برگشت قیمت سکه به مدار نزولی

قیمت طلا امروز با افزایش ناچیز 400 تومانی به یک میلیون و 143 هزار و 900 تومان رسید. اما قیمت سکه در مسیر کاهشی قرار دارد و اکنون در سطح 11 میلیون و 800 هزار تومانی قرار دارد. کاهش نرخ دلار و اونس باعث افت قیمت سکه شده است. افزایش بسیار ناچیز نرخ طلا هم به دلیل جوسازی و بالا رفتن قیمت دلار در ساعات پایانی معاملات روز گذشته به نظر رقم خورد.

به گزارش کاماپرس، در ساعات پایانی معاملات روز گذشته نرخ دلار با افزایش جزئی همراه بود و این عامل باعث شد تا قیمت طلا در شروع خرید و فروش امروز با رشد کم قدرتی همراه باشد. اما قیمت سکه به دلیل باقی ماندن نرخ دلار در پایین محدوده قیمتی 27 هزار و 300 تومانی دچار تغییر نشد. ضمن اینکه نرخ اونس طلا هم به دلیل تعطیلی بازار جهانی تغییر نداشته است. این مسئله نشان می‌دهد که قیمت سکه برای گذر از مرز حساس 11 میلیون و 800 هزار تومانی نیاز به یک اهرم قوی دارد.

اجاره خودرو در تهران

بلاتکلیفی قیمت طلا در نظرسنجی اخیر کیتکو

اخبار بین المللی در خصوص اونس بیانگر این است که سرمایه گذاران و کارشناسان بازار جهانی طلا نظر مشخصی درباره قیمت این فلز گرانبها ندارند. این موضوع هم از نظرسنجی هفته گذشته سایت کیتکو نیوز استنباط شده است. در نظرسنجی هفته گذشته کیتکو نیوز 13 تحلیلگر وال استریت شرکت کردند که از این تعداد 38.5 درصد به نزولی شدن قیمت طلا و 38.5 درصد به صعودی شدن نرخ آن رای دادند. در ضمن 23 درصد نیز اعلام بی‌طرفی کردند.

با این وجود و برخلاف نتایج نظرسنجی کیتکو، برخی کارشناسان اعلام کرده‌اند که سرمایه گذاران همچنان نسبت به آینده قیمت طلا بسیار خوش بین هستند. به هر حال طی چند هفته اخیر قیمت اونس نتوانسته از مرز هزار و 800 دلاری عبور کند و در این کانال رکورد جدیدی را ثبت کند.

قیمت روز تیرآهن
نرم افزار حسابداری
تور اروپا نوروز 1403
سیم آخر-کاماپرس
لوازم آرایشی سفیر
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

1 دیدگاه برای “برگشت قیمت سکه به مدار نزولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز