ارایه تسهیلات کارآفرینی در بانک رفاه کارگران

بانک رفاه
تورهای مسافرتی لحظه آخر

بانک رفاه کارگران، یک بانک ایرانی و از بانک‌های غیردولتی ایران می‌باشد که به‌عنوان بازوی ارائهٔ خدمات مالی و بانکداری سازمان تأمین اجتماعی ایران فعالیت می‌کند و طیف وسیعی از خدمات بانکی شامل: بانکداری خرد، بانکداری اختصاصی، بانکداری شرکتی، بانکداری سرمایه‌گذاری، مدیریت سرمایه‌گذاری، مدیریت ثروت، کارت‌های اعتباری و وام‌های مسکن را ارائه می‌نماید.

به گزارش کاماپرس،  بانک رفاه کارگران به عنوان بانک عامل پرداخت‌های مستمری‌بگیران و بازنشستگان تامین‌اجتماعی، ۱۵ طرح مختص این گروه‌ها را اعلام کرده که سقف آنها تا یکصد میلیون تومان است. در این طرح سقف تسهیلات برای بیماران صعب‌العلاج که با مشکلات مالی روبه‌رو هستند و کارگران نمونه‌ای که هرسال معرفی می‌شوند معادل یکصد میلیون تومان است. همچنین پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین‌اجتماعی بدون ضامن تاسقف ۵ میلیون تومان نیز از دیگر تسهیلات بانک رفاه است.

بانک رفاه در سال‌جاری برای افزایش مبلغ تسهیلات قرض‌الحسنه از ۲میلیون تومان به ۵میلیون تومان مبلغ اعتبار را از ۲۰۰ میلیارد تومان به ۲ هزار و ۲۳۰ میلیارد تومان افزایش داده که این رقم نسبت به سال گذشته نزدیک به ۱۱ برابر شده است. همچنین صدور انواع بیمه‌نامه شخص ثالث، بدنه و سایر بیمه‌نامه‌ها نیز برای این قشر با نرخ ۴ درصد اجرایی شده است. «طرح کرامت» یکی از طرح‌هایی اسـت که بانک رفاه بابت تعمیر واحدهای مسکونی، هزینه درمان، هزینه ازدواج فرزندان مستمری‌بگیران و سایر هزینه‌ها به مشمولان این طرح یعنی بازنشستگان و مستمری‌بگیران اعطا می‌کند. سقف این تسهیلات ۵۰ میلیون تومان بوده که با هدف تداوم خدمات مالی به مستمری‌بگیران و بازنشستگان سازمان تامین‌اجتماعی و بازنشستگان دانشگاه‌های علوم پزشکی اجرا شده است.
دنیای اقتصاد در گزارشی تصریح کرد: بانک رفاه مبلغ ۵۰ میلیون تومان با نرخ ۱۵ درصد و بازپرداخت ۳۶ ماه در طرح رفاه کالا به مشمولانی که حقوق خود را از بانک دریافت می‌کنند، پرداخت می‌کند. همچنین مستمری‌بگیران صندوق بازنشستگی سازمان تامین‌اجتماعی که به دلیل عدم حضور بانک رفاه در آن شهرستان‌ها، حقوق خود را از سایر بانک‌ها دریافت می‌کنند، به شرط ارائه گواهی کسر از حقوق و همچنین معرفی ضامن یا ضامنان معتبر یا سایر وثایق مورد قبول (به تشخیص ارکان اعتباری) برابر ضوابط و مقررات جاری بانک، می‌توانند از تسهیلات طرح رفاه کالا استفاده کنند. بانک رفاه علاوه بر تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج که به متقاضیان معرفی شده از سوی بانک مرکزی پرداخت می‌کند در طرح پیوند نیز به هر فرزند بازنشسته و مستمری‌بگیر، ۲۰ میلیون تومان با نرخ یک درصد تسهیلات خرید کالا می‌پردازد.

متقاضیان مذکور می‌توانند ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات مرابحه با نرخ ۱۵درصد (کمتر از نرخ مصوب بـانک مرکزی جمهوری‌اسلامی ایران) در قـالب «طرح رفـاه کـالا» مشـروط به اینکه ۶۰ درصد حقوق و مزایا، کل اقساط تسهیلات دریافتی را پوشش دهد دریافت کنند. البته، این طرح در مرحله نخست شامل استان‌های کرمان، خراسان رضوی، مازنـدران، خوزسـتان و آذربایجان شرقی است. در ادامه طرح‌ها و سیاست‌های حمایتی بانک رفاه، برای تنوع بخشی به سبد خدمات اعتباری و با هدف جلب رضایت عموم مشتریـان، «طرح امید رفاه» توسط مدیران این بانک طراحی شده و بر این اساس مسـتمری‌بگیران سازمـان تـامین‌اجتماعی و کارکنان بازنشسـته بانک رفاه در قالب عقد قرض‌الحسنه با سقف فردی ۱۰ میلیون تومان (یکصد میلیون ریال) می‌توانند تسهیلات دریافت کنند.

همچنین نرخ کارمزد سالانه این تسهیلات برای مسـتمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی و کارکنان بازنشسـته بانک رفاه ۴ درصد و برای کارکنان سازمان‌های در تعامل با بانک در قـالب عقد مرابحه تامین کالا و خدمات با سقف فردی ۱۰۰میلیون تومان (یک میلیارد ریال ) با نرخ سود سالانه ۶ درصد، است. با عضویت باشگاه مشتریان سازمان تامین‌اجتماعی، بازنشستگان و مستمری‌بگیران این سازمـان می‌توانند از فروشگاه‌های طرف قرارداد با باشگاه مشتریان سازمان تامین اجتماعی در سراسر کشور کالاهای موردنیاز خود را به صورت اقساطی و بدون سود دریافت کنند. همچنین بانک رفاه کارگران اقسـاط مربـوطه را از حقـوق بازنشستگان کسـر و به حساب فروشگاه‌های مربوطه واریز می‌کند. گفتنی است، اجرای این طرح در ابتدا به شکل آزمایشی در استان فارس انجـام شد که به دلیل استقبال مستمری بگیران از طرح مذکور، اکنون در سراسر کشور در دسترس تمامی ‌بازنشستگان و مستمری‌بگیران این سازمان قرار گرفته است.

راز آسمان پایتخت

همچنین تخصیص تسهیلات سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی شناسایی‌ شده مشکل‌دار در پرداخت حقوق معوق کارگران بیمه‌ای معرفی ‌شده از سوی اداره‌های کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی (بر اساس توزیع استانی تعیین‌شده توسط وزارت متبوع) و تخصیص تسهیلات مرابحه به کارگران بیمه‌ای معرفی‌ شده از سوی اداره‌های کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در قالب طرح حمایت برای تامین اموال و خدمات مورد نیاز از دیگر اقداماتی است که برای رفاه حال کارگران در نظر گرفته شده است. دیگر طرح تسهیلاتی، مربوط به تخصیص تسهیلات مرابحه به کارگران بیمه‌ای معرفی‌ شده از سوی اداره‌های کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در قالب طرح حمایت برای تامین اموال و خدمات موردنیاز و پنجمین راه کمک به کارگران، اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به معرفی‌شدگان وزارت کار، سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در قالب تفاهم‌نامه و تبصره‌های قانون بودجه کشور است. البته این تسهیلات برای کمک به کارآفرینی، اشتغال‌زایی و ایجاد مشاغل خانگی به ویژه موارد مربوط به زنان سرپرست خانوار انجام شده است.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم  روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

مرتبط با : بانک رفاه
دادپویان
رایانه کمک
اوج آرام
ایده سبز
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

1 دیدگاه برای “ارایه تسهیلات کارآفرینی در بانک رفاه کارگران

  1. اسداله یاوری گفته:

    سلام بنده ازطرح کرامت بیماری صعب العلاج چقدمیتونم وام دریافت کنم ایابهم تعلق میگیره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز