اکسپو دبی 2021 چه تفاوتی با اکسپوهای گذشته دارد؟

اکسپو 2021 دبی

اکسپو دبی 2021 از بسیاری جهات با رویدادهای قبلی که پیش از این تحت عنوان اکسپو برگزار شده، متفاوت است.

به گزارش کاماپرس، اکسپو دبی 2021 همچون نگینی در میان رویدادهای تجاری منطقه خاورمیانه، آسیا و حتی جهان می‌درخشد و تفاوت‌های عمده ای با سایر نمایشگاه‌های امسال دارد. اولین تفاوت اکسپو امسال دبی در برگزاری این نمایشگاه عظیم با میلیون‌ها بازدید کننده با وجود شرایط کرونایی است.

پیش از این رویدادهایی که تحت عنوان اکسپو برگزار می‌شد محدودیت بهداشتی خاصی نداشت اما اکسپو دبی 2021 در حالی برگزار می‌شود که دنیا اپیدمی مرگبار کرونا را تجربه کرده و همچنان تبعات و پیامدهای این اپیدمی در جهان وجود دارد.

تمهیدات کرونایی در اکسپو 2021

مسئولان برگزاری اکسپو دبی برای تضمین سلامت میلیون‌ها بازدید کننده تمهیدات خاصی اندیشیده‌اند. از جمله این تمهیدات انجام تست‌های فوری آزمایش کرونا، الزام انجام تست «پی‌ سی آر» (PCR) ، پوشیدن ماسک،  رعایت فاصله‌ اجتماعی و تشویق بازدیدکنندگان به تزریق واکسن است با این حال برگزارکنندگان این رویداد تاکید کرده اند تاکنون هیچ تصمیمی در رابطه با الزام انجام واکسیناسیون برای بازدیدکنندگان شرکت‌ در «اکسپو ۲۰۲۰» اتخاذ نشده است.

تفاوت عمده دیگر اکسپو دبی 2021 با رویدادهای قبلی، محوریت این نمایشگاه بر خلق ایده‌های جدید و فناوری پزشکی است که می تواند نشان دهنده واکنش برگزار کنندگان این رویداد به اپیدمی کرونا و لزوم دستیابی به راه حل های مبتنی بر فناوری برای پیشگیری و درمان چنین تهدیدهایی علیه سلامت بشر است.

در بیانیه مسئولان نمایشگاه نیز عنوان شده است، با توجه به شرایط همه‌گیری ویروس کرونا در جهان، با در نظر گرفتن این بازه زمانی به شرکت کنندگان و کشورهای مختلف اجازه داده می‌شود تا با خیال راحت از تاثیر ویروس بر شرایط، به خلق و تبادل افکار خلاق برای پیدا کردن راه‌حل‌های مناسب برای چالش بزرگی که جهان با آن درگیر است بپردازند.

یک تفاوت دیگر اکسپوی امسال این است که برای نخستین بار است که این نمایشگاه در منطقه خاورمیانه، آفریقا و آسیای جنوبی برگزار می‌شود و همچنین اولین مورد میزبانی اکسپو در جهان عرب است.

دبی پیش از این خود را به عنوان قلب تجاری جنوب غرب آسیا مطرح کرده بود و برگزاری نمایشگاه اکسپو جایگاه این شیخ نشین را به عنوان قلب فناوری این منطقه تثبیت خواهد کرد.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار مهم روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

1 دیدگاه برای “اکسپو دبی 2021 چه تفاوتی با اکسپوهای گذشته دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.