تخم مرغ هر کیلو 2000 تومان گران شد

بعد از اعتراض تولیدکنندگان تخم مرغ به ارزان بودن قیمت فروش آن حالا و به گفته رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران ، قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ  درب مرغداری دو هزار تومان افزایش یافت.

 

به گزارش کاماپرس؛ اُفت تقاضا برای خرید تخم مرغ در بازار داخل و کاهش صادرات عمده دلیلی بود که کارشناسان برای کاهش قیمت آن در ماههای اخیر به آن اشاره می‌کردند. با این حال پیش بینی می‌شد که با اتمام ماه رمضان و افزیش تقاضا از سوی مصرف کنندگان ، قیمت تخم مرغ در بازار برای تولیدکنندگان متعادل شود.

در همین حال اصغر نبی‌پور رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران از افزایش ٢ هزارتومانی قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ طی روزهای اخیر خبر داد و به مهر گفته است: قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری در حال حاضر بین ٨٥٠٠ تا ٨٦٠٠ تومان است . او درباره دلایل افزایش قیمت طی روزهای اخیر توضیح داد: گرانی نهاده‌های دامی هزینه‌های تولید را به شدت افزایش داده و مرغداران به ناچار، جمعیت زیادی از مرغ‌های خود را به کشتارگاه می‌فرستند.

6 میلیون مرغ به کشتارگاهها فرستاده شدند

کرمان موتور شیراز

این فعال بخش خصوصی ادامه داد: طی حدود یک ماه گذشته مرغداران بالای ۶ میلیون قطعه مرغ را به کشتارگاه فرستاده‌اند که این جمعیت هم شامل مرغ‌های سن بالا بوده است و هم مرغ‌های با سن پایین.

نبی‌پور تصریح کرد: با شرایط ایجاد شده اگر مسئولان فکری برای تأمین و توزیع نهاده‌های دامی نکنند تولید محصولات پروتئینی از جمله تخم مرغ با چالش جدی در ماه‌های آینده مواجه خواهد شد.

قیمت تمام شده تولید 11هزار و پانصد تومان

او درباره قیمت تمام شده تولید تخم مرغ در شرایط کنونی گفت: وزارت جهاد کشاورزی قیمت تمام شده تولید را ٩٨٠٠ تومان در هر کیلوگرم اعلام کرده است اما در نرخ اعلامی وزارت جهاد، قیمت مصوب نهاده‌های دامی محاسبه شده است، نه قیمت بازار آزاد.

به گفته نبی‌پور ؛ با توجه به اینکه تولیدکنندگان حداکثر ٣٠ درصد نهاده مورد نیاز خود را با نرخ مصوب تهیه می‌کنند و مابقی آن از بازار آزاد تأمین می‌شود قیمت تمام شده تولید بر اساس محاسبات ما ١١ هزار و ۵٠٠ تومان است.

او درباره صادرات تخم مرغ نیز گفته است؛ عمده آن به کشورهای عراق و افغانستان صورت می‌گیرد.

‌انتهای پیام

نرم افزار حسابداری
قیمت روز لپ تاپ
ایمالز
آسیاتک
دومینیکا پارادایس
آریا کیا سفر
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قصران گشت