با لبخند فارابی، همیشه سود می‌کنید

کارگزاری فارابی-کاماپرس

صندوق‌های سرمایه‌گذاری برای افرادی که دانش، تجربه یا زمان کافی برای تحلیل سهام ندارند، انتخاب بسیار خوبی به‌شمار می‌رود. این صندوق‌ها با توجه به ویژگی‌های خاص خود، برتری‌های زیادی نسبت به سرمایه‌گذاری مستقیم در بورس داشته و با انتخاب آن‌ها ریسک کمتری متوجه سرمایه‌گذاران خواهد بود. دقت کنید این ابزارهای سرمایه‌گذاری انواع مختلفی دارند و بهتر است بنابر هدف و میزان ریسک‌پذیری شما انتخاب شوند.

صندوق درآمد ثابت فارابی

اولین صندوقی که باید با ویژگی‌های آن آشنا شوید، صندوق درآمد ثابت است. این صندوق نوع خاصی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری هستند که بدون ریسک بوده و بازدهی مطمئنی دارند. علت بدون ریسک بودن این صندوق‌ها این است که اغلب دارایی آن‌ها در اوراق مشارکت، سپرده‌های بانکی و… سرمایه‌گذاری می‌شود. صندوق‌ لبخند فارابی، یک مثال موفق از این نوع صندوق‌هاست و توانسته بازدهی سالانه تا 27.2 درصد را برای سهامداران به‌همراه داشته باشد.

فراموش نکنید در بازار سرمایه، تعداد قابل‌توجهی از صندوق‌های درآمد ثابت در حال فعالیت هستند، اما تمام این صندوق‌ها از نظر بازدهی، عملکرد برابری ندارند. در ادامه شما را با مزیت‌های صندوق درآمد ثابت لبخند فارابی، به‌عنوان یکی از بهترین‌ صندوق‌های فعال در این بازار آشنا می‌کنیم.

لبخند فارابی، حاشیه امن بورس

اصلی‌ترین ویژگی مثبت صندوق‌ درآمد ثابت لبخند فارابی(ETF)، حاشیه امن بازدهی آن است. شما با خرید واحدهای صندوق لبخند، نه‌تنها به صورت مستمر سود می‌کنید، بلکه این بازدهی روزشمار بوده و می‌توانید به‌راحتی آن را دریافت کنید. نکته قابل توجه دیگری که در مورد این صندوق وجود دارد، امکان مرکب شدن سود سرمایه‌گذاری شماست.

مرکب شدن بازدهی زمانی اتفاق می‌افتد که شما از سود‌تان نیز بازدهی کسب کنید؛ به‌این ترتیب، میزان بازدهی ماهانه شما به‌صورت پلکانی افزایش خواهد یافت و سود بیشتری نسبت به حالت عادی کسب خواهید کرد.

کرمان موتور شیراز

نقدشوندگی بالا و سهولت در سرمایه‌گذاری

صندوق درآمد ثابت لبخند فارابی، از نوع ETF بوده و به‌راحتی قابل خرید و فروش است. برای سرمایه‌گذاری در این صندوق کافیست به سامانه معاملاتی کاگزاری‌ها مراجعه کرده و بعد از جستجوی نماد «لبخند»، نسبت به خرید واحدهای آن اقدام کنید. درصورتی‌که معاملات خود را از طریق سامانه فارابیکسو انجام دهید، کارمزد کارگزاری برای شما صفر در نظر گرفته می‌شود.

نکته مثبت دیگری که در کنار سهولت خرید و فروش واحدهای صندوق درآمد ثابت لبخند فارابی می‌توان عنوان کرد، نقدشوندگی بالای آن است. شما با سرمایه‌گذاری در این صندوق، هیچگاه نگران صف خرید یا فروش‌های سنگین نخواهید شد و هر زمان بخواهید امکان خروج از صندوق برای شما وجود دارد.

بهترین انتخاب در روزهای منفی بازار

صندوق‌های درآمد ثابت در مواقع ریزش بازار یا حتی روزهایی که اغلب نمادها مثبت هستند، طرفداران خاص خود را دارند. سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند ریسک پرتفوی خود را مدیریت کنند یا استراتژی جدیدی برای معاملات سهام در روزهای منفی اتخاذ کنند،‌ صندوق‌های درآمد ثابت را انتخاب می‌کنند.

همانطور که اشاره کردیم، اغلب دارایی این صندوق در سپرده‌های بانکی (حدود 55 درصد) و اوراق مشارکت (حدود 34 درصد) سرمایه‌گذاری شده است؛ بنابراین، می‌توان انتظار داشت که بازار منفی، تاثیری بر عملکرد و بازدهی این صندوق‌ها نخواهد گذاشت و شما می‌توانید حتی در روزهای منفی بازار نیز از این نوع صندوق‌ها بازدهی مناسبی را کسب کنید.

سپرده بانکی یا لبخند؟

تقریبا تمام افراد با سپرده‌های بانکی و میزان بازدهی آن‌ها آشنا هستند. این ابزارها نیز به‌دلیل ریسک پایین خود، جذابیت بالایی برای افراد محتاط در سرمایه‌گذاری دارند. نکته مهمی که در مقایسه صندوق لبخند و سپرده‌های بانکی می‌توان مطرح کرد، بازدهی بالاتر و روزشمار این صندوق است.

همانطور که اشاره شد، شما با خرید واحدهای صندوق لبخند فارابی، می‌توانید تا 27.2 درصد بازدهی سالانه را کسب کنید که نسبت به بازدهی کسب شده از سپرده بانکی رقم بالاتری است. ضمن اینکه بازدهی به‌صورت روزشمار بوده و هر زمان که بخواهید به‌آسانی قابل دریافت است.

لبخند برای چه افرادی مناسب است؟

احتمالا متوجه شده‌اید صندوق لبخند با توجه به ویژگی‌های خاص خود، برای دو دسته از افراد شرایط بسیار مناسبی دارد. دسته اول افرادی هستند که می‌خواهند در روزها منفی بازار نیز بر اساس استراتژی معاملاتی خود، بازدهی مناسبی را کسب کنند. دسته دوم نیز افراد محتاطی هستند که هدفشان کسب بازدهی مناسب و بدون ریسک از بورس است. این افراد حتی بدون داشتن دانش بورسی و نیاز به رصد بازار بازار نیز می‌توانند بازدهی مد نظر خود را به‌دست بیاورند.

انتهای پیام

 

مرتبط با : کارگزاری فارابی
نرم افزار حسابداری
آریا کیا سفر
آیرومارت-کاماپرس
آسیاتک
ایمالز
دومینیکا پارادایس
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

1 دیدگاه برای “با لبخند فارابی، همیشه سود می‌کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قصران گشت