آیا کاهش قیمت طلا ادامه پیدا می‌کند؟

طبق انتظارات و پیش بینی‌های قبلی کاهش قیمت طلا همزمان با آغاز تعطیلات اتفاق افتاد و به یک میلیون و 138 هزار و 600 تومان رسید. گویا اهرم کاهشی اونس طلا هم قوت گرفته و بار دیگر این فلز گرانبهای جهانی را به سمت قیمت هزار و 776 دلاری کشانده است.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ بازار سکه و طلا اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

اما سکه امامی از صعود قیمتی دست بردار نیست و حتی در این ایام هم 0.08 درصد افزایش قیمت پیدا کرد. بنابراین با این مقدار افزایش، سکه امامی فاصله قیمت کنونی خود را با کانال 12 میلیونی کاهش داد.

به گزارش کاماپرس، طلا و سکه در بازار داخلی از هفته گذشته وارد فاز افزایشی ادامه داری شدند. امروز بازار طلا اندکی عقب نشینی کرد اما معلوم نیست این عقب نشینی در روزهای آینده ادامه دار باشد یا خیر؟! اعضای اتحادیه طلا معتقدند که به دلیل کاهش حجم معاملات و نوسان نرخ ارز در ایام تعطیلات، احتمال کاهش قیمتی در بازار طلا وجود دارد و بعد از این دوره، بازار همسو با روند دلار و انتظارات حرکت خواهد کرد.

مرز مهم 12 میلیونی برای خریداران سکه

فعالان بازار طلا و سکه معتقدند که افزایش قیمتی سکه ناشی از رشد نرخ دلار در بازار داخلی است. در واقع سکه بازان همراه با قیمت دلار در موقعیت خرید و فروش قرار می‌گیرند. با نوسان نرخ دلار در دامنه قیمتی 26 هزار و 300 تا 26 هزار و 700 تومانی و افزایش قیمت اونس جهانی، معامله گران سکه به خرید روی می‌آورند. همین افزایش تقاضا به بالا رفتن قیمت سکه دامن می‌زند.

به نظر فعالان این بازار، سکه سطح مقاومتی 12 میلیون تا 12 میلیون و 200 هزار تومانی را پیش رو دارد. اگر سکه این مرزهای قیمتی را پشت سر بگذارد، برای پیش رفتن به یک قیمت بالاتر آماده خواهد شد. این اتفاق خریداران جدید زیادی را هم به بازار وارد خواهد کرد.

بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

1 دیدگاه برای “آیا کاهش قیمت طلا ادامه پیدا می‌کند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.