تسلا چگونه کارخانه های عظیم خود را می سازد؟ (فیلم)

تسلا

تسلا یک شرکت سازنده خودروهای برقی است که توسط ایلان ماسک، یکی از ثروتمندترین افراد جهان، مدیریت می شود. این شرکت در دو دهه اخیر با طراحی و ساخت اتوموبیل های الکتریکی و نصب سیستم های پیشرفته روی آنها پیشرفت قابل توجهی کسب کرده است.

تقاضا برای خودروهای تسلا به میزان قابل توجهی بیش از ظرفیت تولید این شرکت است. به همین منظور تسلا هدف خود را بر توسعه امکانات تولید با سرعتی بی نظیر تعیین کرده است. یادآوری می کنیم که این شرکت کار خود را با تولید 1000 ماشین مدل S در ماه شروع کرده بود. اکنون کارخانه فرمونت در کالیفرنیا به تنهایی بیش از 8.6 هزار ماشین در هفته تولید می کند. علاوه بر فرمونت، کارخانه ای در شانگهای در حال کار و تولید است که باید تقاضا در بازارهای آسیایی را پوشش دهد.

هنوز هم در این شرکت کسری حادی در امر تولید وجود دارد. طبق گفته مدیران تسلا این شرکت قصد دارد تولید کامیون های خانواده سامی و رودستر 2 را در آینده نزدیک شروع کنند. آنها همچنین در مورد برخی مدل های بسیار ارزان قیمت جدید صحبت به میان آورده اند که می تواند بازار خودروهای برقی را دگرگون کند. شاید مشکل اصلی شرکت میزان تولید باتری است که از اصلی ترین اجزای محصولاتش بشمار می رود. برای افزایش تولید، تسلا به ساخت کارخانه هایی به معنای واقعی عظیم روی آورده است که در این ویدئو خواهیم دید چگونه آنها ساخته می شوند.

کارخانه هایی که تسلا خودروها و محصولات خود را تولید می کند گیگافکتوری نام دارند که به شرح زیر می باشند:

  1. گیگا نوادا (Gigafactory 1) در شهرستان استورِی ، نوادا ، ایالات متحده
  2. گیگا نیویورک (Gigafactory 2) در بوفالو ، نیویورک ، ایالات متحده
  3. گیگا شانگهای (Gigafactory 3) ، در شانگهای ، چین
  4. گیگا برلین (Gigafactory 4) در براندنبورگ ، آلمان
  5. گیگا تگزاس (Gigafactory 5) ، در آستین ، تگزاس ، ایالات متحده

ویدئوهای مرتبط:

تصاویر شگفت انگیز از سیستم جلوگیری از تصادف خودروهای تسلا (فیلم)

مرتبط با : تسلا
بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *