اسنپ برای مقابله با کرونا فضای راننده و سرنشینان را جدا کرد

اسنپ برای حفظ سلامت مسافران در ایام شیوع کرونا راهکار جدیدی ارائه داد و فضای راننده را از سرنشینان با یک پوشش مخصوص جداسازی کرد.

به گزارش کاماپرس، به دنبال شیوع کرونا و افزایش نگرانی‌ها میان مردم در سه ماه اخیر حجم سفرهای درون شهری با افت قابل توجهی روبرو بود. در این میان سفرهای سامانه هوشمند حمل و نقل اسنپ نیز از ضررهای ناشی از ویروس کرونا جان سالم به در نبرده است. با گذشت این روند و پرهیز مردم از سفرهای درون شهری سیستم حمل و نقل عمومی و ناوگان تاکسی‌رانی هرکدام برای حفظ سلامتی و رعایت اصول بهداشتی راهکارهایی ارائه دادند که در همین راستا اسنپ نیز با نصب جدا کننده فضای بین راننده و مسافر در تلاش است تا سفری کم خطر و بهداشتی را به مسافران خود هدیه بدهد.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام اسنپ، طبق اعلام تیم عملیات اسنپ، در فاز اول این طرح، خودروی ۳هزار راننده فعال اسنپ در شهر تهران به فضای جداکننده راننده و مسافر مجهز شده و این سامانه بنا دارد در فازهای بعدی این طرح را در شهرهای دیگر اجرایی کند تا در نهایت بخش اعظمی از سفرهای اسنپی به این امکان مجهز شوند. هدف از اجرای این طرح و مجهز کردن سفرهای اسنپ به جداکننده فضای راننده و مسافر، افزایش هر چه بیشتر بهداشت سفر و حفظ سلامت کاربران راننده و مسافر است.

اقدامات انجام شده اسنپ برای جلوگیری از شیوع بیماری

پیش‌تر نیز ناوگان اسنپ به اقلام بهداشتی از جمله ماسک و دستکش، ضدعفونی کردن خودروها و اضافه کردن گزینه «عدم رعایت بهداشت» به اپکیلیشن اسنپ، همه و همه اقداماتی بوده که در راستای افزایش بهداشت سفرهای اسنپی انجام شده است.

حالا همزمان با اجرای طرح تجهیز جداکننده فضا برای ۳هزار خودروی اسنپی در تهران و تلاش برای تجهیز خودروهای بیشتر در تهران و شهرهای دیگر، طرح هفتگی تقدیر از کاربران راننده هم در دست اجراست. در این طرح که از ۲۰ام اردیبهشت شروع شده، بعد از پایان هر سفر، مسافران به کاربران راننده به عنوان حافظان سلامت در چهار زمینه امتیاز می‌دهند. زمینه‌های تعریف شده در این طرح استفاده از ماسک (۲۰امتیاز)، مجهز به دستکش (۱۰امتیاز)، مجهز به ضدعفونی‌کننده (۱۰امتیاز)، مجهز به جداکننده فضا (۳۰امتیاز) است و به کاربرانی که در پایان هفته امتیاز بیشتری به دست آورده باشند، به قید قرعه جوایز نقدی و غیرنقدی داده می‌شود.

انتهای پیام

مرتبط با : اسنپ