8 نوع از بهترین آجر‌های ساختمانی در بازار + قیمت

آجر- کاماپرس
ژیوار

آجر یکی از مهم‌ترین مصالح ساختمانی به حساب می‌آید که با توجه به تنوع بالا، دارای کارکردهای مختلفی هم است. از آجرهای مقاومتی برای پی ساختمان گرفته تا آجرهای نما که مقاومت چندانی ندارند و بیشتر برای ظاهر ساختمان استفاده می‌شوند.

کاماپرس در این گزارش 8 نوع آجر مهم ساختمانی به همراه قیمت‌های تقریبی انواع مختلف آن را بررسی کرده است.

آجر سفالی؛ هر عدد 3 هزار تومان

شاید بتوان گفت که آجر سفالی پرمصرف‌ترین مصالح ساختمانی است که در انواع مختلف تولید می‌شود. این آجر تاثیر مهمی در اسکلت اصلی ساختمان دارد. طبق قیمت‌های بازار مصالح ساختمانی، هر عدد آجر 10 سانت سفالی حدود 3 هزار تومان فروخته می‌شود که این رقم بسته به نوع و سانت آجر بیشتر یا کم‌تر خواهد شد.

آجر نسوز؛ از 7 تا 25 هزار تومان

نوع دیگری از آجرهای مهم که برای ساخت ساختمان به کار می‌رود، آجر نسوز است. به دلیل ترکیبات این آجر، در برابر دمای بالا مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد. از آجر نسوز معمولا برای ساخت کوره و شومینه استفاده می‌کنند. در حال حاضر، آجرهای نسوز قیمت‌های متنوعی دارد؛ به طور مثال قیمت هر عدد آجر نسوز، بین 5 تا 10 هزار تومان است. البته بسته به نوع آجر این قیمت‌ها بیشتر هم می‌شود، همچون آجر نسوز مشکی که هر عدد بین 20 تا 25 هزار تومان قیمت دارد.

آجر-مهم-ساختمانی

دریان سفر امید

آجر رسی؛ هر عدد از 719 تومان

این آجر همانند نامش بر پایه خاک رس ساخته می‌شود. آجر رسی معمولا با دو رنگ قرمز و زرد در بخش‌هایی از نمای ساختمان استفاده می‌شود و نسبت به بسیاری از آجرها دارای مقاومت بالایی است. همچنین هر عدد آجر رس از 719 تومان تا 6 هزار و 445 تومان در بازار قیمت دارد.

آجر آنتیک؛ متری 350 تا 550 هزار تومان

یکی دیگر از آجرهای مهم در صنعت ساختمان، آجر انتیک است که علاوه بر طول عمر بالا و وزن کمی که دارد، مانع از ایجاد باکتری و قارچ در سطح خود می‌شود. معمولا این نوع آجر بسته به مدلی که دارد، از متری 350 تا 550 هزار تومان است.

آجر قزاقی؛ 2 تا 8 هزار تومان

آجر قزاقی هم جزو آجرهایی با رنگ متنوع و پر مصرف ساختمان سازی به حساب می‌آید که از خاک رس ساخته شده است. برای همین این آجر جلوه‌ای سنتی به نمای ساختمان می‌دهد. قیمت تقریبی هر عدد از این آجر بسته به نوع و رنگ از 2 هزار تا 8 هزار تومان فروخته می‌شود.

آجر سوراخ یا لفتون؛ بین یک تا 4 هزار تومان

آجرهای سوراخ دار با نام تخصصی لفتون معمولا برای دیوار چینی ساختمان به کار می‌رود که دارای رنگ‌های زرد، گلبهی و قرمز است. این آجرهای پر مصرف معمولا بین یک هزار و 290 تا 4 هزار تومان برای هر عدد قیمت دارد.

آجر فشاری؛ تا 300 هزار تومان

در ساختمان سازی معمولا از آجر فشاری یا همان آجر جوشی برای دیوار چینی و پی ساختمان استفاده می‌شود. این آجر زرد یا نخودی مقاومت بالایی دارد که برای هر متر بین 130 تا 300 هزار تومان در سایت‌های خرید اینترنتی فروخته می‌شود.

آجر نما؛ از 12 تا 40 هزار تومان

همانطور که از نام آجر نما مشخص است، این محصول برای نمای ساختمان کاربرد دارد. این نوع از آجر در برابر تحمل بار و فشار، مقاومت کمی دارد، اما برابر تغییرات اقلیمی مثل رطوبت و تغییر ناگهانی آب و هوا، مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می‌دهد. تنوع این آجرها نسبت به انواع دیگر بسیار بیشتر است؛ بنابراین قیمت‌های متنوع‌تری را هم دارد. آنچه از سایت‌های فروش آجر مشخص است، این محصول از متری 12 تا 40 هزار تومان قیمت‌های متغیری دارد.

انتهای پیام

مرتبط با : آریا بارون توسام ک بتن
نهال گشت
سبیت
تهران آهن
روکش مارال
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز