ارزان ترین خانه های تهران در کدام مناطق هستند؟

ژیوار

بر اساس گزارش بانک مرکزی در زمینه نرخ مسکن؛ منطقه 18 تهران با نرخ متوسط هر مترمربع 8 میلیون و 890 هزار تومان، ارزان‌ ترین منطقه شهر تهران است.

به گزارش کاماپرس؛ بانک مرکزی ایران در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرده که متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی طی خرداد ماه گذشته در تهران با ۴۲.۵ درصد جهش نسبت به یک‌ سال پیش از آن، به ۱۸ میلیون و ۹۴۸ هزار تومان رسیده است.گزارش بانک مرکزی ایران با عنوان «تحولات بازار مسکن در شهر تهران» حاکی از این است که متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی که در اردیبهشت گذشته ۱۶ میلیون و ۹۷۲ هزارتومان بوده، در فاصله یک ماه ۱۱.۶ درصد افزایش یافته است. این رشد در حالی است که تعداد معاملات مسکن در خرداد ماه نسبت به اردیبهشت گذشته ۴.۷ درصد کاهش یافته است.

بالاترین و پایین‌ترین نرخ مسکن

بر پایه این گزارش، در میان مناطق ۲۲‌ گانه شهر تهران بالاترین متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی معامله شده در شهر تهران با نرخ ۴۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی به منطقه ۱ اختصاص دارد و در مقابل منطقه ۱۸ شاهد انجام معاملاتی با نرخ متوسط ۸ میلیون ۸۹۰ هزار تومان بوده که ارزان ترین قیمت در میان مناطق مختلف شهر تهران محسوب می‌شود.

سه منطقه ارزان تهران!

دریان سفر امید

نگاهی به جزییات این گزارش نشان میدهد که متوسط نرخ مسکن در ارزان‌ ترین مناطق تهران به ترتیب منطقه ۱۸ با ۸.۹ میلیون تومان، منطقه ۲۰ با ۹.۳ میلیون تومان، منطقه ۱۷ با ۹.۷ میلیون تومان، منطقه ۱۹ با ۱۰ میلیون تومان و منطقه ۱۶ با ۱۰.۶ میلیون تومان در هر متر مربع به ثبت رسیده که به ترتیب افزایش ۱۴ درصد، ۵.۶ درصد، ۸.۹ درصد، ۶.۴ درصد و ۱۰.۹ درصد نرخ را نسبت به اردیبهشت امسال از خود نشان داده‌اند.

افزایش نرخ مسکن در حالی صورت میگیرد که  گزارشها از پیش‌بینی‌ناپذیری وضعیت آینده بازار مسکن حکایت دارد. نوسانات نرخ  تورم، نرخ ارز  و حجم تقاضا از جمله مواردی است که بر روی بازار مسکن اثرگذار است. گزارشها نشان میدهد، مادامی که دو متغیر تورم و ارز روند صعودی دارد، نرخ اسمی مسکن ولو در شرایط رکود معاملاتی، افزایش خواهد داشت. ‌

 

انتهای پیام

نهال گشت
سبیت
تهران آهن
روکش مارال
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

1 دیدگاه برای “ارزان ترین خانه های تهران در کدام مناطق هستند؟

  1. رضابانکی گفته:

    فقط وفقط احمدی نژاد نجات دهنده ایزان وتامین کننده رفاه اقتصادی ملت وبه نفع قشر صعیف گام برمیداردوبس,,,حق ماملت هست به انکه میدانیم ومیخواهیم رای دهیم ,,,,و۷۰درصدملت ایران وتمامی ضعیفان جامعه به تورای خواهندداد نداریم ,,حزب فقط حزب احمدی,,,صلوات بر جمال احمدی نژاد,, برگرد اگر۷۰درصدارامردم به توندادند مردنیستم فقط من ۲۲میلیون رای برایت جمع کردم ,,,,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز