آشنایی با انواع وام ‌های بانک پارسیان

بانک پارسیان برای کاهش بار هزینه مشتریان حقیقی و حقوقی خود با استفاده از منابع مالی تخصیص داده شده به این مجموعه، انواع وام را به مشتریان واجد شرایط پرداخت می‌کند.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ وام های بانکی اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس، تسهیلات بانک پارسیان در قالب‌های مختلف مثل تعمیر مسکن، ساخت پروژه‌های ساختمانی، خرید کالا، خرید ماشین آلات و تجهیزات واحدهای تولیدی و… ارائه می‌شود. در ادامه انواع تسهیلات اعطایی بانک پارسیان برای اطلاع بیشتر خوانندگان معرفی خواهد شد؛

تعمیر و بازسازی مسکن

تسهیلات تعمیر مسکن در قالب عقد مشارکت مدنی به مشتریان ارائه می‌شود و مبلغ آن تا سقف ضوابط جاری بانک است. حداکثر مدت بازپرداخت این نوع تسهیلات پنج ساله بوده و افراد باید اقساط را به صورت ماهیانه پرداخت کنند.

ساخت پروژه‌های ساختمانی

در صورتی که فردی قصد ساخت انواع منازل مسکونی را داشته باشد، می‌تواند از تسهیلات بانک پارسیان که آن هم در قالب مشارکت مدنی ارائه می‌شود، بهره ببرد. این نوع تسهیلات طی سه مرحله پرداخت می‌شود و بازپرداخت آن صرفا به صورت یکجا در پایان کار است. البته برای اتمام پروژه هم حداکثر زمان 18 ماهه در نظر گرفته می‌شود. وثیقه لازم برای این نوع وام، ملک موضوع مشارکت است.

از شرایط وام های بانکی مطلع شوید:

خرید کالای مصرفی و سرمایه‌ای

بانک پارسیان به منظور حمایت از تولیدکنندگان داخلی و کاهش هزینه خرید کالاها در شرایط تورمی، به متقاضیان، وام خرید کالای مصرفی بادوام تولید داخل را ارائه می‌دهد. این وام معادل 80 درصد مبلغ پیش فاکتور یا فاکتور تا سقف ضوابط جاری بانک است. بازپرداخت این تسهیلات حداکثر سه ساله و به صورت ماهیانه خواهد بود.

البته این مجموعه به واحدهای تولیدی هم برای تامین مواد اولیه و خرید ماشین آلات و تجهیزات تسهیلات ارائه می‌دهد. واحدهای تولیدی برای استفاده از این نوع وام باید از قراردادهای مشارکت مدنی تولیدی، تجهیزات و ماشین آلات استفاده کنند.

تامین سرمایه واحدهای تولیدی

واحدهای بازرگانی برای تامین سرمایه در گردش خود هم می‌توانند از منابع مالی بانک پارسیان بهره ببرند. این نوع تسهیلات به متقاضیان واجد شرایط در قالب مشارکت مدنی یا مضاربه بازرگانی داخلی ارائه می‌شود. این نوع تسهیلات هم به مبلغ پیش فاکتور یا فاکتور احتیاج دارد و بازپرداخت آن به صورت یکجا خواهد بود.

خرید و تعمیر محل کار

متقاضیان خرید یا بازسازی محل کار هم می‌توانند در قالب قرارداد مشارکت مدنی از تسهیلات بانک پارسیان بهره ببرند. البته استفاده از این تسهیلات به مدارکی از جمله جواز کسب احتیاج دارد. مدت زمان بازپرداخت این وام برای خرید واحد تجاری 7 سال و برای تعمیر آن حداکثر 5 سال است. هر کدام از این موارد قوانینی دارند که بسته به مبلغ وام تغییر می‌کند.

دیگر طرح‌های تسهیلاتی بانک پارسیان

بانک پارسیان در قالب‌ طرح‌های دیگری مثل پژواک پارسیان، تسهیلات ارزان قیمت به مشتریان خود پرداخت می‌کند. متقاضیان این تسهیلات باید سپرده بلندمدت داشته باشند و همان را وثیقه دریافت وام قرار دهند. این وام به هیچ ضامن کارمند و پایش خاصی احتیاج ندارد.

ضمن اینکه بانک پارسیان برای شرکت‌های صادرکننده کالا و خدمات صنعتی، غیرنفتی، هم از محل صندوق توسعه ملی، تسهیلاتی را در نظر گرفته است. فقط این شرکت‌ها باید اطلاعات ثبتی، وضعیت مالی و سوابق فعالیت صادراتی خود طی سه سال اخیر را در سامانه بهین یاب ثبت کنند. سپس شرکت‌های متقاضی باید به یکی از شعب بانک برای درخواست تسهیلات مراجعه کرده و بقیه مدارک لازم را ارائه دهند.

مرتبط با : بانک پارسیان
بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *