آشنایی با انواع وام‌های بانک سامان

وام بانکی ، یکی از گزینه‌های مناسب برای کمک به  زوج‌های جوان، کارآفرینان، کسانی که به دنبال راه‌اندازی یک شغل جدید یا ساخت مسکن و … برای تامین وجه مورد نیاز آن‌ها است.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ وام های بانکی، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس، بانک سامان نیز به مانند سایر بانک‌های فعال در کشور، برای تامین هزینه‌ها و سرمایه نقدی مورد نیاز مشتریان خود، وام‌ های بانکی و تسهیلات متعددی را در چارچوب نظام بانکداری اسلامی ارائه می‌کند.

بیشتر بخوانید:

کاماپرس در ادامه به معرفی برخی از این وام های بانک سامان می‌پردازد.

تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج

بانک سامان در راستای حمایت مالی از زوج‌های جوان و تشویق در امر ازدواج، به هریک از زوجین مبلغ مشخصی را تحت عنوان تسهیلات قرض الحسنه اعطا می‌کند. مقدار این تسهیلات برای هریک از زوجین تا سقف حداکثر 100 میلیون تومان با امکان بازپرداخت اقساطی تا 10 سال در نظر گرفته شده است.

همچنین از مزایای این تسهیلات می‌توان به قابلیت دریافت آن بدون سود و با ارائه چک، سفته و یک نفر ضامن اشاره کرد.

گفتنی است، برای دریافت این وام، هر یک از زوجین باید  جداگانه در سامانه قرض‌الحسنه ازدواج ثبت‌نام کرده و دارای 18 سال تمام، فاقد چک برگشتی یا تسهيلات معوق در سیستم بانکی،  و دارای سند رسمی ازدواج ثبت‌شده در دفاتر ثبت‌اسناد رسمی باشند.

دریافت تسهیلات خرید مسکن از بانک سامان

بانک مسکن به آن دسته از افرادی که برای خرید یا تعویض مسکن خود نیازمند وجه نقد باشند، تا میزان حداکثر 50 درصد ارزش ملک خریداری شده وام می‌دهد. سقف این تسهیلات تا 750 میلیون تومان با امکان بازپرداخت قسطی و ماهیانه تا حداکثر 5 سال تعیین شده است.

لازم به ذکر است، با پرداخت این تسهيلات ملک خریداری‌شده در رهن بانک قرار گرفته و میزان پرداختی بانک در این تسهیلات در تناسب با توان بازپرداخت هر متقاضی مشخص می‌شود. ضمن این‌که از جمله شرایط ملک خریداری شده شش دانگ بودن، با قابلیت خرید و فروش راحت، بلامعارض بودن و همچنین واقع شدن در محدوده شهرداری‌ها و با پایان کار معتبر است.

شرایط تسهیلات تعمیر مسکن

بانک سامان همچنین برای کمک به تامین وجه نقد لازم برای تعمیر مسکن، معادل ارزش لوازم و مصالح موردنیاز و حداکثر به میزان 30 درصد ارزش ملک موضوع تعمیر تسهیلات اعطا می‌کند.

حداکثر مبلغ اعطائی در تسهیلات مذکور 500 میلیون تومان با امکان بازپرداخت ماهیانه و اقساطی در 5 سال است. از مزایای این تسهیلات می‌توان به قابلیت دریافت آن به پشتوانه سپرده، گواهی سپرده، اوراق مشارکت دولتی و اوراق مشارکت بانک مرکز اشاره کرد.

جزئیات دریافت وام خرید خودرو بانک سامان

بانک سامان همچنین در راستای تامین کمبود نقدینگی مشتریان خود در زمینه خرید خودرو، تا معادل 80 درصد ارزش خودروی خریداری شده، وام اعطا می‌کند. حداکثر مبلغ پرداختی در این تسهیلات 100 میلیون تومان با امکان بازپرداخت ماهیانه و اقساطی در 3 سال است.

گفتنی است برای دریافت این تسهیلات، اصل مبایعه‌نامه، قرارداد خرید خودرو یا سند مالکیت خودرو باید به نام متقاضی بوده و همچنین این تسهیلات برای خرید خودروهای تولید داخلی که تولید سال جاری یا حداکثر یک سال ماقبل آن باشد، قابل پرداخت است.

تسهیلات خرید کالاهای مصرفی بادوام

بانک سامان همچنین برای تامین وجه مورد نیاز برای خرید کالاهای مصرفی بادوام نیز تسهیلاتی را اعطا می‎کند. حداکثر مبلغ پرداختی در این تسهیلات 8 میلیون تومان با مدت بازپرداخت حداکثر 3 سال است.

لازم به ذکر است برای دریافت این تسهیلات، متقاضی باید به میزان 20درصد از مبلغ تسهيلات خود را به‌عنوان وثیقه نزد بانک سپرده قرض‌الحسنه نگهداری کند. ضمن این‌که میزان پرداختی بانک در این مورد نیز بسته به توان بازپرداخت مشتری دارد.

مرتبط با : بانک سامان
بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.