ها آگاهم
  همه متفق القول معتقدیم در این شرایط برگزاری کنکور یک فاجعه انسانی و نوع خاصی از نسل کشی به حساب میاد.
  سلامت فرزندان ما با هیچ اصول و استدلال وپروتکلی قابل قیاس نیست.
  برگزاری کنکور در شرایط مناسب و کنترل قابل قبول، مطالبه بر حق و انسانی همه ی داوطلبان هست.
  4 ساعت، با استرس و فشار خوت بالا و مدریت زمان بالحق کار دشواریست، ترس از کرونا و درگیری خانواده ها غیر قابل انکارر است.
  با همین اوصاف بچه ها باید با ماسک وعینت و دستکش امتحان بدن؟میدونید این به اجحافی در حق ما و فرزندان ما خواهد بود؟
  کما اینکه شما از دمای جنوب خبر ندارین. استان بوشر، کهگیلویه و بور احمد، نیمه جنوبی فارس، یزد، سیستان و بلوچستان، سمنان خراسان جنوبی خوزستاننواحی جنوبی ایلام و اصفهان،انصاف داشته باشد…
  بخدا شرم آوره،که بعضی ها با وقاحت تمام اصرار لجاجت گونه به برگزاری کنکور دارن.
  هر کسی که اندک سوادی در ضرب و تقسیم داشته باشه و اندک انسانیتی داشته باشه، میدونه کنکور در این شرایط یعنی فاجعه.
  مردم رو خر فرض میکنید همیشه همینطور بوده، مثل قورباغه میندازیم تو پاتیل آب سرد، که چیزی حس نکنه بعد پاتیل رو میزارین رو اجاق، کم کم ملت رو فلج میکنید.
  زمان مکر هاتون رو، رو کرده.
  خدا ازتون نگذره. شرم کنید.
  و مکرو ومکرالله والله و خیر و ماکرین.

 4. جواد گفته:

  کنکور باید برگزار بشه سر تاریخش..خدا لعنتتون کنه که با سرنوشت ما بازی میکنید بزارید درس بخونیم …دیگه نمیتونیم درس بخونیم با تعویق میمیریم..بزارید ما کنکور بدیم یک ساله تو خونه ایم ..بیچاره شدیم .برید بازارها .بانک ها .جاهای شلوغ .مسافرتها .وهزاران جای دیگه رو کنترل کنید…نه کنکور که با مسائل بهداشتی میخواد برگزار بشه…ایران به قرآن بی حساب وکتاب شده..ما که نمیتونیم با این شرایط آینده ی روشنی داشته باشیم…به فکر جیب تان نباشید به فکر ما دانش آموزان باشید میتونین بفهمین ما دیگه با تعویق دوباره میمیریم. چطوری بگم که بفهمید ما نمیتونیم دیگه درس بخونیم…کنکور رو سر تاریخش برگزار کنید وما رو مسخره نکنید

  • پوریا پارسایی گفته:

   آقا جواد گل
   اگر دانش آموز هستید و این کلام یک دانش آموز است به من فقط بگویید منافع ما در تعویق کنکور جیست ؟ من ولی یک دانش آموز هستم با هزار استرس و ناراحتی منتظر تمام شدن امتحانات نهایی بودم و هر روز دغدغه سالم رسیدن فرزندم . من و هزاران نفر مانند من 18 سال فرزند خود را بزرگ کردیم و مطمئن باش فرزند ومن وبسیاری از فرزندان این سرزمین بیش از شما درس خوانده اند . اگر اینگونه فکر می کنید که به سلامت خواهی رفت و به سلامت خواهی برگشت نگاهی به آمارها بکن . آمارها دروغ نمی گویند . امروز بیش از 230 نفر از هموطنان ما بر اساس کرونا فوت کرده اند . اگر کمی با ریاضی سرکار داشته باشی یعنی از 2400 نفری که امروز کرونا گرفته اند یعنی حدود 30 الی 40 نفر می توانند از قشر کنکوری ها باشند و این را در روزهای باقی مانده به کنکور ضرب کن یعنی حدود 1000 نفر از داوطلبان ممکن است کرونا داشته باشند . من نمی گویم وزیر بهداشت و تمام تحقیقات می گوید هر نفر می تواند تا 400 نفر را آلوده کند . تو بگو 10 نفر یعنی حدود 10 هزار نفر و با جمع افراد در یک معیار هرمی حدود 50 هزار نفر . حال خود شما به جای دغدغههای اینچنینی و نفرین به افراد ، فکر سلامت خودت هم باش . دست حق به همراهت . امیدوارم جزء نفرات برتر کنکور باشی .

  • یه بنده خدا گفته:

   نمیدونم چرا بعضی ها مردن خودشون و دستی دستی به کشتن دادن بقیه مردم رو حاضرن به جون بخرن تا یه پیشوند آقای مهندس خانم دکتر بیاد پشت اسمشون …. ما نمیگیم کنکورو لغو کنید ؛ خودم و خیلیای دیگه هم بعضا چند برابر اون عزیزانی که موافق برگذاری کنکور تو این شرایطن مطالعه کردیم پس فکر نکنید فقط اونایی که درس نخوندن دنبال بهونه برای از زیر کار دررفتن میگردن موافق تعویقن . تعویقش بندازید تا هروقت تعداد فوتی و مبتلا ها 2 رقمی بشه . اگه هر کدوم از داوطلبا خدای ناکرده مبتلا بشن و خانواده خودشون رو هم مبتلا کنن کی پاسخگو؟
   خودتون هیچی ، به خانواده و جامعهتون رحم کنید .
   به اون پزشک و پرستارای بیچاره ای رحم کنید که یک ماه و بلکه بیشتر خونوادشون رو ندیدن . خودتون رو یک لحظه بذارید جای اونا ؛ شماهایی که خوب درس خوندید و میخواید با کنکور دکتر مملکت باشید ؛ اگه الان دکتر بودید حاضر می شدید تو این شرایط فرزند خودتون رو سر کنکور بفرستید ؟

   #التماس_تفکر

 5. پوریا پارسایی گفته:

  سلام و درود
  ریاست محترم جمهوری اسلامی – آقایان وزرای علوم و آموزش عالی . نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی ، روسای محترم قوای و …
  من چه کسی را باید فریاد بزنم تا صدای این مردم را بشنوند . شما می خواهید کنکور سراسری را برگزار کنید .
  تلفن می دهید که مردم مخالفتشان را اعلام نمایند و بعد از آن تلفن را قطع می کنید ( وزارت کشور 84861 )
  بیش از 50 هزار امضای برای تعویق جمع شده به آنها دقت نمی کنید می دانید چرا ، بگذارید مردم دلایل شان را بگویند و شما جواب دهید .
  1 ) کنکور فضایی است برای پر کردن جیب افرادی که خون این مردم را سالها مکیده اند . جالب است یکی از دوستان مطلع می گفت در جلسه تصمیم گیری برای تعویق یا عدم تعویق کنکور مسئول موسسه قلم چی و یکی دو تا آموزشگاه دیگر حضور داشته اند . خدایا پناه می برم به تو . وقتی پرسیده می شود چرا می گویند این موسسه وقف عام است .
  2) وزیر محترم علوم یک وظیفه دارد و آن برگزاری آزمون است . مانند آن سه نفر که لوله کار می گذاشتند و یک روز یکی از آنها نیامده بود و دو نفر دیگر یکی چاله می کند و آن یکی پر می کرد . فقط برگزاری آزمون که با خیال راحت شب سر بر بالش بگذارد و بگوید این هم تمام شد . آقای وزیر آمار را نگاه کنید . توصیه ها را گوش کنید . آقای زالی می گوید هر نوع تجمعی در تهران ممنوع است و آنوقت می خواهند با جان بیش از 170 هزار نفر از نخبه های این مملکت بازی می کنید .
  3 ) جناب وزیر علوم . آقای وزیر بهداشت ، بخش زیادی از نمایندگان مجلس ، عقل های سلیم و وجدان های آگاه مخالف برگزاری کنکور هستند . آقای وزیر اینقدر که به خودتان مطمئن هستید هزینه آن طراحی یک سایت است همان سایت سازمان سنجش . بیایید یک نظر خواهی بگذارید از دانشجو و ولی آن . بببنید چند در صد موافق تعلیق هستند . مطمئن باشید نمی توانید پروتکل ها را رعایت کنید . نمیتوانید دانش آموز را 4 ساعت با ماسک سر کلاس نگه دارید ، مطمئن باشید شما باعث قتل صدها و هزارها نفر خواهید شد .
  اشکالی ندارد کنکور را برگزار کنید . براحتی در جلسات هیئت دولت با 3 متر فاصله بنشیند و با افتخار اعلام نمایید من کنکور را برگزار کردم . فردای قیامت بسیاری از جوانانی که در اثر این غفلت و اشتباه جان خود را از دست میدهند منتظر شما خواهند بود .

 6. محب گفته:

  کنکور اختیاریه هر که نمیخواد آزمون بده بتمرگه تو خونش . این نماینده هم فالورهاش سی برابر شده

 7. زهرا گفته:

  بخدا خیلی هاکرونا بهونشون شده و دارن پاساژ گردی میکنن، اولا کنکور زحمت چندین سال خانواده هاست، اختیاریه، ظرفیت امسال هم به سال بعد منتقل نمیشه و میسوزه، کرونا هم که رفتنی نیست، آخر مرداد هوا خیلی بهتر میشه، کلاس هاهم که مجازی بعد کنکور زیاد بیرون نمییریم، یک بار هم که تعویق دادن، بی منطق ها فکر دخترانی را بکنید که قرص ضد ب.. خوردن که جلسه کنکور پ نش، خیر نمی بینن اونایی که دهانشان را باز میکنن و استرس وارد میکنن، برید خیابونه را ببینید، اتفاقا دولت و مسولین فهمیدن برگزاری کنکور و تو خونه نشوندن یک ماهه و بعدش بهتر از تعویق و فشرده کردن کارها و خطاهایت

 8. عالی گفته:

  برگزاری کنکور در چنین شرایطی یک فاجعه ی ملی ست . جوانان این کشور ، آینده سازان مملکت هستن که دستی دستی دارید می بریدشون سمت ابتلای به کرونا و باعث مرگشون میشید .

 9. م.ن گفته:

  خدا خیرشون بده واقعا.
  بچه ها منم داوطلبیم که ۱۷ ساعت برنامه درسی در طول روزداره. قابل درکه که بعضیا نمیتونن تعویق رو قبول کنن. من میدونم که حالتون بده ولی بیاین این درس خوندنارو خوب تموم کنیم. نه برای تموم شدنش برای اینکه حالمون خوب باشه. به شخصه میخوام بعدازاین روزا خوب استراحت کنم. نه اینکه با بیماری دستو پنجه نرم کنم! و دوست نداره مافیای کنکوربخواد به صرف *بچه هایی که امادن* از سختیامون سو استفاده کنن‌. و البته،جونمونو توی خطر بندازن.واقعا انقد شرایط کنکوری بودن و خوب به پایان رسوندنش سخته که اکثرا” همچین کسایی توی شرایط عادی نیستن و نمیشه ازشون انتظار داشت عاقلانه فکرکنن-امیدوارم بدبرداشت نکنین- متاسفانه روح و روانمون بازیچه این قضیست. امیدوارم متخصصای این زمینه تصمیم درستی بگیرن.

 10. رضا گفته:

  اگر حتی یک نفر بگیره حق الناس هست و مافیا و هرچیز دیگه ای باید اون دنیا پاسخ گو باشن اصلا متوجه هستید که در میدان جنگ با کرونا هستیم و جبهه میدون این جنگ هم توی همین سالن های متراکم و پرحمعیت هست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز