تارا محصول جدید ایران خودرو در بازار چند قیمت می خورد؟

کارشناسان با توجه به مشخصات فنی محصول جدید ایران خودرو پیش بینی می کنند این خودرو با قیمت ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان در بازار عرضه می شود.

به گزارش کاماپرس، تارا نام محصول جدید شرکت ایران‌ خودرو است. تارا که به پژو ۳۰۱ ایرانی هم معروف است، چندی قبل در لیست خودروهای پیش فروش قرار گرفت . به همین دلیل به نظر می رسد زمان حضور این خودرو در بازار نزدیک است

گفته می شود بر پایه پلتفرم خودرو تارا قرار است دو خودرو دیگر با استایل هاچبک و کراس اوور تولید شود.

تارا در بازار با چه قیمتی عرضه می شود؟

فربد زاوه، کارشناس بازار خودرو درباره قیمت احتمالی این خودرو به رکنا می‌گوید:« قیمت این خودرو فول اتوماتیک به نظر می‌رسد ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان باشد. شاید قیمت خودرو تارا معمولی و دنده‌ای به رقمی نزدیک ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان برسد.»

با توجه به اعلام آغاز پیش فروش تارا در دو مدل دنده ای و اتوماتیک از شنبه 20 دی ماه جزئیات این پیش فروش را در لینک زیر بخوانید(این خبر به روز رسانی شده است):

تارا چه تجهیزاتی دارد؟

نام تارا در زبان پارسی به معنی ستاره است و اسمی در فرهنگ ایرانی به حساب می آید. این کلمه ریشه پارسی و فارسی دارد.نام ایرانی تارا در کشورهای دیگر هم برای افراد برگزیده می شود.

محصول جدید ایران خودرو  یا همان K132  به پیشرانه EC۵ مجهز است و ۱۱۰ اسب بخار با ۱۵۰ نیوتن متر را در اختیار راننده می‌گذارد. جعبه دنده پنج سرعته دستی و شش سرعته اتوماتیک وظیفه انتقال قدرت را به چرخ‌های جلوی تارا دارند. این خودرو یک سدان رده C و متوسط به حساب می‌آید و در نمونه فول آپشن به استارت دکمه‌ای، کروز کنترل، محدودکننده سرعت، کامپیوتر سفر، فرمان کمکی برقی، سنسور پارک عقب، دوربین عقب، رینگ آلومینیومی، سنسور نور و باران، تریم داخلی چرم و پارچه، صندلی برقی راننده، تهویه الکتریکی، نمایشگر لمسی، سامانه کنترل پایداری و پیشگیری از هرزگردی، سانروف، چهار کیسه هوا و… مجهز است.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم بازار خودرو، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.