آشنایی با انواع قفل های بازی اتاق فرار

قفل‌های اتاق فرار انواع مختلفی دارند و باز کردن آنها برای کشف معما بسیار مهم است. برخی از گیم مسترها پیش از شروع بازی، نحوه کار کردن با قفل‌ها را به بازیکنان آموزش می‌دهند. توانایی کار کردن با انواع قفل‌ها به سرعت عمل در بازی کمک می‌کند.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ سرگرمی و تفریح، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید

به گزارش کاماپرس، قفل‌ها در بازی اتاق فرار به انواع مختلفی چون کلیدی، عددی، رنگی، پترنی، تاریخی و جهتی تقسیم می‌شوند. اما هر کدام از این مدل‌ها چگونه کار می‌کنند؟ در این مطلب به شرح اجمالی نحوه کار با انواع قفل‌ها پرداخته می‌شود.

قفل کلیدی

ساده‌ترین و آسان‌ترین قفل در بازی اتاق فرار، قفل‌های کلیدی هستند. برای باز کردن این قفل تنها باید کلید آن را پیدا کرد. این کار شاید آسان به نظر برسد؛ اما محدود بودن زمان در اتاق فرار باعث می‌شود تا برخی قفل‌ها هیچگاه باز نشوند! بنابراین، بهتر است با ردیابی سرنخ‌ها، کلید قفل‌ها را پیدا کرد.

قفل عددی و حروفی

این قفل‌ها هم ساختار ساده‌ای دارند و معمولاً یک رمز 3 الی 5 رقمی دارند. ترتیب وارد کردن عددها مهم است؛ گاهی آنها را باید از چپ به راست و گاهی هم باید از بالا به پایین یا بالعکس وارد کرد. وجود شیار، نشان‌گر یا خط بر روی قفل به معنی محل وارد کردن رمز است.

قفل‌ها حروفی، متشکل از حروف الفبای انگلیسی بوده برای باز کردن آن باید معماها را حل کرد تا به جواب رمز قفل رسید.

قفل رنگی

نحوه کار با قفل رنگی مانند قفل‌های عددی است؛ در واقع وجود رنگ‌های مختلف در هر ردیف از اعداد، تنها وجه متمایز این قفل با قفل عددی محسوب می‌شود. برای باز کردن قفل رنگی بازیکن باید تعداد شی‌های رنگی مشخص شده با یک عدد مخصوص یا تعداد اشیای یک رنگ خاص را شمارده و عدد آن را وارد کند.

قفل پترنی

بسیاری از افراد قفل‌های پترنی را تا به حال ندیده‌اند؛ چرا که استفاده از این قفل در زندگی روزمره رایج نیست. 8 تا 10 دکمه بر روی قفل قرار گرفته است و بازیکن باید بر اساس اعدادی که در طول بازی پیدا می‌کند، آنها را بر روی قفل وارد کند. نکته مهم این است که ترتیب وارد کردن اعداد مهم نیست. پس از وارد کردن اعداد، باید ضامن زیر قفل را فشار داد تا قفل باز شود.

قفل تاریخی

روش کار با قفل‌های تاریخی به سادگی کار با قفل‌های عددی و حروفی است. برای باز کردن قفل تاریخی تنها باید یک تاریخ خاص را از داخل کتاب، روزنامه یا هر جای دیگر اتاق پیدا کرد. گاهی هم ممکن است برای باز کردن قفل لازم باشد تا یک مدت زمان خاص را از تاریخ کم و یا به آن اضافه کرد.

قفل جهتی

یک دایره در وسط این قفل قرار دارد که به جهت‌های مختلف می‌چرخد. جهت چرخاندن این دایره را باید در طول بازی پیدا کرد. مثلاً گاهی رفتار و حرف‌های اکتور بازی نشان‌دهنده جهت چرخش قفل است.

علاقمندان به شرکت در بازی اتاق فرار می‌توانند با مراجعه به وبسایت مجموعه تایم فور فان، بهترین و نزدیک‌ترین اتاق فرار محل سکونت خود را به صورت آنلاین رزرو نمایند. امکان بررسی نظرات بازیکنان، آگاهی از نقد تخصصی تیم تایم فور فان و برخورداری از تخفیف‌های ویژه نیز با مراجعه به این وبسایت وجود دارد.

انتهای پیام

مرتبط با : تایم فور فان
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *