اطلاعات کامل و کاربردی از نحوه خرید قطعات لپ تاپ

تعمیرات فوری لپ تاپ
تورهای مسافرتی لحظه آخر

این روزها با بالا رفتن قیمت‌های سرسام آور لپ تاپ خرید و تعویض قطعات لپ تاپ بر همگان امری بدیهی و مقرون به صرفه تر شده است!..

به گزارش کاماپرس، بنابراعلام پارت سیستم، نکته‌ای که وجود دارد این است که تعویض و یا خریدن قطعات لپ‌تاپ ظاهرا نیاز به دانش کامپیوتری دارد که البته هم همینطور هست.

در این مطلب شما را با بزرگترین و بهترین تیم تخصصی وارد کننده و مشاوران ماهرکه سالهاست به صورت تخصصی فقط در زمینه قطعات لپ تاپ انواع ال سی دی، ال ای دی لپ تاپ، باطری و غیره در حال فعالیت هستند و با فراهم آوردن تیمی که هدفش مشاوره راهنمایی و توضیحات درخصوص خرید تک تک قطعات برای کاربران عزیز هست آشنا می‌کنیم.

تا با دیدگاه بازتر و دانش بیشتر در بازار جستجو و قطعه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

چگونگی تشخیص کیفیت

راز آسمان پایتخت

یکی از مهترین چیزهایی که در ذهن خریدار هنگام خرید قطعات پیش می‌آید اینست که چگونه از طریق عکس کیفیت قطعه را تشخیص دهیم در جواب باید گفت البته چه از طریق خرید اینترنتی و یا حضوری این کاری سخت و غیر ممکن هست چرا که شما در جریان ساخت آن قطعه نبوده‌اید!! بنابراین تنها راه حل این مسئله خرید از مراکز معتبر و با تجربه و دارای شرایط گارانتی و مهلت تست و سیاست‌های‌ بازگشت کالا می‌باشد که باید در نظر داشت کالایی که خریداری می‌کنید بدون هیچ پیش شرطی مرجوع یا تعویض و گارانتی می‌شود و این نشان از تضمین کیفیت است.

اگر قصد خرید باطری لپ تاپ دارید..

برای اینکار می بایست باطری را از لپ تاپ جدا کرده و پشت باطری part number،type یا model number درج شده است که آن را جستجو می‌کنید.

همچنین از شکل ظاهری باطری و خارهای آن می‌توان تطابق داد و گاها از روی مدل لپ تاپ هم می‌توان پیدا کرد اما تایپ پشت باطری بسیار معتبرتر است و اطلاعاتی مانند آمپر لپ تاپ که نشان از تعداد چند سلولی بودن لپ تاپ و ظرفیت  است را نشان می‌دهد.

در واقع تعداد سلول‌های باتری، میزان ظرفیت و مدت زمان نگهداری باتری را افزایش می‌دهند؛ اما در مقابل وزن دستگاه بیشتر می‌شود. به‌طور کلی اکثر باتری‌های‌لپ تاپ شش سلولی هستند.

اگر می‌خواهید لپ تاپ‌تان را بدون اینکه شارژ کنید، بیشتر استفاده کنید. بهتر است از باتری‌های ۹ یا ۱۲ سلولی بهره ببرید.

همپنین باید بدانید که یک مدل باطری ممکن است با چندین مدل باطری لپ تاپ سازگار و مناسب باشد که در این موارد فروشنده خودش راهنمایی می کند و جای نگرانی نیست.

ال سی دی و ال ای دی لپ تاپ

برای جلوگیری از خرابی ال سی دی لپ تاپ، و انتخاب صحیح مانیتور در زمان خرابی مقاله ی پیش رو را از دست ندهید.

تعمیر لپ تاپ

دلایل خرابی ال سی دی لپ تاپ

ال سی دی بخش ظریف و حساسی از لپ تاپ‌های امروزی را تشکیل می‌دهد. اصلی‌ترین دلیل خرابی ال سی دی لپ تاپ بی‌احتیاطی کاربر می‌باشد. اگر معمولا از کیف‌های محافظ برای حمل و نقل لپ تاپ استفاده نمی‌کنید، احتمال خرابی ال سی دی بسیار بالا می‌رود.

اصابت ضربه، نفوذ ذرات برف و باران و یا سقوط لپ تاپ از ارتفاع در عرض مدت زمان کوتاهی کارایی ال سی دی سیستم را از بین می‌برد. البته گاهی اوقات اختلالات موجود در نمایشگر و ال سی دی لپ تاپ ریشه در بعد نرم افزاری دستگاه دارد. ویروسی شدن لپ تاپ و یا حتی خرابی مادربرد و کارت گرافیک نیز می‌تواند منجر به ایجاد اختلالات گوناگون در ال سی دی شود.

ایرادات رایج ال سی دی لپ تاپ عمده

سوختگی پیکسل نمایشگر لپ تاپ

سوختن پیکسل یا مردن پیکسل با نقاط سیاه رنگ ثابت در نمایشگر لپ تاپ نمایان می‌شود. این مشکل یکی از مشکلات رایج ال سی دی لپ تاپ است که در بازار دیده می‌شود. ممکن است گاهی اوقات پیکسل مرده به رنگ بنفش تیره نیز قابل رویت باشد. به هر حال برای رفع چنین اتفاقی تعمیر تخصصی لپ تاپ ضروری است.

قطعی ارتباط مادربرد و نمایشگر لپ تاپ

اطلاعات مرتبط با تصاویر از کارت گرافیک موجود در مادربرد توسط کابل‌های فلت به دست مانیتور لپ‌تاپ می‌رسد. این کابل ها معمولا از درون لولای لپ تاپ عبور می‌کنند. بنابراین خرابی لولا نیز می‌تواند منجر به قطعی فلت و البته ایجاد اختلالات ساختاری ال ای دی لپ تاپ شود.

اتصالی ساختار درونی نمایشگر لپ تاپ

موضوع نفوذ ذرات آب و مایعات شیمیایی می تواند منجر به اتصالی ساختار درونی نمایشگر لپ تاپ شود. هیچ گاه فنجان قهوه یا چای خود را کنار لپ تاپ قرار ندهید. اتصالی ال سی دی لپ تاپ  می‌تواند با ری استارت شدن پی در پی سیستم و پیدایش مشکل صفحه آبی نیز همراه شود. اگر با مشکل آبخوردگی لپ تاپ رو به رو هستید، از روشن کردن سیستم بپرهیزید و بدون فوت وقت به مراکز تعمیراتی معتبر مراجعه نمایید.

تعمیر یا تعویض ال سی دی لپ تاپ

اینکه ال سی دی لپ تاپ  نیازمند تعمیر است یا تعویض؛ بسته به نوع خرابی دستگاه و البته شدت اختلال موجود در آن تعیین می‌شود. معمولا پارگی فلت، سوختگی پیکسل و اتصالی اجزای سازنده‌ی ال سی دی لپ تاپ را باید با تعویض کلی ال سی دی برطرف نمود. جای نگرانی وجود ندارد.

برای خرید و تعویض ال سی دی لپ تاپ باید به پارت نامبری که پشت خودش نوشته توجه کرد.

برای این کار ابتدا شارژر و باطری را از لپ تاپ جدا کرده و سپس قاب دور ال سی دی را باز کرد که به ابزاری شبیه تیغه یا صفحه فلزی و پلاستیکی نازک نیاز دارید بعد از برداشتن قاب با یک عدد پیچ‌گوشتی سایز کوچک پیچ های کنار ال ای دی را باز می‌کنید تا به خود ال سی دی برسید بعد از آن معمولا یکی دو تا لیبل سفید رنگ هست که مشخصات فنی و فیزیکی دستگاه پشت آن خورده و می‌توانیم از طریق پارت ال سی دی خود را پیدا کرده یا با خواندن آن برای فروشنده قیمت و موجودی کالای خود را استعلام و سفارش دهید.

نحوه خرید و انتخاب شارژر لپ تاپ

در زمینه شارژر لپ تاپ کسانی که قصد خرید شارژر را دارند می بایست بدانند مهمترین مسئله در خرید تطابق دادن ولتاژ و آمپر و و سرفیش شارژر می باشد که می بایست مطابق با ویژگی های شارژر قبلی خود تهیه کنید.

چرا که مثلا اگر ولتاژ شارژر بالاتر باشد دستگاه به سرعت داغ کرده و بوی سوختگی از روی برد آن بلند می شود البته اگر آمپر شارژر بالاتر باشد آسیبی به لپ تاپ نخواهد رساند نهایت اینکه باطری لپ‌تاپ زودتر شارژ می‌شود اما دقت کنید اگر آمپر کم باشد به باطری آسیب خواهد رساند.

سوال اینکه ما چگونه ولتاژ و آمپر دستگاه خودمان را پیدا کنیم؟

اگر شارژر را در دست بگیرید متوجه نوشته‌های پشتش می‌شوید که در قسمت ولتاژ و آمپر out put درج شده که با تطابق دادن آن می‌توانید شارژر درست را انتخاب کنید.

البته باید توجه داشته باشید که سرفیش شارژری که انتخاب می‌کنید با سرفیش و سرسوکت ورودی لپ تاپ خودتان یکی باشد سرفیس‌ها انواع متفاوتی دارند ازجمله سردلی سر نرمال سرفیش آبی سوزنی غیر سوزنی که با فرستادن عکس از سرفیس و یا مدل لپ تاپ به فروشنده این مسئله هم برطرف خواهد شد.

نکته: گاها بعضی از مشتریان شارژر خود را گم کرده و اطلاعی از جریان و ولتاژ ندارند در این گونه موارد در بعضی از لپ تاپ‌ها اطلاعات در کف لپ تاپ درج شده است.

نمونه ای از output

پارت سیستم  که به عنوان بزرگترین واردکننده و مرکز پخش قطعات در بازار با قیمت بی واسطه با کیفیت تضمینی و اصلی کالاها و داشتن نمایندگی بسیار درتهران و شهرستان‌ها فعالیت خود را در سال 1387 شروع و تا الان حدود چهل و پنچ و هراز محصول در سایت و حضور بیش از 719936 کاربر وفادار که به یکی از معتبرترین سایت‌ها درایران تبدیل شده است.

که اگر درسرچ باکس سایت به دلیل تعداد و تنوع محصولات نتوانستید محصول یا کالای خود را پیدا کنید، پشتیبان سایت جهت راهنمایی و مشاوره و  انتخاب کالا،  ویژگی و شرایط و سفارش تک و عمده و هرسوال ابهام برانگیز شما را به صورت تخصصی تا برطرف شدن نیاز و مشکلتان همراهی و راهنمایی می‌کنند و با دادن مهلت تست و گارانتی و قابلیت مرجوع کالا بدون شرط و پشتبانی‌های پس از فروش تا پایان کنار شما خواهد ماند.

انتهای پیام

مرتبط با : پارت سیستم
رایانه کمک
دادپویان
آهن رویال
ایده سبز
اوج آرام
آریاپی
روکش مارال
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

3 دیدگاه برای “اطلاعات کامل و کاربردی از نحوه خرید قطعات لپ تاپ

 1. پدرام گفته:

  سلام
  من یه ال سی دی لپ تاپ خرید کردم صبورانه راهنماییم کردن جنس اورجینال با کیفیت های اصلی ال جی و سامسونگ دقیق مثل کیفیت نمایشگر لپ تاپم فقط کمی شلوغن اما صبورانه پاسخ و راهنمایی می کنن👍😊

 2. علیرضا گفته:

  سلام
  پارت سیستم عزیز لطفا فیلم از نحوه تعویض ال سی دی لپ تاپ بزارید و اینکه باز ال ای دی های لپ تاپ متفاوت هست /؟

 3. نگین گفته:

  سلام و درود
  ال ای دی من شکسته و در هیچ جای بازار گیر نمیاد تمام ایران را گشتم ولی متاسفانه پیدا نکردم آیا مجموعه پارت سیستم می تونید برای من این مدل ال ای دی رو وارد نمایید
  مدل sony vgn sr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز