درباره هواپیمایی ماهان چه می‌دانید؟

شرکت هواپیمایی ماهان یکی از اولین شرکت‌هایی است که به صورت تخصصی در حوزه حمل و نقل هوایی فعالیت خود را آغاز کرد. ماموریت این مجموعه حمل و نقل ایمن، کارآمد و پربازده مسافر، بار و پست و ارائه خدماتی با کیفیتی مناسب به وسیله تیمی حرفه‌ای و آموزش‌ دیده از خلبانان، مهمانداران و خدمه زمینی، برابر استانداردهای بین‌المللی اعلام شد.

این شرکت هواپیمایی با گسترش فعالیت ناوگان هوایی و دامنه پرواز خود در مقاصد مختلف داخلی و خارجی، ارائه خدمات آنلاین و متناسب با شرایط و نیاز روزمره مشتریان، همواره برای کسب رضایتمندی مشتریان تلاش کرده است.

کاماپرس در ادامه 7 نکته از این شرکت هواپیمایی را بیان می‌کند که آگاهی از آن برای فعالان حوزه حمل و نقل هوایی و صنعت هواپیمایی مفید است؛

1. ماهان فعالیت خود را از سال 1371 به عنوان اولین هواپیمایی کشور آغاز کرد. اکنون این مجموعه با مدیریت حمید عرب‌نژاد فعالیت می‌کند.

2. این شرکت هواپیمایی در قابل خرید اینترنتی، پذیرش آنلاین و وضعیت بلیت، خدمات خود را به مسافران ارائه می‌دهد. هواپیمایی ماهان در پروژه مجتمع تفریحی- توریستی لالیم ساری نیز مشارکت دارد.

3. ماهان در ناوگان هوایی خود 54 فروند هواپیما دارد. بیش از 3 هزار و 300 نفر در بخش‌های مختلفی از شرکت هواپیمایی ماهان مشغول به‌کار هستند. پروازی داخلی و خارجی این شرکت در دو کلاس تجاری و معمولی برای متقاضیان ارائه می‌شود.

4.  شرکت‌های جهان ترابر ماهان، مرکز آموزش خلبانی بوتیا ماهان، دانشگاه علمی-کاربردی هواپیمای ماهان و بیمه ماهان از توابع شرکت هواپیمایی ماهان هستند.

5. مقاصد پروازی داخلی این شرکت هواپیمایی شامل مشهد، بجنورد، تبریز، ایلام، خرم‌آباد، زابل، رفسنجان و … اعلام شد. مقاصد پروازهای خارجی هواپیمایی ماهان نیز پکن، کابل، دهلی، مراکش، مسکو، کویت، بغداد، نجف و … هستند.

6. اوراق این شرکت با نماد ماهان 99 سال 1395 در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران عرضه شد. آخرین تاریخ سررسید سود این اوراق مربوط به خردادماه سال جاری است. موضوع این اوراق تامین مالی خرید دو فروند هواپیمایی ایرباس 340 و ایرباس اِی۳۰۰-۶۰۰ اعلام شد.

7. این شرکت تاکنون موفق به کسب لوح تقدیر بین‌المللی ارتقا کیفیت پاریس، گواهینامه بهترین بیزینس کلاس خاورمیانه و لوح بهترین کارگو خاورمیانه، بهترین ارتقا کیفیت خدمات- آلمان، هدیه دوستی با کشور تایلند، یکی از 100 برند برتر ایران در دهمین جشنواره ملی قهرمانان صنعت ایران و … شده است.

مرتبط با : ماهان ایر