افزایش 190 تومانی قیمت دلار در روز گرانی طلا و سکه

ژیوار

امروز 15 شهریورماه در اولین روز معاملاتی هفته بازارهای ارز و طلا افزایشی بودند و قیمت دلار و سکه نیز گران تر شد.

به گزارش کاماپرس، شاید بعد از پست اینستاگرامی رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر تشدید اقدامات این بانک برای متعادل سازی بازار ارز و اخباری که از تزریق سنگین ارز به سامانه نیما منتشر شده بود و همچنین کاهش قیمت دلار در صرافی های بانکی انتظار می رفت بازار غیر رسمی ارز واکنش دیگری به این اخبار داشته باشد اما قیمت دلار بی توجه به تمام این پارامترها، در معاملات امروز بازار آزاد مسیر گرانی را در پیش گرفت.

رشد 190 تومانی قیمت دلار

بنا به اعلام دنیای اقتصاد قیمت دلار امروز با رشد 190 تومانی نستبت به 2 روز قبل به ۲۴,۳۷۰ (بیست و چهار هزار و سیصد و هفتاد ) تومان رسید که نرخ جدید نسبت به ۲ روز پیش، افزایش ۰.۷۷ درصدی داشته است. در مقالب قیمت یورو، اندکی کاهش داشت و امروز به ۲۸,۶۱۷ (بیست و هشت هزار و ششصد و هفده ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۰۴ درصدی داشته است.

قیمت سکه تمام بهار آزادی نیز در بازار امروز با 50 هزار تومان افزایش به 11,200,000 (یازده میلیون و دویست هزار) تومان رسید که نسبت به 2 روز پیش، افزایش 0.44 درصدی داشته است.

دریان سفر امید

قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار هم امروز به ۱,۰۸۹,۶۱۱ (یک میلیون و هشتاد و نه هزار و ششصد و یازده ) تومان رسید که نسبت به ۲ روز پیش، افزایش ۱.۱ درصدی را رقم زد.

این درحالیست که بر اساس این گزارش امروز هر اونس طلا خلاف افت قبلی خود، رشد قیمت را تجربه کرد، هر اونس طلا که روز قبل تا ۱,۹۲۷ (یک هزار و نهصد و بیست و هفت) دلار رسیده بود، امروز – شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ مصادف با ۰۵ سپتامبر ۲۰۲۰ – با رشد ۰.۴۲ درصدی به ۱,۹۳۵ (یک هزار و نهصد و سی و پنج) دلار رسید.

شایان ذکر است بنا به اعلام ایرنا نرخ دلار در صرافی‌های بانکی در ساعت ۱۴ و ۴۵ دقیقه امروز بدون تغییر نسبت به پنجشنبه گذشته ۲۲ هزار و ۳۵۰ تومان برای خرید و ۲۲ هزار و ۴۵۰ تومان برای فروش اعلام شد.

همچنین تابلوی صرافی‌های بانکی برای خرید و فروش یورو نیز تغییر نداشت و در ساعت تنظیم خبر، این صرافی‌ها هر یورو را با بهای ۲۶ هزار و ۵۵۰ تومان خریداری و ۲۶ هزار و ۶۵۰ تومان به فروش می‌رسانند.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم  روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

نهال گشت
سبیت
تهران آهن
روکش مارال
آژانس هرمس 724
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز