احتمال توافق هسته ای جدید ایران و آمریکا جدی شد

تورهای مسافرتی لحظه آخر

با اظهارات عباس عراقچی مسئول تیم مذاکره کننده ایرانی در وین  مبنی بر این که « تفاهم جدیدی در حال شکل گرفتن است» ، احتمال توافق جدید هسته ای بین ایران و آمریکا افزایش یافت.

به گزارش کاماپرس، با توجه به اظهارات عراقچی اکنون طرف های مذاکره کننده بر یک متن مشترک به تفاهم رسیده اند که مذاکرات بعدی می تواند توافق نهایی درباره جزئیات این متن را به دنبال داشته باشد.

پیشرفت در مذاکرات حاصل شده است

توئیت انریکه مورا رئیس جلسه کمیسیون مشترک برجام نیز موجی از خوش بینی درباره نزدیک شدن ایران و آمریکا به توافق ایجاد می کند. وی در آخرین توئیت خود نوشته است: در کاری بسیار سخت، پیشرفت انجام شده است. حالا به فعالیت مفصل‌تری احتیاج داریم. مهم است که همه پایبند هدف‌های مشترک باشند، یعنی بازگشت آمریکا به برجام و اجرایی شدن کامل آن.

احتمال حضور غافل‌گیر کننده ظریف در وین

راز آسمان پایتخت

برخی تحلیل گران معتقدند طی روزهای پیش رو شاهد حضور غافل‌گیرکننده محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در وین خواهیم بود و وزیر خارجه آمریکا ، چین، روسیه نیز به وین خواهند رفت چرا که توافق جدید نمی تواند در سطح هیات هایی که اکنون مذاکرات را به عهده دارند رسمیت یابد.

گمانه زنی ها درباره متن مشترکی که در حال حاضر مبنای مذاکرات قرار گرفته آغاز شده و برخی تحلیل گران از احتمال لغو تمام تحریم های مورد نظر ایران توسط آمریکا و آغاز گام های بازگشت به محدودیت های هسته ای برجام توسط ایران اندکی بعد از لغو تحریم ها سخن می گویند، اما گمانه زنی های مذکور را نمی توان قطعی به شمار آورد و هنوز از جزئیات این متن اطلاعات دقیقی در دست نیست.

عراقچی : نگارش متن نهایی توافق را می توان آغاز کرد

آنچه اکنون مهم به نظر می رسد اظهارات عباس عراقچی است که بر اساس این اظهارات تفاهم جدیدی در حال شکل گرفتن است و اشتراک در هدف نهایی بین همه وجود دارد. معاون وزیر خارجه این را هم گفته است که فکر می‌کنیم مذاکرات به مرحله‌ای رسیده که طرف‌ها می‌توانند روی یک متن مشترک شروع به کار کنند و نگارش متن حداقل در حوزه‌هایی که اشتراک نظر وجود دارد، می‌تواند آغاز شود.

نمایندگان اتحادیه اروپا، چین و روسیه نیز در اظهاراتی جداگانه از نزدیک شدن طرفین به توافق سخن گفته اند هر چند نماینده روسیه از کندی روند مذاکرات شکوه کرده است.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

رایانه کمک
اوج آرام
ایده سبز
دادپویان
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

1 دیدگاه برای “احتمال توافق هسته ای جدید ایران و آمریکا جدی شد

 1. reza گفته:

  سلام به دوستان که اخبار برجام رو دنبال میکنم..
  حتما دیگه براتون ثابت شده که این جلسات و تصمیمات آن تأثیری بر سیاست برخورد آمریکا نخواهد داشت.
  یعنی توقع کنم هر چی در وین اتخاذ شد آمریکا اعلام کند چشم منتظر دستور بودم الان انجام میدم.
  این جلسات فقط بازی سیاسی هست ولاغیر
  اگر غیر از این باشه یعنی سیاست خارجی آمریکا شکست خورد..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز