انتقاد از عملکرد جزیره‌ای شرکت‌های فعال در صنعت تهویه مطبوع

آژند الکترونیک-کاماپرس
ژیوار

مدیرعامل شرکت پژوهشگران صنعت الکترونیک آژند با تاکید بر ضرورت تمرکز بر تولید محصولات کم مصرف در حوزه سیستم‌های تهویه مطبوع، گفت: تولید قطعات و ادوات سیستم‌های کنترلی و کم مصرف و بهینه سازی انرژی در صنعت تهویه مطبوع از مهمترین اولویت‌های این شرکت است.

به گزارش کاماپرس، اشکان حق پرست با بیان اینکه از نمایشگاه تاسیسات امسال نسبت به سال‌های قبل استقبال بیش‌تری شده است، گفت: امسال شرکت‌های خارجی و به خصوص شرکت‌های چینی با ارایه قطعات و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی حضور پررنگ‌تری دارند. حضور شرکت‌های خارجی همچنین می‌تواند در ارتقای سرمایه‌گذاری خارجی در صنعت تهویه مطبوع اثرگذار باشد.

وی با اشاره به شناسایی نیاز بازار و مشتری در حوزه ادوات و قطعات صنعت تهویه مطبوع به عنوان اولویت شرکت، اظهار کرد: البته در این راستا به حمایت و پشتیبانی شرکت‌های باسابقه و تخصصی نیاز داریم.

آژند الکترونیک-کاماپرس

تولید دو محصول جدید در شرکت الکترونیک آژند

حق پرست با اشاره به محصولات جدید شرکت، اضافه کرد: امسال 2 محصول ارایه کردیم. اولی برد مینی چیلر و چیلر مورد استفاده در سیستم‌های چیلر هوا خنک است. در این راستا سعی ما تولید و عرضه ادوات الکترونیکی سیستم‌های چیلر به صورت پکیج کاملی از محصولات است. در این میان برخی همکاران از PLC و ادوات گران قیمت یا سایز بزرگ استفاده می‌کنند که خدمات مطلوبی در ایران ندارند.

دریان سفر امید

وی تولید ترموستات را محصول جدید شرکت معرفی کرد و ادامه داد: اگرچه این محصول در بازار ایران جدید نیست، اما محصول شرکت ما با تم و ظاهر مدرن و متفاوت تولید و عرضه شده است.  اغلب ترموستات‌های موجود در بازار با ظاهری ساده و اقتصادی عرضه شده‌اند، اما شرکت آژند به دلیل نیاز بازار، ترموستات لوکس طراحی و عرضه کرده است. همچنین ترموستات جدیدی برای اتصال به فن کوئل و داکت اسپیلت تولید کرده‌ایم.

مدیرعامل شرکت پژوهشگران صنعت الکترونیک آژند هدف اصلی برنامه توسعه‌ای شرکت را بی‌نیازی شرکت‌ها از واردات قطعات و ادوات مورد نیاز در صنعت تهویه مطبوع بیان کرد و گفت: محصولات B2C شرکت دارای 12 ماه ضمانت و 3 سال خدمات پس از فروش است. اما در رابطه با بردهای الکترونیک و محصولات تخصصی‌تر، شرایط متفاوت است. در این رابطه یکی از وجوه تمایز شرکت ما با شرکت‌های مشابه چینی، ارایه خدمات پس از فروش تخصصی و حضوری است.

آژند الکترونیک-کاماپرس

این فعال حوزه صنعت با تاکید بر ضرورت تمرکز بر تولید محصولات کم مصرف در حوزه سیستم‌های تهویه مطبوع، اظهار کرد: هدف اول ما تامین و پوشش نیاز بازار است و پس از آن در آینده به سمت تولید قطعات و ادوات سیستم‌های کنترلی و کم مصرف و بهینه سازی انرژی در صنعت تهویه مطبوع حرکت می‌کنیم.

وی درباره صادرات محصول نیز بیان کرد: تا کنون بیشتر تولیدات ما نیاز بازار داخلی را پوشش می‌داد، با این حال برای صادرات محصول نیز برنامه‌ریزی می‌کنیم.

انتقاد از عملکرد جزیره‌ای شرکت‌های فعال در صنعت تهویه مطبوع

مدیرعامل شرکت پژوهشگران صنعت الکترونیک آژند در پایان ضمن انتقاد از عملکرد جزیره‌ای  شرکت‌های فعال در صنعت تهویه مطبوع، تصریح کرد: در حال حاضر اکثر شرکت‌ها به صورت مستقل فعالیت می‌کنند، در حالیکه ارتقای صنعت تهویه مطبوع نیازمند ایجاد لینک و ارتباط  بین شرکت‌ها در حوزه فنی، فروش و خدمات پس از فروش است. خوشبختانه انجمن تولیدکنندگان سیستم‌های تهویه مطبوع در این زمینه اقدامات خوبی داشته و کمک بسیار بزرگی محسوب می‌شود.

به گزارش کاماپرس، شرکت آژند الکترونیک با بیش از ۱۰ سال سابقه علمی در زمینه طراحی و تولید بردهای الکترونیک در سال ۱۳۹۷ تاسیس شد. این شرکت در ابتدا موفق به طراحی و تولید برخی از تجهیزات الکترونیک هوشمند سیستم‌های تهویه مطبوع به صورت انحصاری شد. سپس از سال ۹۸ با افزایش سرمایه، نسبت به راه‌اندازی خطوط مونتاژ اتوماتیک و تولید قطعات الکترونیک با ظرفیت ۳۰ هزار برد الکترونیک در سال و همچنین گسترش فعالیت در زمینه طراحی تجهیزات الکترونیک پرکاربرد در صنعت تهویه اقدام کرد.

گفتنی است، بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی تاسیسات ساختمان، سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی تهران 13 تا 16 مهر ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در حال برگزاری است.

انتهای پیام

مرتبط با : آژند الکترونیکانجمن تولیدکنندگان صنعت تهویه مطبوع ایران
نهال گشت
آژانس هرمس 724
تهران آهن
سبیت
روکش مارال
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز