باشگاه پرسپولیس 1 میلیون تومان سرمایه ثبت شده دارد

تورهای مسافرتی لحظه آخر

باشگاه های پرسپولیس و استقلال قرار است وارد بازار سرمایه شوند، اما باید سرمایه ثبت شده آنها 700 میلیارد باشد.

به گزارش کاماپرس، پرسپولیس و استقلال دو باشگاه دولتی هستند که سال هاست با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کنند، هر بار هم دولت به عنوان مالک این دو باشگاه پرطرفدار اعلام می کند، به زودی آنها را واگذار می کند.

اما در تازه ترین تصمیم قرار شده است که این دو باشگاه وارد بورس شوند تا مشکلات مالی آنها کم شود و کمتر از طرفداران خود بخواهند که برایشان پول واریز کنند تا مشکلات مالی شان را رفع کنند.

خبرورشی نوشته است:هیئت واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مصوب کرد سرمایه سرخپوشان برای ورود به بورس باید به مبلغ ۷۰۰ میلیارد تومان برسد.

پرسپولیس وارد بورس می شود؟

راز آسمان پایتخت

طی چند ماه گذشته بحث واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به صورت جدی از سوی وزارت ورزش دنبال می‌شود و جلسات مختلف برای ورود این دو باشگاه به بورس نیز در حال برگزاری است.

در همین راستا طبق بررسی‌های هیئت واگذاری این دو باشگاه دولتی، سرمایه ثبت شده کنونی باشگاه پرسپولیس فقط یک میلیون تومان است و برای اینکه این باشگاه شرایط لازم برای ورود به فرابوس را به دست بیاورد، این سرمایه باید به مبلغ ۷۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کند.

بر همین اساس نیز باید سرمایه باشگاه پرسپولیس از محل آورده‌های غیرنقدی این باشگاه نظیر ورزشگاه‌ها، اماکن و … تأمین شود. برای تحقق این موضوع نیز باید این اماکن و ورزشگاه‌ها به صورت رسمی ثبت شوند تا سهام باشگاه پرسپولیس طبق مصوبه هیئت واگذاری بتواند وارد فرابورس شود.

در این زمینه فعلاً بررسی‌های لازم درباره باشگاه استقلال انجام نشده است و طبق گفته مسئولان واگذاری این دو باشگاه، امور مربوط به باشگاه پرسپولیس جلوتر از استقلال دنبال می‌شود.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

مرتبط با : پرسپولیس
اوج آرام
ایده سبز
دادپویان
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز