ایست شاخص بورس در یک روز پرنوسان

ژیوار

شاخص بورس اوراق تهران امروز سه شنبه 22 مهرماه با رشدی نامحسوس در رقم یک میلیون و ۵۷۹ هزار و ۶۳۹ واحد متوقف شد.

به گزارش کاماپرس، بورس بازان امروز با بازاری مواجه بودند که روی خوش خود را به سهام ایران خودرو خودرو و پالایشی نشان می داد و به روی زیرمجموعه های شستا اخم می کرد. گروه بانکی نیز در بازار امروز متعادل بودند و برخی بانک ها صف خرید و برخی صف فروش بسته بودند.

شاید بتوان گفت نوعی توقف و بلاتکلیفی در بازار حاکم شده که نیازمند یک محرک برای تغییر حالت است. دلار نیز به عنوان بازار رقیب بورس امروز آرام بود و سیگنالی خاصی برای بازار سهام نداشت.

بنا به اعلام فرارو، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز  با رشد  ۱۳۳ واحدی روی رقم یک میلیون و ۵۷۹ هزار و ۶۳۹ واحد قرار گرفت. البته شاخص کل امروز نوسان قابل توجهی را پشت سر گذاشت. طوری که کمترین مقدار آن یک میلیون و ۵۷۰ هزار و بیشترین مقدار آن یک میلیون و ۵۸۸ هزار واحد بود که نشان از نوسان ۱۸ هزار واحدی بورس دارد.

شاخص کل امروز نهایتا یک صدم درصد جابه‌جا شد و شاخص هم‌وزن کاهش ۴۹ صدم درصدی را پشت سر گذاشت. این مورد نشان می‌دهد شرکت‌های کوچک امروز وضعیت بدتری نسبت به شاخص‌ساز‌ها داشتند. نماد‌های کگل و حکشتی از جمله نماد‌هایی که بودند که بیشترین تاثیر منفی را روی شاخص گذاشتند. در طرف مقابل شپنا، تاپیکو، اخابر، شتران و خودرو در بازگشت روند صعودی شاخص کل موثر بودند.

دریان سفر امید

بررسی نقشه بازار در پایان معاملات امروز نشان می‌دهد گروه بانکی‌ها همچنان در صدر پرمعامله‌ترین گروه بازار هستند. در بین آنها دی و وپاسار کار خود را با صف خرید به پایان رساندند و نمادهای اصلی این گروه یعنی وبملت، وبصادر و وتجارت با کاهش نسبی قیمت روبرو شدند. در بین خودرویی‌ها تنها نماد ایران خودرو سبزرنگ است و با افزایش پنج درصدی قیمت سهام مواجه شده. دیگر نمادهای این گروه اغلب قرمزرنگ هستند و صف فروش دارند.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم بازار بورس، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

نهال گشت
سبیت
روکش مارال
تهران آهن
آژانس هرمس 724
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز