ترس صاحبان دلارهای خانگی از سیگنال های ریزش سنگین دلار

بررسی وضعیت قیمت ارز و روند معاملات در بازار غیررسمی ارز حکایت از آن دارد که با نزدیک شدن به موعد انتخابات آمریکا، معامله گران این بازار با افزایش ریسک مواجه شده و بخشی از آنها در حال خروج از بازار هستند و بخشی دیگر با ترس ریزش سنگین دلار دست و پنجه نرم می کنند.

به گزارش کاماپرس، پیش بینی صحیح این که طی چند روز آینده کفه نظرسنجی های انتخابات آمریکا به نفع «ترامپ» سنگینی خواهد کرد یا «بایدن»، سرنوشت سرمایه گذاری های انجام شده در بازارهای مختلف کشور ما از جمله بازار ارز را روشن خواهد کرد اما رسیدن به یک پیش بینی صحیح در این باره کار بسیار دشواری است.

از روند معاملات در روزهای اخیر و خصوصا روز گذشته چنین بر می آید که معامله گران و صاحبان دلارهای خانگی با نفس های حبس شده در سینه از پذیرش ریسک بیشتر و خرید دلار با قیمت های بالاتر خودداری می کنند و بازارساز نیز با تمام توان تلاش می کند عرضه های خود در بازار متشکل را پررنگ کرده و جو روانی را به نفع آغاز ریزش دلار تغییر دهد.

دنیای اقتصاد در گزارشی تحت عنوان «دنباله آرامش در بازار ارز» در این باره نوشته است؛ عده‌ای از معامله‌گران بازار ارز باور دارند، ادامه آرامش در این بازار ممکن نیست و با جوسازی‌های سیاسی پیش از انتخابات آمریکا، دلار باز هم راه صعودی را در پیش خواهد گرفت.

خروج معامله‌گران بزرگ از بازار آغاز شده است

این در حالی است که گروه دیگری اعتقاد دارند، خروج معامله‌گران بزرگ از بازار به آرامی آغاز شده است. به باور آنها، نتایج عرضه ارز توسط بازارساز در روزهای آتی مشخص‌تر خواهد شد و بخشی از ارزهای دپوشده باز هم روانه بازار خواهند شد.

خبرهای مهم مرتبط را بخوانید:

در بخش دیگری از این گزارش می خوانیم: معامله‌گران کاهشی – افرادی که معتقد به کاهش نرخ دلار در روزهای آینده هستند – نسبت به قبل در مورد وقایع بازار با احتیاط بیشتری نظر می‌دهند. این گروه عنوان می‌کنند که دلار بدون حمایت بنیادی با افزایش قابل توجهی مواجه شده است. آنها چنین رشدی را بیشتر ناشی از عوامل روانی و جوسازی‌های سیاسی می‌دانند و اذعان دارند که دلار حتی اگر کمی بیشتر رشد کند، سرانجام دچار ریزش سنگینی خواهد شد.

البته بسیاری از آنها، انتظار ریزش دلار از مرز ۳۰ هزار تومان را داشتند؛ ولی ورود قوی این ارز به کانال بالاتر، اکنون تردید آنها در مورد افت قیمت را بالاتر برده است. با این حال، کسانی که از خرید دلار در کانال‌های پایین‌تر جا مانده‌اند، اطمینان زیادی برای خرید در چنین سطوح قیمتی را ندارند.

اسکناس دلار با رشد تقاضا مواجه نیست

دسته دیگری از کاهشی‌ها به اظهارات روزهای اخیر بازارساز اشاره می‌کنند. آنها عنوان می‌کنند که بانک مرکزی طی دو روز حدود ۱۶۰ میلیون دلار در بازار متشکل ارزی عرضه کرده است و در روز دوم تنها یک میلیون و ۵۰۰هزار دلار از این میزان عرضه، تقاضای خرید پیدا کرده است.

به باور آنها، این مساله نشان می‌دهد که حداقل افزایش قیمت ارز از جنس افزایش تقاضا برای اسکناس آمریکایی در بازار داخلی نیست و ممکن است این رشد تحت تاثیر تقاضای حواله‌ای باشد. به باور آنها اگر مشکل خاصی در سمت حواله ارز وجود نداشته باشد، به‌تدریجی دلارهایی که در بازار متشکل عرضه می‌شوند، سر از کف بازار درخواهند آورد و در نتیجه قیمت دچار نزول خواهد شد.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم  بازار  ارز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 33
دوست نداشتم: 14
میانگین امتیازات: 2.36

 

 

7 دیدگاه در “ترس صاحبان دلارهای خانگی از سیگنال های ریزش سنگین دلار

به جهنم به درک که ضرر میکنند اینا همونهایی هستند که گوشت هموطن ها شونم میخورند

شما فکر میکنی مردم عادی دلار قایم میکنن؟.خیر قربان
اصل دلار از طریق صادرات خارج میشود.میلیون دلار میلیون دلار بعد اما آدرس دلارهای ۲۰۰۰ تایی مردم را میدهند که یعنی مثلا دلارها رفته تو پستوها.
دیروز و پریروز که دلار اسکناس عرضه شد ۶۰۰ هزار دلار فروش رفت در صورتی که ارزی که با صادرات به خارج فرستاده شده 22 میلیارد دلار هستش

طرف مردم باش …. حق داره کسی که چند سال پس انداز کرده تا یه خونه نقلی بخره و از مستاحری خلاص بشه دلش شور بزنه که حالا دیگه با بک میلیارد هم نمیشه آپارتمان خرید در صورتی که پس انداز کردن یک میلیارد کار تقریبا غیر ممکنیه

یاد سال ۶۷ میفتم بیمارستان های تهران بخش قلب اونقدر سکته قلبی کردند دلار فروشها یک شبه نابود شدن و به درک واصل شدند

گیریم دلار تا زیر بیست ریزشی شد،مگر این اتفاق در سال نود هفت رخ نداد،نتیجه چی شد،رشد فزاینده در سال های بعدی،وقتی رشد نقدینگی روزانه هزار پونصد میلیارد هستش نباید انتظار داشت ارزونی رو دائمی داشته باشیم تا وقتی که تصمسمات اساسی در رابطه با ارتباط بین الملل گرفته بشه همین هست

به نظر من به جای ریزش قیمت دلار باید منتظر بدبختی ملت بینوای ایران بود
چه دلیلی داره دلار بیاد پایین ؟
من هم از بالا رفتن دلار سودی نمیکنم مثل خیلی از مردم ولی این وضع مملکت نشانگر بتر شدن ایران رو میده و خدا به همه ما رحم کنه
آمین

ترامپ رئیس جمهور آمریکا میشود و دلار خیلی راحت از 35 هزار تومان عبور میکند.شما هنوز متوجه نشدید که وقتی ارز عرضه میشود یعنی اوضاع بحرانی است که حاضر به عرضه اسکناس شده اند تا ریال جمع کنند و امورات دولت را بگذرانند.
به نظر من دولت داره ماه به ماه برای گذارندن اموراتش سر میکنه یکماه با بورس یک ماه با اسکناس دلار یک ماه با ارز نیمایی و بورس کالا.بعدش هم تا روابط بانکی برقرار نشه دولت وضع اسکناس دلارش بهتر از حواله خواهد بود و هی عرضه میگذاره و اگر مردم نخرند بازار را تخریک میکنه که بخرند.اگر ترامپ رئیس جمهور شد کسب و کارتان را تعطیل کنید و شش ماه به خانه لرویو و از جیب بخورید چون هر چی بفروشید نمی توانید بخرید بذارید سر جایش.

مردم همیشه بی فکر دنبال رو اهداف دلالان اقتصادی هستند این دلال ها با ایجاد ترس در دل مردم ابتدا نقدینگی مردم را میگیرند و تا جایی که باور کردنی نیست قیمت رو بالا میبرند اما مجدد ترس ریزش را در مردم ایجاد میکنند و مردم دلارها را می فروشند و دوباره از نوع ….به نظر من احتمال ریزش دلار هست اما اگر مردم دلار خود را نگه دارند مجددا با افزایش دلار روبرو خواهند شد نگاه به گذشته و مرور ان کاملا مشهود است متاسفانه خانه از پایه ویران است وقتی در سطح اجتماع اگاهی نباشد این اتفاقات پیش امده و تر وخشک با هم خواهند سوخت .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *